Recep Tayyip Erdoğanın Acı günü....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
301308_296291743717837_147421851938161_1360511_553613895_n.jpg

Anne.. annelerimiz.Dünyada ki en değerli varlıklar, değeri geç anlaşılan...
Başbakanımızın da başı saolsun diyerek ,güzel bir köşe yazısını yayınlıyorum...

Gayretli, iffetli, çilekeş, onur ve istikamet sahibi, ağzı dualı, eşi Kaptan Ahmet Reis’ten sonra evlatlarına hem ana hem baba olmayı bilmiş, yiğit kadın, bugün Hakka yürüyor işte...

Yetiştirdiği tüm evlatlarını düşününce aklıma ilkin Kuran’ı Kerim’i çok güzel okudukları geliyor. Kızı Vesile Hanım, oğlu Tayyip Bey ve torunları, sesleri Kuran’a eşlik eden evlatlar...

22 yıl önce bir iftar yemeğinde tanıştık
Kendisini 22 yıl önce, üniversite öğrencisiyken gelini Emine Hanım ile evlerinde verdikleri talebe iftarlarından beri tanıyorum...

Evleri garip gurebaya, fakir fukaraya ve tüm talebelere her daim açık olmuştur. Oğlu, Beyoğlu’na Belediye Başkan adayı olmuş ve türlü tertip düzenlerle seçim kaybettirilmişti. Biz hukuk talebeleri, davayı heyecanla takip ediyorduk.

Perdeleri açık pencerenin önünde elinde tesbihiyle beklerken bulmuştuk Tenzile Anne’yi... Gözleri ufukta, dudaklarından dökülenler; “Allah onu bize bağışlasın, Tayyib’imi bekliyorum, merak ediyorum, arkadaşları iyidir dediler, birkaç gündür yok, Musa Peygamberi Firavun’dan koruyan Allah, onu da korusun!”
‘Allah evladımı nazardan saklasın’
Onu Kasımpaşa’nın dar sokaklarından, Piyalepaşa civarından, yoksul ama onurlu insanların arasından tanıdık. Oğluyla hep yan yana yaşadılar, hiç ayrılmadılar. Kasımpaşa’daki, Üsküdar’daki evlerinde, Tenzile Teyze’nin kendine has eşyaları hiç değişmedi...

Gözlüklerinin üzerinden bakıp, tesbihin arasından “Allah evladımı da arkadaşlarını da nazardan saklasın, Allah onu memleketimize bağışlasın” derdi. Kendi analık hakkını memlekete millete bağışlamış, infak etmiş, mütevazi bir ses tonuyla, mahremiyeti, duayı ve bahşi seçmişti Tenzile Anne... Her çocuk, anasının devamıdır toprağın içinde uyuyan tohum gibi...
Kökü sağlam, dalları göklere doğru yükselmiş, meyve yüklü bir ağaca dönüşmekse elbette gayret, irade ve rikkatli bir terbiyenin içinden geçer.
Başbakanımız Tenzile Anne’nin ayakları altından tüten cennet kokularıyla son kez vedalaşırken, Allahın rahmeti, Resulullah’ın şefaati, üzerine olsun diyoruz...
‘Yüreğim ağzımda Tayyibimi beklerdim’
Tenzile Erdoğan’ın 1980 askeri darbesi öncesi anarşi döneminde, siyasetle uğraşan oğlu Tayyip Erdoğan’ın yolunu nasıl gözlediğini şu sözlerle anlatmıştı: “O günlerin sıkıntısını anlatamam. Evimizin iki tarafı balkondu. Bir tarafa çıkarım, gır gır gır silah sesleri...

Diğer tarafta çıkarım yine aynı. Kulakları sağır edercesine silah ve patlama sesleri. Nasıl dayanırsınız bu acıya. O kötü anarşi zamanları. Her gün bir şey duyuyorsunuz. Yüreğim ağzımda, beklerim Tayibimi. O günlerin sıkıntısı başka bir şeye benzemez...

