Maşallah

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
masallahnasilyazilirfor.jpg

ihvann_hilmi,üyemiz,Allah nazardan saklasın,Ne güzel,Bir geldi pir geldi.....:tamam:.
Ağır olda gel desem korkum odur ki bir çırpıda enerjini ve bilgini harcayıp kendini de bitirip yoluna devam edersin...

burada konu açanlar ve açmayanlar,geçerken uğrayanlar ve kalıcı olanlar olmak üzere üyeler ikiye ayrılırlar desek de aslında her şey nasip, kısmet, idrak, Allah-in lütfettigi kadardir...

Hani deriz ya; Eyy nasîpsizim!!neden nasîpsiz olur insan...? Dua almak ta ,etmekte nasip kısmet meselesi..
geleni de gidenide,kalani da getiren de götüren de Allah cc. değil mi ? bunun muhakak bir sebebi hikmeti olmalı...?
Hikmettini ancak Allah cc. bilir..!! Olan,olmayan ,giden, kalan her şeyin ardında bilemediğimiz nice hikmetler, Sırlar vardır...
Kaderin her şeyi güzeldir!!yeter ki olaylara hikmet Gözü ile bakmaya bak! ... neyse gelenin de ,gidenin de hayırlısı........

Aynen Nasip,kısmet diyelim..Ya Hu...
sadece baktı,beğendi bir selam verdi diye de ümitlenmek "dereyi görmeden paçayı sıvamak" olur.
Tabii, bunlar insanın fıtratında olan şeyler. O nedenle emin olmadan ümitlenmek sonunda hayal kırıklığına sebep oluyor.

Belki de o kişi kendince bir arayışa girmiş o manada foruma bakmış sonradan da uygun görmeyip, yada kendini yetersiz yada Hazır hissetmeyip
başka mekana yönelmiştir. Nasip,kısmet diyelim..gelenede, gidene de kalanada EyvAllah...

Dert dediğinde ,dertli dediğinde,kendini arıyan insanda, Gönül dergahımızda misafirdir azizim ! onu da iyi ağırlamak gerekir...

inşallah bu forumdaki misafirliğiniz müddetince hem bildiklerinizi paylaşır,hemde bilmediklerinizi öğrenirsiniz..
hepsinden önemliside muhabbetten Muhammet hasıl olursa şükreder neşe buluruz...

Senin aşktan yana nasibin varsa; Dokunsan da yanacaksın dokunmasan da. ..

258710.gif

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun. Ecrinizi ziyade eylesin. Geldik, okuduk ve okuduklarımızın altına da yorumlarımızı geçtik, yaptığımız budur.
Çay salonuna gidince çay içilirmiş. Kahvehaneye gidilince de kahve içilirmiş.
Burası da bir forum, burada da içtiklerimiz, geçtiklerinizdir, yazılarınızdır, iktibaslarınızdır, yani cem'an üyeler olarak.
Bizler de içtiklerimizden faidelenip bir şeyler aktarıyoruz. İnşallah faydalı oluruz.
İnayetim, forumun diğer üyeler bazında da hareketlenmesidir.
Allahü Teala sizlere de, bizlere de, tüm üye dostlara da iyilik ve güzellik ihsan eylesin.
Tekrar müteşekkir olduğumu beyan ederim.
Selam ve Dua ile.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Foruma uğrayanların sıfatlarını çok güzel ifade etmişsiniz. Çok hoş buldum. İnşallah bizimkisi, diğer 3'ünden olmayacak. Geldik, buradayız ve kalıcıyız. Elimizden geldiği kadar da okuyup yazacağız. Bunu da ifade etmiş olayım.
Vakar, itidal ve vasat eksende bir "ahlak" sergileyeceğiz. Son ümmet duruşu deniyor sanırım buna. İnşallah.
Tekrar selamlar, güzel paylaşımlar.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
İlginize ve maşallahınıza tekraren müteşekkirim. Normal bir hızla yolumuza devam ediyoruz. Allahü Teala bütün kardeşlerimize hayırlı ve uzun ömür ihsan eylesin.
Şu kısa dilimde 160'ı (mesaj) devirdik paylaşım olarak.
Maşallah sizler, paylaşım olarak üyelerimizin en üst kısmındasınız.
Kaleminize, yüreğinize, kalbinize kuvvet derim.
Engin bilgi ve vukufiyyetinize daha da zenginlikler dilerim.
Dua ile.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
hayir.jpg

