Korsan oyun oynamak kul hakkına girmek olur mu?

mehmetaks

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamın Aleyküm abilerim ablalarım ben bugüne kadar çoğu oyunu korsan oynadım. Maddi durumum olmadığından dolayı ve suan çok pişmanım hatırladıklarımın listesini cıkardım. Hatırlamadığım oyunlar var ise onları nasıl ödeyebilirim ?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam, önce tevbe ve istiğfar edersin. Sonra oyunların orjinallerini satın alırsın. Mümkünse oyunun telif hakkı sahibine bir maille durumu anlatıp parasıyla orjinallerini aldığını bildirip özürünü kabul etmesini istersin. Hatırlamadıklarının yerine tahmini olarak hayır, sadaka gibi iyiliklerde bulunursun. Bir günahın arkasından tevbe edip bir hayır yaparsak umulur ki günahlarımız affedilir.

Kayıtlıüye

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Korsan oyun haram olur ama zaten malayani işlerle uğraşmak doğru değil. Odanda korsan oyun,korsan film,korsan müzik gibi şeyler bulunursa duan kabul olmayabilir. Korsan oyun, mağazalarda orjinali satılan oyunların veya Türkiyedeki internet mağazalarında satılan orijinal oyunları var ise orjinali alındığında kul hakkından kurtulunur. Orjinali ni bulacağı halde korsan oyun oynamak helal olmaz. Bu müzik gibi şeylerde geçerli. Orjinal alma imkanı var ise orjinal alarak kul hakkından Kurtulunur.

Üst Alt