ne yapacağımı bilmiyorum.

nebiye

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ben evli ve bir çocuk annesiyim.aynı zamanda açıköğretimden imamhatibi okuyorum.orada menzile bağlı bir arkadaşım var.onun tavsiyesi doğrultusunda ben hiç araştırma yapmadan tamamen iyi niyetlerle gidip tövbe aldım.bana bir liste verip o akşam yapmam gerekenleri söyledi.doğrusu rabıta ile meded isteme durumuna kafam bayağı takılmıştı. o yüzden sürekli düşünüyordum.eve vardığımda öyle yorgundum ki akşam namazından sonra hemen yatıp uyudum.çok garip bir rüya gördüm....rüyamda şeffaf bir masanın önünde oturuyorum.etrafımda yeşil sarıklı beyaz cübbeli yaklaşık on yada oniki kişi var.ben sürekli masaya bakıp düşünüyorum.gaibden "ne bekliyorsunuz"diye bir ses geliyor.yanımdakilerde"nebiyeyi bekliyoruz" diyorlar."niçin bekliyorsunuz"diyor.onlarda "nebiyenin uyanmasını bekliyoruz"diyorlar.uyandım.o gece herkez uyuduktan sonra yatsı namazımı kılıp bana söylenen istihareyi yaptım.rüyamda bembeyaz bir gelinlik giymişim ve belimde de kırmızı bir kurdele bağlıydı.renk istiharesine yatmamıştım ama yinede kırmızı görmem beni rahatsız etti.yorumunuzu bekliyorum..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör

SELAMUN ALEYKUM
İnsan, Allah’a yürekten ihtiyaç hissetmeli, acz u fakrıyla Allah’a yönelmeli ki, Cenâb-ı Hak da ona icabet etsin.
Siz de ne guzel o gece O An da oyle bir duyguyu bir an da olsa yasammissiniz!
rabıta ile ilgili bilgim yoktur..Allahu Alem!bilenler buyursun..
sadece tovbeyi nasil aldiginizi merak ettim..sanirim Tovbeye geldiniz..Allah cc. dan aff ve magfiret dilediniz anlminda yazdiniz herhalde...
ben sadece ruyanizi bildigim kadari ile yorumlamaya calisirim ins.
ama beni icten,ice bir sey rahatsiz ederse..o yaptigim isde bir terslik, yanlislik, hatali mi diye hemen arastiririm..
cunki aklim, ilmim,duygularim hep cuzi dir..insanim!Ben-i ademim!zayif ve eksigim sonucda..
SIRÂT-I MÜSTEKÎM-den ayirma Yarrabi!!
cunku insan beser, sasar heleki simdi zaman Ahir,Fitne,celiski, tezzatlik nefsi zaman!

Ruyanizi HAYIR dir ins. deyip Hayra yoralim
"tamamen iyi niyetlerle gidip tövbe aldım."ameller niyettine goredir...
ne guzel ins.Allah-in rahmetti ile ne guzel gunahlardan,nefsinizden, gecmisteki hata ,kusur ve vicdan azabindan arinmissiniz...
kişi kendi hakikatı neyse onunla imtihan olacaktır. Tevhitsiz insan, nasıl insanlık hakikatına
yükselebilirki...

lakin nebiyenin uyanmasını bekliyoruz..demisler..Lutfen kardesim,
Uyanalım artık su gaflet uykusundan!ne olur..Taklidi imandan tahkiki imana kavuştur bizi..Yarrab...
Geç ak ile karadan...Halkı çıkar aradan
Niyazi dön buradan..vicdaninin, ruhunun derinliklerinde HAkk-in sesi olan
o incecik yureginde,aklinda bayağı takılmış olan
o kırmızı bağlı olan kurdeleyi arastir.. kırmızı dur!der sana..
Rabbim'ın ipine sımsıkı sarılalim!!
RABBİM AYAKLARIMIZI VE KALBİMİZİ DİNİN ÜZERE SABİT KIL..amin..

