Küçük çocuğum yüzünden namazımı vaktinde kılamıyorum

K

kezban

Kayıtsız
Misafir
salamünaleyküm ben namazıma ALLAH,izni ile başladım ama küçük çocuğum yüzünden vaktinde kılamıyorum kazaya bırakıyorum yatsı namazından sonra kaza yapıyorum kabul olurmu içim rahat deil bana yardımcı olurmusunuz

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
namazresimleri3.jpg

Aleykum selam hOSGELDINIZ ab-i Hayat..
Kilamadiginiz namazlarin kazasini kilarken iciniz rahat olmamasi ne kadar da guzel ulvi bir duygu...
İmandan sonra en büyük ve en mühim mesele olan namaz”ın bir vakti geçirilince hiçbir şey olmamış gibi normal mi karşılamalımi idik?
Ahh kardesim Islami Emir ve vecibelerimizi kendi kafamiza gore ayarliya, hukum vere vere inanin artik Ben bile ne kendimi nede Din kardeslerimi taniyamiyorum..
Ne oldu Bize

Oysa, uykusundan uyanamadığı için üniversite imtihanını kaçıran bir genç, üzüntüsünden, kahrından, yeri göğü yıkabiliyor.
Peki, Peygamberimizin (a.s.m.), iki ayrı hadiste, “Dünya ve içindekilerden hayırlıdır.” dediği sabah namazının sünneti ve farzı, Dünya ve içindeki tüm hazinelerden daha değerli olan sabah namazı, bir üniversite imtihanı kadar ehemmiyet taşımıyor mu? Namaz için ağlamak, üzülmek gerekmiyor mu?
Kardesim Sozum Size degil..Namaz kilmamak icin bahaneler ureten Nefis Ehli olan hepimize..
Siz yinede küçük çocuğunuzdan vakit buldukca Vakit namazlarinizi eda etmeye calisin.. yapamadiklarinizi da muhakkak kazasini KILIN...
Cunku Benim Korkum bir gun namaz kilmaya kilmaya seytanin ve nefsimizin elinde oyuncak olup namazi tamamen terk etmemizdir...
Namaz insani bir cok kotuluklerden koruyan ZIRH gibidir..
onu cikardiginiz , biraktiginiz An Seytan size vesvese verip diger kotlukleride yaptirabilir...
her seyin pili var pil bitince sarjetmek lazim insaninda pilini sarjeden Namazdir.
ilahi davete layıkıyla icabet edenlerden olmak duası ile..
RABBİMİZE secdelerle yaklaşalım inşALLAH...

Üst Alt