Peygamber Efendimiz sav Mektup

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
url

Ey ''ALLAH'IN'' Habibi
Allahumme salli alâ seyyidina Muhammedin ve alâ âli seyyidina Muhammed.
ESSALATU VESSALAMU ALEYKE YA NEBİY ALLAH ...

Biliyormusun Sen"den utaniyorum Ey Rasül..Sana layik..bir Ummet olamadim!Ey Nebî;
Sana, zaman denilen mâhluku sıyırarak aradan, mahcubiyetle, hasretle ve muhabbetle sesleniyorum...
Âlemlerin nefes alışı belki senin hilkâtinle başladı. Senden aldı sanki melekler zârafeti; senden aldı ahlâk, letâfeti...
Ve olacaksa bu arzın hüsranı, seni unutup yitirmekten...

Ademin tevbesindeydin, İbrahim’in duasında... Nuh’un gemisindeydin, İsa’nın müjdesinde..hep Sen vardin!
Bilemedik! Senin ellerinin sıcaklığını hissedebilmek için bir yetimin başını okşayabilmek yetermiş; düşünemedik...

Ve yine bilemedik ey Nebî; seni sevindirmek, senin gönlünde yer edinebilmek, karanlıklar içerisinde kalan bir kalpte
sevginin ateşini yakabilmekmiş; beceremedik...

Hani Sen kral gibi değil de kul gibi yaşayan bir peygamber olmayı tercih etmiştin. Sıkıntı, ezâ, hüzün sanki senin en yakın yol arkadaşlarındı.
Bir gün tok olursan bir gün aç olurdun. Ve hani yatışsın diye açlığın, bir değil de iki tane taş bağlamıştın ya mübârek karnına!...
Biz de sanki gönlümüze sayısız taşlar bağlamışız ey Nebî, seni unutmamıza sebep olan...

Sanki, sana muhtâç ruhumuzun üzerine demirden ve betondan yaptığımız gökdelenlerle koca bir şehir inşâ etmişiz de seni anmak istersek,
Seni bulmak istersek o şehrin sokaklarında kaybolup değil seni, kendimizi dâhi unutalım, bulamayalım diye!

Ey Nebî! İçimdeki hüznümü hasretine adadım... Ne zaman sensizliği tüm hücrelerimle hissedebilsem takatim kalmıyor.
Nefesim kesiliyor da, kanım donuyor.

Ey Nebî, yolda kalmışlığımızı yüzümüze vurma n’olur!
Ey Nebî! Seni yaratılmış tüm zerreler miktârınca sâlat ve selâmla anıyoruz; utanarak...
Ey Nebî! Şefaâtini umarak...
Allah’ım! Peygamberimiz Muhammed’e, âline ve ashâbına selâm olsun...

Ey Güllerin Sultanı! Bize yüzünü çevirme nolursun.
Bizleri sana ümmet yapana hamdler olsun.
Yetimlerin annesi Nur-han-i..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allâhumme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âl-i seyyidinâ Muhammed......

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
"Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidina Muhammedin adede halkıke ve rıdâe nefsike ve zinete arşıke ve midade kelimatik…"

(Allah’ım, Efendimiz Muhammed’e halkettiklerinin adedince, sen râzı olana kadar ve arşının ağırlığınca ve kelimelerin adedince selâm ve bereket ihsan eyle...)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
1001475.jpg

Ey ''ALLAH'IN'' Habibi Allahumme salli alâ seyyidina Muhammedin ve alâ âli seyyidina Muhammed.
ESSALATU VESSALAMU ALEYKE YA NEBİY ALLAH ...
Ya Resullulah Sen olmasaydın Ben bu kimsesiz bebeği Evlatlık almazdim belki...

Yusuf'un dediği gibi:"Ya Resullulah Seni sevsem!. Cok, cok sevsem!.hani bu ev kadar sevsem.. Öyle çok sevsem ki;arabalarimdan da annemden de çok;
Ali'n, Fatıma'n ,Hasan, Hüseyin gibi Seni, onlar ,kadar seviyor olsam.. sen de; beni, ve annemi Onları sevdiğin gibi sever misin ?
Benim babam da dedem de yokmuş..benim Babam da dedem de olurmusun..?
Allâhumme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âl-i seyyidinâ Muhammed......

Üst Alt