Gelin kendi hakikatımızı bilenlerden. Kendi hakikatımızı
sevenlerden olalım.
Namazda Semi Allahu Hamide nidasını , içerden duyanlardan
olalım. Rabbena Lekel hamd diyenlerden olalım.....

"Allah, kendisine inanan ve Kitabına sarılanları rahmetine ve bol nimetine kavuşturur, onları kendisine götüren doğru yola [İslamiyet’e] ulaştırır."
Nisa 175

İlahi her neyi yasak ettinse onu ittim; elime her ne sundunsa onu tuttum. İlahi gönlüm oduna ne yaktınsa o tüter; vücudum bahçesine ne ektinse o biter...Ya Hayy
Alemler kitab-ı zan ile okur iken o gönlümden kendini okutur da ....
alnımdan yazgımı film gibi seyrettirir...
damak kitlenir el ayak ten buz keser hayretten
bir damla suyun içinde göğe çekilirim....
gölgemi seyrettirir ve kendimi kelebek misali gösterir işte busun sen diye...
neyine böbürlenirsin ki ?
ruhum asılır bir kuşun gagasına sanki sallanırım ne mekan belli ne tanıdık var...sanki hiç doğurmamışlar gibi...
Soran Sorulanlardan daha iyi bilendir...
Hakk-in dilli Halikin dilli Onu anlamak icin
Süleyman olmak gerek..
Hayal aleminden hakikata dönüp hakkın diniyle yüzleşmek . Marifet ilminin ötesinde kainatın üstüne örtülen besmelenin sırına ruhul emin makamında azalarımızın yaşarken hakkın huzurunda ermektir
Allah cc.Yar ve yardimiciniz olsun..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Selamun aleyküm dostlar bu konuda tartışmaya BURADAN devam edelim inşallahkgüll..,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
tsk Allah RAZI olsun .buraya nokta koyup ayirdiginiz icin tsk.
nasil da varliginiz hemen belli oldu...
cunku Ben ruyalari yorumlamaya calisir iken muhatabimin dini, kulturel, ruhsal durumunu da goz onune alarak onun kafasini daha fazla karistirmadan ruyadaki haal ve mana dillini kisaca ruya sahibine aciklayip o ruya Allah-in izni ile mujdeliyici, irsad gorevini, iyiligi emr edip kotuluklerden alikoymasi icin bilinc altindaki duygularini da tasvir etmeye calisirim..
ama bu konu nerden nereye gitti...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
tsk Allah RAZI olsun .buraya nokta koyup ayirdiginiz icin tsk.
nasil da varliginiz hemen belli oldu...
cunku Ben ruyalari yorumlamaya calisir iken muhatabimin dini, kulturel, ruhsal durumunu da goz onune alarak onun kafasini daha fazla karistirmadan ruyadaki haal ve mana dillini kisaca ruya sahibine aciklayip o ruya Allah-in izni ile mujdeliyici, irsad gorevini, iyiligi emr edip kotuluklerden alikoymasi icin bilinc altindaki duygularini da tasvir etmeye calisirim..
ama bu konu nerden nereye gitti...
Ecmain olsun kardeşim, mecburi ayırmak zorunda kaldım çünkü kardeşimiz rüyasına yorum istemiş lakin rüya konusu birtakım tartışma konusuna dönüşmüş tabiki forumumuz bir tartışma platformu ama bu tartışmalar belirli bir başlık altında yapılmalı:)
Konu devamı burada https://www.islamiforumlar.net/serbest-kursu/24156-tasavvuf-ve-tarikatlar-hak-midir.html

yaradan bilir

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
napcagimi bilmiyorum

S.a kardeşler 22 yasinda bir bayanim 2 yildir konustgum biri var her gun kavga ediyoruz bana hakaretler ediyor ayriliyorum 1 hfta sonra geri geliyor, kandiriyor beni. Muhammed askina ne yapacam bilmiyorum. İmani da zayif, dinden konusmak hosuna gitmiyor herkesin yaptıgi kendine diyor. Benim icin hayirli olup olmadigini nasil anliyacam, saplantim olmus ama daha salih, imanli biri olsa diye hep dua ediyorum olmuyorsa da boyle islamiyete uygun biri beni bulsun istiyorum ne olur akil verin bana.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba kardeşim ne yapacağınızı iyi biliyorsunuz da Nefsiniz Sizi aldatıyor, kandırıyor kendinize gelin kendinize...
Kainatta her sey kendi Hâl dili ile bizlere seslenir anliyabilene...
dertler ,sorunlar ,olaylar ve sıkıntılar bile bize kendi Hâl dili ile haykırdıkları gibi ;

