Rızkıma engel oluyorlar

• Konuyu başlatan rizkimialiyor
  • Başlangıç tarihi
R

rizkimialiyor

Kayıtsız
Misafir
Arkadaşlar işsizim, her girdiğim iş yeri siyasetçiler yüzünden beni işten çıkartıyor. Bir tane vekil danışmanı var ta üniversiteden bana kinli, vallahi bilmiyorum nedenini, billahi bilmiyorum nedenini. Her girdiğim yerden çıkarttırıyor her yere elini sokuyor.

Allah'ın 5 tlsini bulamaz oldum, okumadığım ayet dua sure kalmadı. Allah aşkına yardım edin napim ne edeyim. Gittim konuştum neden yapıyorsun diye ben yapmıyorum diyor, sırıtıyor kafayı yiycem 2 çocuk babasıyım ben bakamayacak hale geldim.

Napim ben napim adamlar mahvettiler hayatımı napim ben.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
kapiwww.jpg

merhaba arkadaşım Allah yar ve yardımcın olsun ..
Lâ Havle Velâ Kuvvete İllâ Billâh...
İş arama sürecinin yıpratıcı olduğunu biliyoruz. Başvurmak, mülakatlara katılmak, yanıt beklemek, binlerce kişinin arasından sıyrılmaya çalışırken hayal kırıklığı yaşamak,
tüm bunlar hiç kolay değil. Ancak içinde bulunduğunuz durumun moralinizi bozmasına ve umudunuzu kaybettirmesine asla izin vermeyin!!!
çünkü umut ve pozitif düşünce kişinin fiziksel ve zihinsel sağlığında etkili olduğu kadar, iş görüşmelerinde ve iş yaşamında da bire bir etkili.

Farkli yollar deneyin :
Sizde siyasetçiler ve vekil danışmanı olan O insanin elini uzatamadığı farkli bir mekan ve iş bakin kendinize...

işsiz kalmak,iş bulamamak mutlaka sinirlerinizi bozar,hayata bakış açınızı değiştirir,karamsarlığa iter sizi.
Fakat birazda kendinizi sorgulayın acaba sizde de hata olabilirmi? eksik olan nedir ben nerde yanliş yapiyorum...
Çogu zaman illada istediğimiz iş olsun diye tutturuz,yıllar geçer o iş dalında iş bulamayız.Bu kadar zamanı boşa geçireceğinize başka alternatifler bulabilirsiniz.
Hangi yaşta olursanız olun kendinizi geliştirebilir,O iş dalında iş beklerken yapabileceğiniz başka işler bulabilirsiniz...
belki aradiğiniz o işte Rizkiniz yok!!Rizkiniz başka yerde olamaz mi..?
bir şey olmuyorsa ya gerçekten istemediğindendir yada olmaması senin hayrınadır.İş ararken negatif olmayın!!
Gönlün rahat mı? Elinden geleni yaptın mı? Gerisi Allah-in Takdirine kalmiştir.Allah'a şükür, rızkı artırır. ..

Namaz size göre değil, siz rızkınıza bakin..diyen bir arkadaşim namazi birakti rızkına bakti!!rızkı oldu ama bereketti ve huzuru yoktu...
"Allah; dinini düzelten kişinin dünyasını da düzeltir. Hz. Ali r.a.

İnsan bazen de dünya işlerini yoluna koymak için ahiret işlerini ihmal ediyor. “Şu işimi de bitireyim, şu eksiğimi de tamamlayım, işlerimi yoluna koyayım,
borçlarımı ödeyim, alacaklarımı tahsil edeyim” gibi gerekçelerle sürekli kafasını ve kalbini meşgul edenler, dünya işlerini kendilerine dert ediniyor.
Ama dünyanın işini bitirmeye kimsenin gücü yetmiyor. Bu arada insan farkında olmadan dünya insanın işini bitiriyor.

Eğer hayır kapılarının açılmasını istiyorsanız Ya Fettah diye Allah'ı zikredin.
Rızkın bollaşmasını istiyorsanız Ya Rezzak diye Allah'ı zikredin.
Faydası olur.Selametle.

duaa..

selahattin

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Arkadaşlar işsizim, her girdiğim iş yeri siyasetçiler yüzünden beni işten çıkartıyor. Bir tane vekil danışmanı var ta üniversiteden bana kinli, vallahi bilmiyorum nedenini, billahi bilmiyorum nedenini. Her girdiğim yerden çıkarttırıyor her yere elini sokuyor.

Allah'ın 5 tlsini bulamaz oldum, okumadığım ayet dua sure kalmadı. Allah aşkına yardım edin napim ne edeyim. Gittim konuştum neden yapıyorsun diye ben yapmıyorum diyor, sırıtıyor kafayı yiycem 2 çocuk babasıyım ben bakamayacak hale geldim.

Napim ben napim adamlar mahvettiler hayatımı napim ben.

kardeşim yaşadığın durum oldukça zor.allah sabır versin.öncelikle senin rızkına kimse mani olamaz,onun mani oluyor gözükmesi görüntüden ibarettir.geçicidir.birgün mutlaka allah onunda başına bir iş musallat edip seninle uğraşamaz duruma gelebilir.nihayetinde kudret sahibi sadece allahtır.rızık senin nasibindir.kimsenin engel olabilmesine,veya sana fazla fazla verebilmesine imkan yoktur.allaha yalvar dua etmekten geri kalma.ümidini kesme.belki o adam senin rızkına mani oluyor gözükürken,onun engellemeleri sebebiyle çok daha güzel bir işde bulabilirsin.görelim mevlam neyler,neylerse güzel eyler.allah yardımcınız olsun.dualarım sizinle.

ozkn

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Kendimden bir kıssas...

es-Selamu Aleyküm.

