Nişanyan'dan Hz Muhammed'e iğrenç bir iftira

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
nisanyandan-hz-muhammede-igrenc-bir-iftira-daha.jpg

Hz. Muhammed'e hakaret ettiği iddiasıyla 13.5 ay hapis cezasına çarptırılan Yazar Sevan Nişanyan yine haddini aşan açıklamalar yaptı.
Hz. Muhammed'e (SAV) hakaret ettiği iddiasıyla 13.5 ay hapis cezasına çarptırılan Yazar Sevan Nişanyan,
IMC TV'de yayınlanan 'Mercek Altı' programında gündem yaratacak açıklamalar yaptı.
Mustafa Kuleli'nin sorularını yanıtlayan Nişanyan, yeni alkollü içki düzenlemesiyle ilgili soruya alkolün de İslâm'ın da zihni uyuşturduğunu,
dolayısıyla İslâm propagandasının da yasaklanması gerektiğini söyledi.

'TERBİYEZLİK' DEDİ

"Ben Muhammed'in Peygamber olduğuna inanmıyorum. Peygamber diye bir müessenin olduğuna inanmıyorum.
Her hangi bir kişinin Allah'tan vahi aldığını iddia etmesinin terbiyesizlik olduğunu düşünüyorum.
Muhammed ya yalan söylemiş ya hayal görmüş" diyen Sevan Nişanyan, sözlerine Müslümanların ne tepki göstereceğini umursamadığını belirtti."

Allah cc. Size Hidayet versin Sevan Nişanyan daha ne diyeyim..Sizi ve Sizin gibilerini sadece Allah-a Havale ediyoruz..
Bu haberi ilk okudugumda aklima su geldi...
"Her hangi bir kişinin Allah'tan vahi aldığını iddia etmesinin terbiyesizlik olduğunu düşünüyorum." demis

peki aklima takilan su:Kur'an gibi diğer bütün semavi kitaplar da diger peygamberlerden haber vermekte..sadece Kur'an'ı inkâr etmek de yetmez;
diğer bütün semavi kitaplarda gecen butun peygamberleri de inkâr etmesi gerekmez mi?

"İman etmelerinden, Resûl’ün hak olduğuna şehadet getirmelerinden ve kendilerine apaçık deliller gelmesinden sonra inkârcılığa sapan bir kavme
Allah nasıl hidayet nasip eder? Allah zalimler topluluğunu doğru yola iletmez "
Al-i İmran Suresi 86. Ayet

"Ey iman edenler! oruç sizden önce gelip geçmiş ümmetlere farz kılındığı gibi size de farz kılındı. Umulur ki korunursunuz."
Bakara 183.

peki önceki gelip geçmiş ümmetlere farz kılındığıni kim bildir di?
Hz. Muhammed’den sav. önce gelen her bir peygamber O’nun sav peygamberliğine ayrı birer delildir.

Hz. Muhammed’in sav. göstermiş olduğu mucizeleri hak peygamberliğine apaçık ispattır..

•Kur'ân-ı Kerim,
•Güzel ahlâkı,
•Miraç hadisesi,
•Parmağıyla ayı ikiye bölmesi,
•Geçmiş ve gelecekten haber vermesi,
•Parmaklarından çeşme gibi sular akması,
•Cinlerin O’nu (asm) tanıyıp şehadet etmeleri,
•Meleklerin O’nun (asm) yardımına koşmaları,
•Allah (cc) tarafından mucizevi bir şekilde muhafaza edilişi,
•Kutsal kitapların O’na (asm) işaret etmesi,
•Kâhinlerin O’nun (asm) dünyaya teşrif edeceğini haber vermesi,
•Peygamberliğinden önce "hâtıf" denilen cinlerin O’nu (asm) haber vermesi,
•Kendisinden önce gelmiş Allah (cc) dostlarının O’nu (asm) haber vermesi,
•Doğumundan önce ve doğumu esnasında olağan üstü haller meydana gelmesi,
•Çocukluğu esnasında olağan üstü haller vuku' bulması

parlakkk

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Ben ne diyeyim, Peygamber efendimiz diyor ya, bilmiyorlar bilseylerdi yaparlarmıydı, işte bu gibi insanlara demiş galiba ALLAH ıslah etsin Peygamber efendimize uzanan söylenen o diller öyle bir yara olucak ki, inşallah hemde en kısa zamanda. ALLAH'ın en sevgilisine nasıl böyle cümleler kullanır? Bu adamı ALLAH ıslah etsin, o kadar öfkeliyim ki anlatamam...

Üst Alt