Ramazan Umresi Hakkında Yardım

tahir

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah
2 senedir hac için başvuruyoruz.Bu sene hac çıkmazsa umreye gitmek istiyoruz.Tam ramazan umresi yapmak istiyoruz annemle birlikte.Ama annem yaşlı.Gitmeyi çok istiyor.Beni düşündüren konu çok sıcak olmasından dolayı annem sıkıntı yaşar mı oruç ve ibadetlerinde.Ramazanda umreye giden bazıları ramazan dışında gitmemizi tavsiye ediyor.Ramazanda umreye giden kardeşlerim yardımcı olursa sevinirim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
ve Aleykum selam ve rahmetullahi ve berekatuhu kardesim..
ins. bu sene nasip olurda hacca gidersiniz..olmazsa Ramazan umresi de bir baska guzeldir..
Mademki annenizin sagligi konusunda endiselisiniz gitmeden bir doktor kontrolunden gecirir ve Sonra da Allah a teslim olup O mubarek beldelere gidersiniz..
bazıları ramazan dışında gitmemizi tavsiye ediyor..
bu kisiden kisiye degisir ama Mubarek,Ramazan ayini mekkede .medinede yasamak ,teravileri Kabe de kilmak.. hep birlikte 2,3 milyon mumin kardesin ile melekler huzurunda orucunu acmak..o din kardesligini, iman gucunu, hissini ben zaten tarif etmekten acizim..
Bu sene ins. tekrar Ramazan umresine gitmeye niyetliyim.. gidemezsem herkes bilsin ki yuregimde bu hasret ve ask ile Rahmana kavusmusumdur...
hayattim da hic bir ramazanin ruhunu,ruhumda hissetmedim gecen sene ramazan umresine gidene kadar..
ne sicakligi, ne sussuzlugu ne kalabaligi hic bir sey duymuyorsunuz.. sanki melekler gibi sadece tesbih, tenzih ruhunuz ile her an Allah-in huzurundasiniz sanki Hakka kavusmus ta Cennet bahcesinde Resullulah sav. komsu olmus onun imamliginda namaz kiliyorsunuz..
acaip bir Huzur..Siz, dertler, SIKINTILAR. dunya yok artik Siz Bu mubarek ay da Allah-in misafirisiniz sanki..
Gidin kardesim.. bu nimetti kacirmayin..merak etmeyin Annenizde cok daha iyi olur ins.. asagidaki konuyu okursaniz daha iyi anlarsiniz..hakkinizda Hayirlisi...

Dost elinden gel olmazsa varılmaz
Rızasız bahçanın gülü derilmez.
Kalpten kalbe bir yol vardır görülmez.
Gönülden gönüle giden yol gizli gizli.
Rahmana gider...

https://www.islamiforumlar.net/duyu...dinramazanin-ilk-10-gunu-umrede-olacagim.html

tahir

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rabbim razı olsun inşaAllah. Konunuzu da okudum. Konunuz sabırsızlığımı daha da çok arttırdı.İnşaAllah tavsiyenizi dikkate alacağım Selam ve dua ile

Üst Alt