Peygamber ve Alimlerden Seçme Sözler

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
alim sözleri, alimlerden güzel sözler, anlamlı sözler, Güzel Sözler, Özlü Sözler, peygamberin dini sözleri, seçme sözler

“Ey nas kendinize geliniz! Siz ne sağıra ne de gaibe dua etmiyorsunuz, siz ziyadesiyle duyan pek yakın ve sizinle beraber olan (Allah’a) dua ediyorsunuz.”
Hz. Muhammed

“Menfaate dayalı dostluklar, ergeç yıkılmaya mahkûmdur.”
A.F.Y

“Kim Kur ‘an ‘ı okur ve onunla amel ederse, Kıyamet günü babasına bir taç giydirir.”
Hz. Muhammed

“Fazilete yükselmek güç, rezalete alçalmak kolaydır.”
Hz. Ali

“Yarın için kaygı çekmeyin; zira yarınki gün, kendisi için kaygı çekecektir. Kendi derdi, güne yeter.”
Hz. İsa

“Ameller, Allah ‘a Pazartesi ve Perşembe arz edilir. Ben, amelimin oruçlu olduğum şekilde arz edilmesini severim.”
Hz. Muhammed

“Hedefi olmayan gemiye hiç bir rüzgâr yardım edemez.”
Moliere

“Eğrinin gölgesi de eğridir.”
Hz. Ali

“İlmi yazıp kitap haline getirmek sûretiyle kaydedip (koruyunuz).”
Hz. Muhammed

“Küfrün sizde oturması, yerleşmesi için ‘Ben bunu yapmasaydım’ demeniz yeterlidir.”
A.F.Y

“Kim Allah’tan korkarsa; Allah, onu bütün korktuklarından korur.”
Hz. Muhammed

“Ecel, verileni almadan önce, verilmesi gereken her şeyi vermek gerekir.”
Mevlâna

“İnsan, ancak anladığı şeyleri duyar.”
Goethe

“Bir şeyi bulunmadığı yerde aramak, onu aramamak demektir.”
Mevlâna

“Kim bir musibete uğrarsa, benim yokluğum sebebiyle maruz kaldığı musibetini hatırlasın; çünkü bu, en büyük musibettir.”
Hz. Muhammed

“Cenab-ı Hak, kendini örtmeyi dilediğinde Akla ve Hayale gelmeyecek şekilde bunu gerçekleştirir, ondan şüpheniz olmasın.”
A.F.Y

“İnsanlar başaklara benzerler, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler.”
Moliere

“Mü’min’i sevindirmiş olan, Allah’ı sevindirmiş olur.”
Hz. Muhammed

“Hiç bir el, gönülden gizli bir iş yapamaz.”
Mevlâna

“Güçlükler, başarının değerini artıran süslerdir.”
Moliere

“Cenazede çabuk olun; eğer salih biri ise, kendisine iyilik etmiş olursunuz. Böyle biri değilse, belayı bir an önce sırtınızdan atmış olursunuz.”
Hz. Muhammed

“İlkler son, sonlar ilk olacak.”
Hz. İsa

Üst Alt