İlişkiniz sürecinde her gün kavga her gün hakaret, bunlara neden katlanıyorsunuz anlamıyorum...
ortada çoluk çocuk yok!!o insan ile evlenseniz bile orda selamet yok!!

ilişki nasıl başlarsa öyle de devam eder, her şey başlangıç enerjisinde,Bir şey nasıl başlarsa genellikle öyle de devam eder...
evlenince daha da fazla kavga ederdiniz!!!! O insandan Kaçın kurtulun orda gelecek ve selamet yok!!

Üstadım! dolmamış çilemiz var ise;Allahu alem,Hâl-Ene imtihan ve eksiğimiz var demektir....
Sen Kendini değiştirmedikçe, içinde bulunduğun durum değişmeyecek anlasana artık..
daha 22 yaşındasınız..önünüzde Allah bilir ne güzellikler,bekliyordur!!

Yalnız olmak, Yanlış yerde ve yanlış bir kalpte olmaktan iyidir. Yanlış insan ile hiç bir yere varamazsın ! O sadece zaman kaybıdır...

"Benim icin hayirli olup olmadigini nasil anliyacam"
Hayırlı olan şeyde mutluluk, huzur , sükûnet vardır..

Hayırsız olanda ;mutsuzluk, huzursuzluk, her gün kavga her gün hakaret,her gün stress ,sinir ve seni huzursuz eden ama ne olduğunu anlıyamadığın bir eksiklik vardır..
Evet dostum, Biz kendimizi değiştirmedikçe hep aynı şeyleri yaşar dururuz.........
Senin hissediğin sevgi, sevmek değil!! takıntı- saplantı - yalnız kalma korkusu...

"islamiyete uygun biri beni bulsun istiyorum "
O zaman ilk önce konuştuğun o insandan ayrılın ki;Bir kapı kapayınca.,başka bir kapı açılsın...
kendinizi maddi manevi her anlamda yetiştirip islami, temiz mekanlarda bulunun!!Bulunmak istiyorsaniz Sizde doğru yerde bulunun!!

Başınıza her ne musibet gelirse, kendi yaptıklarınız yüzündendir O,cc. yine de çoğunu affeder.” (42/30)
Başımıza gelen musibetlere bakış açısı bu olmalıdır. İnsanlara azabın tesadüfi değil, yapılanlara karşılık verildiğinin göstergesidir..
Yaşadığımız her iyi şey, bizim emeğimizin sonucu, başa gelen her kötü şey de onu hak ettiğimiz anlamını taşımaz.
Bazen Allah, hak etmediğimiz halde, ufacık bir iyiliğimize bile, çok güzel bir şey yaşatabilir bize. Ya da, ufak bir hatamız yüzünden, bizi düzeltmek için,
bu hatanın arkasından, bizi üzecek bir tecrübe yaşatabilir........... Allah cc. bizi cezalandırmıyor !kendi ellerimizi vesile kılarak terbiye ediyor..

Allah cc. akıl fikir versin.. Rabbim tüm çocukları hayırlı insanlar ile karşılaştırsın...amin..

yaradan bilir

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Cok ama cok tesekkur ederim, ben istiareyede yattim yilanlar, bocekler gordum kara kara olmamali bu kisi ama bir sıkıntım daha var. Ben bu kisiye buyuk miktarda borc verdm 20 gram altin, onuda vermiyecektir eminim. Ben hakkimi allaha havale etsem rabbim alirmi ondan alnimin teriyle kazandgm ceyiz paramdi biliyordu bunu.

Üst Alt