Pişmanım...

pismankul

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Hayırlı geceler.. Ben bu foruma 1 dakika önce üye oldum..Sebebimse şu çok pişmanım bana yol gösterin akıl verin allah rızası için...
ben ailesiyle yaşayan bir insanım ve küçük yaştan buyana çalışıp aileme baktım anama ve babama sahip çıktım ve hala öyleyim...Babam içki içen ve parasının büyük kısmını dışarda yiyen biriydi. Yaklaşık 15 yıl önce hastalanınca çalışamadı ve ameliyat oldu bende onun sigortasını yatırıp emekli olmasını sağladım, ameliyatından sonra bir çok kez hastalandım belki 50-60 kesinlikle abartmıyorum hastanede kaldı ve bu sürede annem ve ben hep yanındaydık..Babam 3 yıl önce felç geçirdi her türlü yolu denedim tedavi ettirdim eve fizik tedavi doktorunu getirsemde kar etmedi inat etti yürümedi.. Son bir yıl artık hayat çekilmez oldu, bağırmalar başladı babamda eve doktor getirdim kontrol etti birşeyi yok bilerek yapıyor alışkanlık yapmış dedi, kendisine sorduğumda bilerek yaptığını söyledi. Anlatılır gibi değil hatta otırduğumuz apartmandaki insanlar kapımız vurup yeter artık dediği anlar oldu, çünkü bilerek çok bağırdı......Öyle anlar olduki ALLAH'a kötü sözler söyler oldu. Benim pişmanlığımsa böyle anlarda ve hatta bana bile ağza alınmayacak küfürler ettiğinde dayanamayıp hırpaladım. Çok pişmanım , son gecesinde yanı başındaydım ellerimi tuttu hiç bırakmadı. Ben bu pişmanlık ve vicdan azabını taşıyamıyorumm.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
gozyasi.jpg

Hayırlı geceler kardesim..bu pişmanlık ve vicdan azabını çok kötü görmeyin, sizi sıkmasın ve üzmesin....
Bu durum size,sabirsizligin ve tahammülsüzlügün çirkinliğini, kalbi acıtan izlerini, ruhu,insanliginizi yaralayan çiziklerini hatırlatıyorsa ins.bir daha ayni hatayi yapmazsiniz!!!

SON PİŞMANLIK FAYDA EDER MI??
Ölüm anı gelene kadar her pişmanlık gerçekten fayda eder. İnsan hiçbir şey yapamasa bile, başkasına pişmanlığını anlatır...ins. başkalarinin ibret ve ders almasina vesile olabilirsiniz..
nefsinizi savunmayin..bu pişmanlık ve vicdan azabını cevrenize anlattin samimiyet ile insanlari uyarin..anne,baba, sevdiklerimiz ile imtihan edildigimizi onlara hatirlattin..
Kazanma Kuşağında Kaybedenlerden olmasinlar...Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir ...
İnsanları kötülükten alıkoymaya çalışan kimse aynı zamanda hayra vesile olan kimsedir. İyilik yapmak kadar, kötülüğü önlemeye çalışmak da,İyiliktir...

ayrica artik aranızda geçen olumsuzluklara takılıp kalmayın. "Niye yaptım, neden yaptım, yapmasaydın, keşke olmasaydı" demenin bir anlamı kalmamış.

Geçmişte yaşananlarla geleceğinizi karartmayın, başınıza ne gelirse gelse babanızı hırpalamaya bağlamayın...
Çünkü bu sefer eliniz ayağınız kesilir hayattiniz da ibadet hayatınızı da verimsiz hale getirirsiniz.

İyisi mi, babanıza dualar okuyun, istiğfar edin, günahlarının bağışlanması için Allah'a el açın, böylece hayırlı bir evlat olma nimetini yaşayın.
imkânınız varsa, onun adına hayır hasenat yapın, dostlarını ziyaret edin,amel defterini sürekli açık bulundurup devamlı sevap göndererek doldurun.
Allah yardimciniz olsun...

