Nedir bu ?

Mihrimah

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm

Ben birseyi anlayamadim simdi ilk basta her soru icin yada rüya icin yada dertlesme icin yeni konu aciyoruz dimi ? Yada tam olarak nasil olucak bilgilendiriseniz sevinirim hani bosuna sayfalar dolmasin hak geçmesin.

Konuma gelince her namaz kildigimda beni rahatsiz eden birsey var Namaza basliyorum ve namaz bitene kadar sanki nasil diyim nasil tarif edeyim gghhn.. Kalbim sanki bogazimda agzimdan cikicakmis gibi hissediyorum o kadar hizli atiyoki acaba yüzüme ates basiyo sanki acaba diyorum Bi eksiklikmi var yanlis biseymi yapiyorum yada nedir bu ama kildigimdada icim huzurla doluyo rahatliyorm cok tuhaf dimi kilarken böyle bi durum bittikten sonra bambaska bi hal Allah rizasi icin nedir bu sizce :(

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam Kardesim..
Sanirim Sorun namazda değil icinde bulundugunuz ortam ,KIRGINLIK ruhsal bunalımın ve bir anda Manevi hava arasinda SIKISMAK tan kaynaklanıyor sanki...
birde vesvese var gibime geldi...
seytan bir kimseyi ibadetten uzaklaştırmayı beceremezse bu sefer vesvese vermeye başlar...
iste Hazir degilsin, yok abdestin bozuldu.. yook yook bu ruh halli ile namaz mi kilinir gibi..dusunceler...
Bazilari ise göz yaşlarıni tutamaz...
göz yaşlarıni dökmek kişiden kişiye değişir. Bazıları daha duygusaldır az bir tesirle ağlayabilir.
buradaki göz yaşı değil kalbin hüznüdür kalbin ağlamasıdır.
icimiz disimiz duygu yonunden masallah hepimiz o kadar doluyuz ki.. namaz da bir bosalma rahatlama kendini Rabbine birakma gibi bir transfer konusu sanki ne mutlu size bu duygu ve hissi bir cogumuz hissedemeyiz bile....

Bu konuyu baska sekilde bilen veya anliyan anlatabilen varsa Buyursun..
birde cok cekmis veya Stress ve deprasyonda olan bazi Genc kardeslerim cok duygu yuklu olduklarindan Dua okurken veya Namaz kilar iken sanki Hakka kavusacakmis gibi bir korku ve heyecana kapiliyorlar..sizdeki ise sadece sevinc kalp atislari..huzursuzluktan HUZURa kacistaki yorgunluk..siginma da olabilir..

Hayatta strese karşı ilaç olarak Osmanlı'nın düstûr edindiği 5 esas şunlardır:

1- Er-rızku al'allah: Rızkı veren Allah'tır. Başkasının önünde eğilme
2- Tevekkeltü al'allah: Allah'a dayan
3- Ya Nasip: Canını sıkma eğer nasipse olur
4- Ya Sabır: Sabretmeyi bil vaktinden önce bahar gelmez.
5- Bu da geçer ya hû: Unutma!

Zenginlik de fakirlik de hastalık da sağlık da mutluluk da başarı da başarısızlık da..
Hepsi geçicidir. Hatta hayat bile...
Bakî olan Allah'tır.cc. dir..

Mihrimah

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm

Allah razi olsun tsk ederim Rabbim yar ve yardimciniz olsun hayirli aksamlar

Denge_35

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm

Ben birseyi anlayamadim simdi ilk basta her soru icin yada rüya icin yada dertlesme icin yeni konu aciyoruz dimi ? Yada tam olarak nasil olucak bilgilendiriseniz sevinirim hani bosuna sayfalar dolmasin hak geçmesin.
Aleyküm selam kardeşim, ve hoş geldiniz inş.
Değerli kardeşim, şimdi diyelimki mesela daha önce bir rüyanızı paylaştınız yorumlandı, sonra başka bir rüyanızın yorumlanmasını istiyorsunuz, yorumlanmasını istediğiniz rüyanızı isterseniz bir önceki konunuzdan devam edersiniz isterseniz yeni başlık altında, Örnek: Rüyamda kısrak,a bindim, gibi, yeni konu olarak açabilirsiniz, eğer bir sonraki soru veya rüyanızı yeni konu olarak paylaşırsanız başlık farklı olduğu için aynı sorusu olan, yada, aynı rüyayı gören başka kişiler,de gönül sızım hocamızın yorumundan istifade edebilirler.
Yani, başlık farklı, içerik aynı olmadıktan sonra, yazıların düzgün ve anlaşılır olması şartıyla yeni konular açmakla hak geçmenin bir alakası yoktur.
Dua ile...
:)tüüh:,kısrakta nerden aklıma geldiyse:bilmemm:.)

Mihrimah

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Aselam son cümlenizle beni güldürdünüz Rabbimde sizi güldürsün ins =)

Ayrica bilginiz icin tsk ederim hayirli aksamlar

Üst Alt