"Maşallah sizler, paylaşım olarak üyelerimizin en üst kısmındasınız".
ihvann_hilmi

EyvaAllah,en üst kısmında,zirvedeyim yani...Zirve nedir....?
zirve kişiye göre değişir.
Zirve, en yüksek nokta değil, tutunacak kimsenin kalmadığı yerdir...

acilangul1

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Sağolasınız Allah razı olsun, "En tepede" derken, en çok mesaj geçen anlamında söylemiştim.
Allahü Teala yolunuzu açık eylesin.
Daim huzurlu ve mutlu olasınız.
Dua ile.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
:selamunaleykum; :maasallah:

En çok mesaj gönderenler,görünenler ANA ayfada yerinizi de almışsınız...
Hay Maşallah bu ne hız ,bu ne sürat ..Allahü Teala yolunuzu açık eylesin.Daim huzurlu ve mutlu olasınız...ve bu forumda yazasınız....
hızlı yaşa, genç ve erken forumdan kaybolma..breh breh breh!!!

Ali şeriati: sizi rahatsız etmeye geldim, diyor...
mehmed akif de: Sözüm odun gibi olsun hakîkat olsun.diyor..hakîkatten rahatsız olmayız biz..
Hakikatten başka şey konuşmakta bize, Asım’ın nesline yakışmaz zaten.

insanlarin, gerçekleri görmeyişleri, okumadan, öğrenmeden her duyduklarına inanışları, araştırma yapmadan duydukları her şeyi kabullenmeleri, aslında ne kadar doğru ve tatmin edici olabilir ki..

acilangul1

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Önemli olan bilgili olmak değil, bildiğiyle amel etmek önemli..
Sen bildiğinle amel ettikçe, başkasına da öğrettikçe, Allah insana bilmediklerini öğretiyor hamdolsun...

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Sağolasınız zat-ı alinize müteşekkirim. Aslında, siz de latife yollu bir başlık açmışsınız ama içinde "güzellik" de, "mutlu kılmak" da yok değil. Bunlar Müslümanın muhatabına arzettiği güzel hasletleridir. Bir imtiyaz değildir!
Ben de sizdeki güzellikle latife içerisinde oldum, bir iki şey paylaştım buraya başka da bir şey yoktur.
Burada karşılıklı ahlak ve haya ekseninde sohbet ediyoruz, bildiğimiz doğruları paylaşıyoruz kabul edin.
Alim değilim alimlik de yapmıyorum.
Mesaj yarışı da yapmıyorum.
Fırsat buldukça geliyorum ve paylaşıyorum.
Allahü Teala cümlenizden razı olsun.

Bir de Emos_25 arkadaşa latife yapayım:

Alim o zaten başkası da değil. Yani, "İlmi ile amil olan.." manasında.

Ben alim değilim, ilmim ile de her daim mutabık olamayabilirim. Mümkündür. Şahit olduğunuzda ikaz edeceksiniz. Beni sevindirirsiniz.
Selamlar.
Dua ile.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Bu güzide forumun beyaz sahifelerinde "maşallah"a yakışır bir tarzda, "mutedil" eksende yol aldığımı düşünüyorum, çok hızlı yürümesem de.
Şu kadarını ifade edeyim,
Kardeşiniz olarak ben yorumlarımda size göre "farklılığı" kuşanıyorsam, bu hal benim "farklı" olduğum anlamına gelmesin. Öyle bir adetim yoktur.
Yaptığım şudur:
Bir konu düşünün, 5, 6 üye arkadaş konuyu bir yerlerinden tutup yorumlamışlar. İşte benim de yaptığım budur.
Tekraren selamlar.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Sağolasınız zat-ı alinize müteşekkirim. Aslında, siz de latife yollu bir başlık açmışsınız ama içinde "güzellik" de, "mutlu kılmak" da yok değil. Bunlar Müslümanın muhatabına arzettiği güzel hasletleridir. Bir imtiyaz değildir!
Ben de sizdeki güzellikle latife içerisinde oldum, bir iki şey paylaştım buraya başka da bir şey yoktur.
Burada karşılıklı ahlak ve haya ekseninde sohbet ediyoruz, bildiğimiz doğruları paylaşıyoruz kabul edin.
Alim değilim alimlik de yapmıyorum.
Allahü Teala cümlenizden razı olsun.