parlakkk

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Hayırlı geceler.. Ben bu foruma 1 dakika önce üye oldum..Sebebimse şu çok pişmanım bana yol gösterin akıl verin allah rızası için...
ben ailesiyle yaşayan bir insanım ve küçük yaştan buyana çalışıp aileme baktım anama ve babama sahip çıktım ve hala öyleyim...Babam içki içen ve parasının büyük kısmını dışarda yiyen biriydi. Yaklaşık 15 yıl önce hastalanınca çalışamadı ve ameliyat oldu bende onun sigortasını yatırıp emekli olmasını sağladım, ameliyatından sonra bir çok kez hastalandım belki 50-60 kesinlikle abartmıyorum hastanede kaldı ve bu sürede annem ve ben hep yanındaydık..Babam 3 yıl önce felç geçirdi her türlü yolu denedim tedavi ettirdim eve fizik tedavi doktorunu getirsemde kar etmedi inat etti yürümedi.. Son bir yıl artık hayat çekilmez oldu, bağırmalar başladı babamda eve doktor getirdim kontrol etti birşeyi yok bilerek yapıyor alışkanlık yapmış dedi, kendisine sorduğumda bilerek yaptığını söyledi. Anlatılır gibi değil hatta otırduğumuz apartmandaki insanlar kapımız vurup yeter artık dediği anlar oldu, çünkü bilerek çok bağırdı......Öyle anlar olduki ALLAH'a kötü sözler söyler oldu. Benim pişmanlığımsa böyle anlarda ve hatta bana bile ağza alınmayacak küfürler ettiğinde dayanamayıp hırpaladım. Çok pişmanım , son gecesinde yanı başındaydım ellerimi tuttu hiç bırakmadı. Ben bu pişmanlık ve vicdan azabını taşıyamıyorumm.

Selamunaleyküm kardeşim,

Sizin bu yazdıklarınızı okuduğumda bana ne kadar yakın bir hikayeniz olduğunu gördüm.Bende yaşadım yaşadık çokça hemde annem hırpalandı biz hırpalandık ama hep sabrettik tam babam düzeldi dedik bu sefer de hastalandı .Hırpalama olmadı ama inanın öfke anında onun yanında değilde o duymadığı zaman ağzımızdan çok beddua çıktı öfkemiz inince de tövbe ettik.Sizi anlıyorum o kadar zor bir durum ki insan o anda herşeyi düşünebiliyor siz iyi birine benziyorsunuz vicdanınız sızlamışsa merhamet de var demektir üzülmeyin bakın son anda elinizi tutmuş.Ona dua edin...

pismankul

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
allah razı olsun sizlerden... annem bakıyordu ona, altından alırdı ben bile altını çok kez değiştirdim hiç tiksinmedim görevimdi, evladıydım...annemin ölen babasına küfrederdi , eve gelene küfrederdi..Bardak fırlatırdı yanı başına su koyardık, kumanda atardı yanına yaklaşınca saçlarımıza yapışırdı zorla kendimizi kurtarırdık tabii bu anlarda kendimizi kurtarmak için ister istemez sertleşirdik..Babam sevgi eksikliği vardı yani hastalanmadan öncede ailesini yani bizi hiçe sayardı hele annemi, annem babama sanki annesiymiş gibi baktı, etrafımızdaki herkes bana diyor ki sen 17 yaşından beri babanın hastalığı için annenle beraber seferber oldunuz ki öyleydi gerçekten kesinlikle. Allah şahidim yalan yok ama son 1 yıl sabrın noktasıymış. Allah affetsin. Son anlarında son 10 saat boyunca hep yanındaydık sabaha kadar ellerimizi tuttu hatta hakkını helal et dedi, annem çocuklara ve bana, babamda kafasını salladı evet anlamında ellerimizi hiç bırakmadı, çok pişmanım çok , her namaz kılışımda rabbime yalvarıyorum affetsin bağışlasın.. Rabbimden gelecek herşeye yine de razıyım, Allahım affetsin.

parlakkk

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
allah razı olsun sizlerden... annem bakıyordu ona, altından alırdı ben bile altını çok kez değiştirdim hiç tiksinmedim görevimdi, evladıydım...annemin ölen babasına küfrederdi , eve gelene küfrederdi..Bardak fırlatırdı yanı başına su koyardık, kumanda atardı yanına yaklaşınca saçlarımıza yapışırdı zorla kendimizi kurtarırdık tabii bu anlarda kendimizi kurtarmak için ister istemez sertleşirdik..Babam sevgi eksikliği vardı yani hastalanmadan öncede ailesini yani bizi hiçe sayardı hele annemi, annem babama sanki annesiymiş gibi baktı, etrafımızdaki herkes bana diyor ki sen 17 yaşından beri babanın hastalığı için annenle beraber seferber oldunuz ki öyleydi gerçekten kesinlikle. Allah şahidim yalan yok ama son 1 yıl sabrın noktasıymış. Allah affetsin. Son anlarında son 10 saat boyunca hep yanındaydık sabaha kadar ellerimizi tuttu hatta hakkını helal et dedi, annem çocuklara ve bana, babamda kafasını salladı evet anlamında ellerimizi hiç bırakmadı, çok pişmanım çok , her namaz kılışımda rabbime yalvarıyorum affetsin bağışlasın.. Rabbimden gelecek herşeye yine de razıyım, Allahım affetsin.

Sizi çokkk iyi anlıyorum Uzgunnn

Üst Alt