Her gece, sabahlara kadar gözümü kırpmadan beklerim onu. Her gün, sanki ondan kötü bir haber gelecek sanırdım. Ama ona ne kadar gitme desem de, beni dinlemez. İnandığı davada mücadelesine devam ederdi. Oğlum, o gün bugündür aynı koşturmacayla gidiyor. Doğru düzgün bilmem ki bizimle uzun uzun otursun. Biz de belki bir Cumartesi Pazar olur da evde durur diye hala bekliyoruz. O günlerde nasılsa bugün de işini sürdürüyor.”

‘Anneciğim olur böyle şeyler, sen üzülme’
Başbakan Erdoğan’sa, annesiyle 1980 dönemindeki ilişkisini şöyle anlatıyordu: “Zavallı anneciğimin gözyaşları hiç dinmedi...

Siyasete atıldıktan sonra yaşadıklarım onu çok üzdü. Televizyonda benimle ilgili bir haber duyduğunda Hep ağlıyor. ‘Oğlum senden ne istiyorlar’ diye. Ben de onu öyle görünce sarılıp ‘Anneciğim olur böyle şeyler, üzülme’ diyerek teselli ediyorum..

Sibel Eraslan-Star Gazetesi

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
erdogan-cenaze3.jpg

ALLAH EVLADLARINA SABIR VERSIN MEKANI CENNET OLSUN...
Kendisini cook eski Yillarda altinolukta tanimistim.. elinde tesbihi Agzinda hep dua olan cook saliha bir annemiz idi..
tabii o zaman benim annem de yasiyordu Iki Yasli.. baslarinda koca tulbent nur yuzlu..iki Mubarek insan.. evladlari icin ne guzel dualar ediyorlardii.
Merhume.. Aman tayyibimi Allah korudu diyor gozleri bir an sanki gecmise daliyordu...
elinde her daim beyaz tesbihini gorunce bende tebbesum ederek Tesbihi elinde tenzihe nenem..
bana da Dua edermisin dedigim-de ehh KIZIM Senin Duan da Cennetin de orada diyerek Annemi gosteriyor..gozlerinin ici guluyordu sanki..
Mekani Cennet olsun cook iyi fedakar bir insan-di..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
erdogan-cenaze11.jpg

kgüll..,kgüll..,
Mekanin cennet olsun..Allah rahmet eylesin..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Camiye cenaze arabasıyla gelen Erdoğan, annesinin cenazesini musalla taşına kadar omuzunda taşıdı.
Saat 11.30 itibariyle de Tenzile Erdoğan'ın cenazesi Kısıklı'daki evden çıkarıldı...
konvoy Fatih Camii'ne doğru yola çıktı. Konvoyun geçişi sırasında Boğaz Köprüsü Anadolu'dan Avrupa'ya geçişte tek şerit oldu. Cenaze evden çıkarıldığı andan itibaren tüm yollar trafiğe kapatıldı....
Başbakan Erdoğan'da cenaze aracına bindi. Cenaze saat 12.00 sıralarında ise Fatih Camii'ne getirildi. Cenazeyi araçtan bakanlar ve milletvekilleri alarak musalla taşına koydu...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Başbakan Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan, bugün düzenlenecek törenle <ADKLIK>son</ADKLIK> yolculuğuna uğurlandi..

Güncelleme:08 Ekim 2011 16:00

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Allah Rahmet eylesin...Mekanı Cennet Olsun

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Allah Rahmet eylesin. Mekanı Cennet Olsun geride kalanlara allah sabır versin.
lillahi fatiha, amin

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sen de Yetim kaldin Başbakanim Sen de...
simdi Yetimleri ,kimsesizlere daha guzel kanaat kol gerersin.. Yetimin halinden anca yetimler anlar..
Guzel yetim Başbakanim...
Rabbim o guzel insan Tenzihe neneme rahmet eylesin.. cook saliha fedakar bir annemiz idi...agla..:,

Üst Alt