Bir de Emos_25 arkadaşa latife yapayım:

Alim o zaten başkası da değil. Yani, "İlmi ile amil olan.." manasında.

Ben alim değilim, ilmim ile de her daim mutabık olamayabilirim. Mümkündür. Şahit olduğunuzda ikaz edeceksiniz. Beni sevindirirsiniz.
Selamlar.
Dua ile.

Selamun aleyküm abi;
demişsin ya;
vallahi ben şahsen buna katılmıyorum.. sırıtık.:, Hiç öyle gözükmüyor ana sayfadaki halin.. İnsan bir günde 15-20 mesaj yazar mı? yahuuu..dfgtn

Neyse herkes kendi telaffuzu ve kendine has üslubuyla yorum yapıyor burada, bence senin yanlış anlaşılma sebebin, daha önce de söylediğim gibi; yeterince açıklama yapmadan yazdığından kaynaklanıyor! Senden de Allah razı olsun..
Selam ve dua ile.. dayi;.:

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Falan bir mahallenin hocası öldü, kadınlar kalabalık halde yürürlerken, ifade ettikleri duaları kulaklarıma geldi:

"Rabb'im şefaatlarına nail eylesin" diye diye yollanıyorlar onu bu dualarla anıyorlardı.

Böyle bir "dua" yanlış anlaşılır mı? Ne demek değil mi? Bundan daha güzeli var mıdır? Balıklama atlamak gereklidir!!

"O hocaefendi ne zaman "şefaat" hakkı elde etmiş?" deyince de ben nedense yanlış anlaşılıyorum. Benim yanlış anlaşılmam buralara havidir. Ama herkes bunu farkedemez!!!

Şefaat, mizandan sonra gündeme gelir. Yani hesap kitap olmuştur, mizanda iyilikleri ağır gelenler olmuş ve Allah'ın hükmü de sonuçlanmıştır. Yani bu kişiler cennet'e koyulmuşlardır. Onlar da şefaat ederler. Hocaefendi böyle bir kesinliği nereden almış?
Neyse, yolumuzda ve istikametimizde yürüyelim!
Selamlar.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
"O hocaefendi ne zaman "şefaat" hakkı elde etmiş?" deyince de ben nedense yanlış anlaşılıyorum. Benim yanlış anlaşılmam buralara havidir. Ama herkes bunu farkedemez!!!
EyvALLAH diyorum, başka da bir şey demiyorum..

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleykum

:) :) :)

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Allahü Teala manevi güzelliğimizi ziyade eylesin.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm abi;
demişsin ya;
vallahi ben şahsen buna katılmıyorum.. sırıtık.:, Hiç öyle gözükmüyor ana sayfadaki halin.. İnsan bir günde 15-20 mesaj yazar mı? yahuuu..dfgtn

Neyse herkes kendi telaffuzu ve kendine has üslubuyla yorum yapıyor burada, bence senin yanlış anlaşılma sebebin, daha önce de söylediğim gibi; yeterince açıklama yapmadan yazdığından kaynaklanıyor! Senden de Allah razı olsun..
Selam ve dua ile.. dayi;.:
Ihvann_ kardeşim sizin yazılarınızı 4 kere okuyorum yine yanlış anlayip yanlis yorum yapiyorum :) eksenlerden eksenler google aciyorum yan sayfada :)

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Sizlere yardimci olabiliyorsam ne mutlu bana. Ben sizlerle mutluyum. Sizler de benimle mutlu musunuz bilemiyorum. :):):)

tozduman

Moderatör
Moderatör
Elbette Mutluyuz :)
Tabi cografya ,edebiyat , islam konularinda kendimi ilerlettim:)
Üyeliğiniz hayirli maşallah kocaman ee maşallah taktik :) daha ne olsun. Selam ve dua ile benim sözüm burada bitti :))

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Yorumunuza teşekkür ederim. Biraz sevgi, biraz saygı, biraz bilgi, biraz da latife...
Buradasınız kaçamıyorsunuz. Bizler de bu eksenli olmaya gayret ediyoruz.
Allah razı olsun, hayırlı paylaşımlar, hayırlı ömürler efendim.
Dua ile.

Üst Alt