Öncelikle sizin durumunuzun bir aciliyeti olduğunu kalpten kabul ediyorum.

Sizi işinizden çıkaran kişinin adı ve soyadını verebilir misiniz?

Hz. Ali, (as) diyor ki; hakkını aramayan bizden değildir. Açıp anayasayı okudunuz mu? Çalışma özgürlüğü diye bir hak vardır. Hiç kimse (mahkeme tarafından engellenmedikçe) çalışma özgürlüğünden mahrum bırakılamaz. Siz, Cumhuriyet Savcılığına bu gerekçe ile suç duyurusunda bulunup bir işe başvurun ama işi almaya gayret gösterin. Savcılık muhakkak sizi takip altına alacaktır. Eğer bahsettiğiniz kişi yine sizin çalışma özgürlüğünüzü engelliyorsa muhakkak açığa çıkar. Zaten bu aşamada Cumhuriyet Savcısı da Anayasa'nın ihlali gerekçesiyle o kişiye davayı açar. Kurtulacak yeri de kalmaz.

Ama siz mutlaka haklı olduğunuza inanın!!! qqww..k Bize buyrulan: "Haklı olduğunuza inandığınız davadan asla vazgeçmeyin, Allah'ın yardımı mutlaka gelir!" Çünkü Allahu Teala Celle Celalühü el-Hakk'tır, hakkı yerine getirir. Eğer ben o kişiyle mücadele edemem, eli çok uzun diye düşünüyorsanız, haşa Allahu Teala c.c. onunla haşa çıkamaz gibi bir mantık çıkar ki bu yanlıştır! Allahu Teala c.c. el-Aziz'dir: Mağlup edilmesi imkansız galiptir. Burada Allahu Teala'nın c.c. Esma ül Hüsnalarından bahsediyoruz, halk efsanelerinden değil... Önce siz Allahu Teala'ya c.c. güvenin, sonra O'na dayanın! Allah'ım sana güveniyorum ama o kişinin de eli uzun derseniz O'na ortak koşmuş olursunuz. "Korku, gizli şirktir"

Size başımdan geçen bir olayı aktarayım. Olay üniversitede geçti. Birinci sınıftaydım. Yaşım 24 idi. Üniveristeye geç yaşta girdim. İkinci sınıfa geçtiğimde ortalamam bi hayli yüksekti, fakültede birinci olmuştum. Hocalar Çift Ana Dal Programından şu bölüme başvursana mezun olurken elinde farklı iki fakülteden diploman olur dediler... Gittim ama henüz o bölüm ile bizim bölüm arasında bir Yönerge yok. Yani Yönetmelikte adı geçiyor, var fakat öğrenci kaydı gerçekleştirilmediğinden bir program çıkarılmamış. İşin aslı o bölüm puanı yüksek kişilerce tercih edildiğinden fakültede gözde bir bölüm olmuş, hatta başka yerdeki üniversitelerin hukuk bölümüne kafa tutuyor yani. Bir de zaten bizim fakülteyi hiç beğenmiyorlar niteliği ve başarı seviyesi düşük diye... Neyse bizim fakültenin dekanı o fakültede de Uluslararası İlişkiler Bölüm başkanıymış. Hocalarım devreye girdi konuyu aktardı dekanımıza. Demiş ki: gitsin dilekçesini bıraksın, ben ilgileneceğim bu konuyla... Bıraktım dilekçemi. O zaman ben de bir nedenle memlekete dönmüştüm. Sonuçlar açıklanmış, kabul edilenler listesine baktım adım yok. Bölüm sekreterliğine telefon açtım, sekreter sizin dilekçeniz dosyada yok dedi. Sonra da telefonda öğrenciye bilgi vermiyoruz diye tersledi...bu konulardan anlayan tanıdık var ona sordum, dedi ki: bu suçtur! Resmi dilekçeyi kaybedeceğine, kendisini kaybetsin daha iyidir dedi... Sırf bu iş için geri yola çıktım. Fakülte sekreterliğine dilekçe yazdım (şimdi sizin dediğin gibi düşünsem eli uzun diye burayı da karıştırırlar diye korkmalı mıydım? Sonuçta kaç yıldır aynı yerde çalışan memur bunlar, birbirini kayırmaları ihtimali var) Bir baktım ki bölüm sekteterliğine başvurduğum dilekçem ortaya çıktı (!)

Artık sonuçlar açıklanmış, isimler belirlenmiş 10 kişilik kontenjan dolmuş... Dilekçemi bulsanız artık neye yarayacak... Bir yıl daha mı bekleyeceğim? Notlarım düşerse kabul edilme şansım azalacak, onu bırak bir zayıf bile gelse başvuru hakkım kalkıyor ortadan. Cengaver birkaç hoca harkete geçti bir yönetim kurulu toplandı beni de 11. kişi olarak bölüme kaydettirdiler. Şükrettim Allahu Teala'ya. "Haklı olduğunuz davadan ASLA vazgeçmeyin, Allah'ın yardımı mutlaka gelir!" :tamam:.

Demem o ki karşınıza sizin bahsettiğiniz gibi çakallar çıksa da Cumhuriyet Savcılığında böyle cengaverler de vardır. Vekil danışmanı filan dinlemezler alırlar aşağıya!

Üst Alt