Kenzül havas ile yapılan tılsım yada muska dinimizce caiz midir?

Szgn

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
2
Bir hocaya gittik bir kac arkadaşla..hepimiz sırayla sorduk .. hocada
Adımız i
Doğum tarihimizi
Anne adimizi sordu bize...
bunları öğrendikten sonra sorularimiza geçtik , soruları büyük oranda bildi.. sorulardan bir tanesi su şekildeydi
Soru: Giristigim her işte başarısız oluyorum, başladığım her iliski nihayet ermeden bitiyor bu nedendir ?

Cevap : sübyan var sizde,nasibin bağlanmış geçmişten gelen birşey önceden.. tabi olmayan işlerimiz i ve ilişkilerimizide bildi bu arada.

Nasıl çözülür diye sorduğumuzda siyah bir kitaptan bazi yerlere bakip önündeki beyaz kağıtlara birşeyler yazdı Osmanlıca yada arapça gibi bişey ama Arapçadan farkki gibiydi..
Bu sekilde
📌bir adet muska yaptı bunu cikarmicaksin banyo yad wc ye girerken üzerinde durabilir ..banyoya girerken besmele çekip giysilerinin arasına koyabilirsin dedi
📌3 adet serit uzun kağıda birşeyler yazip bunu suya katıp 21 gün içeceksin dedi
📌3 adet uzun kağıda birşeyler yazip bunları makasla eşit parçalara bölerek kağıttan sabah öğle akşam belirlediği kısımları kopararak yakicaksin dedi
📌bir adet kare şeklinde cep telefonu kadar kağıda birşeyler yazip bunu banyo siyuna katıp banyo yapıcaksin sonra kağıdı herkesin geçtiği Yola atacaksın dedi

Tüm bunlardan sonra ücretini verdik..ve kullanmaya gelince kullanma konusunda tereddütte kaldık henüz kullanmadık
Sonuçta gaybi bilen Allah cc.ve rızkı veren o olduğuna göre böyle şeylere itibar etmek günah değil midir? yalnızca ondan medet umulmaz mi?
Ama söylediğinde doğru ise bunu nasıl çözmek gerekir sonuç ta bildiği şeyler aşikar
..bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Bunu imha etmek nasıl olmalıdır?
 

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Mesajlar
6,566
Büyü yapan ve yaptıranla ilgili islamda hükümler çok açıktır. Size ancak onları aktarabiliriz. Bu gibi işlerle ilgimiz olmadığından bunu çözmek, imha etmek v.s hakkında bilgimiz yok maalesef.
Allah (c.c.) bizlere sihir, büyü ve falcılık ile meşgul olmayı, bunların karanlık dünyasında kalmayı yasaklamış, bunları yapmayı da yaptırmayı da haram kılmıştır. Kur ân-ı Kerim de Rabbimiz Teâlâ buyurur ki:

“Ey iman edenler! Sihir, büyü, fal... Şeytan işi birer pisliktir. Onlardan uzak durun ki şerden ve şerirlilerden kurtulmuş olursunuz.” (Maide Suresi, Ayet: 90)

“... Sihir, büyü, fal... Size haram kılındı...” (Maide Suresi, Ayet: 3)

“... Düğümlere üfleyenlerin kötülüğünden... Sabah aydınlığının Rabbine sığınırım...” (Felâk Suresi, Ayet: 1-4)

“Pekiyi bilirler ki, büyü yapan ve yaptıran kimsenin ahirette hayırlı bir nasibi yoktur. Vicdanlarını sattıkları şey ne kötüdür. Keşke (bunu) bilselerdi.” (Bakara S. A: 102)
 
Üst Alt