• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Kore'li hayranlığı

Iremk

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Koreli hayranlığı
Ben kuzenimle koreli bir gruba hayranim, evet biliyorum ergence, cocukca ama kuzenim o kiside kendini buldu ve tek dusuncemiz keske onlari müslüman yapabilsek, bu dunyada degil ahirette birlikte olabilsek. Cok kez istihareye yattik hatta kore dili ve edebiyatina gitmeyi düşünüyor. istiharesinde ilk once beyaz kaban giymis, bir ogretmen görmüş sarılıyomus bize. Sonra bir ogretmen görmüş siyah giyinmis, korkunc yarasali bir film acmis ama ilk beyaz görmüş acaba bizim bu ergence sevgiye devam etmemiz mi yoksa birakmamiza mı isaret. Ne olur cevap verin simdiden Allah razı olsun.

_meryem_8

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Müslimân bir kadının helali olmayan bir erkeğe bakması haramdır.
Küfr ile iman aynı kalbde bulunmaz.
Ayrıca;
Kâfirleri sevmenin haram olduğunu bildiren âyet-i kerimelerden birkaçının meali şöyledir:
(Kâfirleri dost edinen, Allah'ın dostluğunu bırakmış olur.) [Al-i İmran 28]

(Ey iman edenler, benim ve sizin düşmanınız olanları dost edinmeyin.) [Mümtehine 1]

(Ey Nebi, kâfirlerle [silahla] ve münafıklarla [öğütle, delille, belgeyle] cihad et, [öğüt de kâr etmezse] onlara sert davran! Onların gidecekleri Cehennem, ne kötü yerdir.) [Tevbe 73, Tahrim 9]

Eshab-ı kiram (Kâfirlere gazap ederler, birbirlerine merhametlidirler) diye övülüyor. (Feth 29)

Hakiki imana kavuşmak
Hadis-i şeriflerde de buyuruluyor ki:
(Allah'ın dostunu seven, düşmanını düşman bilenin imanı kâmil olur.) [Ebu Davud]

(İsyan edenlere düşmanlık ederek, Allah'a yaklaşın!) [Deylemi]

(Kâfirlerle mal, can ve dilinizle cihad edin!) [Redd-ül-muhtar] (Kâfirleri sevmek cihad değildir.)

Halife Hazret-i Ömer'e, (Hireli bir Hristiyan var. Çok zeki, yazısı da çok güzel, bunu kendine kâtip yap) dediler. Kabul etmedi. Aşağıdaki âyeti okuyup, (Mümin olmayan birini dost edinemem) dedi.

Ebu Musel Eşari hazretleri anlatır:
Halife Ömer'e (Hristiyan kâtibim çok işe yarıyor) dedim. "Niçin bir Müslüman kâtip almadın? (Ey müminler, Yahudi ve Hristiyanları sevmeyin) âyetini işitmedin mi sen?" dedi. Ben de, "Onu dini için değil, kâtipliği için aldım" dedim. "Allahü teâlânın hakir ettiğine ikram etme! Onun zelil ettiğini aziz eyleme! Allah'ın uzaklaştırdığına yaklaşma" dedi. "Ama Basra'yı onunla idare edebiliyorum" dedim. "Hristiyan ölürse ne yapacaksan, şimdi onu yap! Hemen onu değiştir" dedi.

Bir hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Allahü teâlâ, hakkı Ömer'in diline ve kalbine yerleştirdi.) [Tirmizi]

Yani haramdır.
Müzik de haramdır.
Sonradan Pişman olursun, yapma, etme. Tevbe et. Allah muhakkak kabul eder.

Üst Alt