Kendini ve Profil resmini başkası için değiştirme

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
bebekresim131.jpg

Hayırlı akşamlar Kendini,Kimliğini ve Profil resmini başkası için değiştirme..Başkalarının senin hakkında ne düşündüğü pek de önemli değil!!
Sen kendini ve haddini bil!!kendi hakkında,düşündüklerin önemlidir!!!
"Başkalarını anlamak bilgeliktir, kendini anlamaksa Hayat yolunu aydınlamaktır..."

Başkaları,için değiştikce Kimliğini ve kendini kaybedersin!!
Sen İstemediğin sürece gerekli olduğuna Vicdanen karar vermedikce hiç bir şey ve kimse için ödün vermeyeceksin!!
Gün gelir ödün verecek bir şeyin kalmaz çünkü.taviz, tavizi, getirir.
Bir şeyi sen istediğin için yapacaksın, başkası senden istediği için değil...Çocukları ve Çocuk resimlerini mi çok seviyorsun O resmi ekleyip !
O resim ile işte ben buyum..Bu resim benim iç dünyamı ve ruh halimi yansıtıyor diyeceksin!!
Beğenene sağolsun,Beğenmeyene farklı düşünenlere saygı ile koca bir EYVALLAH diyeceksin!!!

Ve sen, sen olarak kaldığın sürece,Seni olduğun gibi kabul eden Değiştirmeye çalışmayan İstediği kalıplara uymasan da Seni sevmekten vazgeçmeyen,
insanlar senin yanında mutlu olacaktır.
Bırak hayatına eşlik etmek isteyenler gelsin seninle. Yolun bitimine kadar gelmeleri şart değil.
Herkesin gidebileceği bir yol vardır. Sen yeter ki yanında her kes için yer ayırmayı bil...
Ne sen kimse için mecburi istikametsin, ne de bir başkası senin için…Yolunuz Sevgi olursa anca Sen, o değil!!Biz olarak hayat yoluna devam edebilirsiniz!!
Seninle gelmek isteyenleri yanına al.Belki beraber daha çok şey katabilirsiniz bu hayata.

Çevrenizdeki ne diyorlarsa desinler;Siz İçinizdeki Sese Kulak verin!!Ancak O sana en doğruyu gösterir!!
Hak; Sana güven huzur veren kalbini her yönden mutmain eden..
batıl;ise her an icini kurcaliyan kemiren bir şeyin doğru yerli yerinde olmadığını seni rahatsiz eden bir Histir...

iradeni zorliyarak yaptığın işi doğru bulmuyorsaniz Profil resmini başkası için değiştirmeyin...başkaları için yapilan ,değiştirilen karar ve resimler Sizi Yorar.. yıldırır.. tüketir..
Her zaman mutlaka kalbini dinle. Hayatta senin için neyin doğru olduğunu bir tek içindeki ses söyleyebilir.
Dolayısıyla içindeki sesle konuşmayı öğren. Her gün kendinle kalmak için zaman ayır ve kalbini dinle.
gerçekten ne hissettiğini bulabilmek için dinlemeye çalış. Bazen içindeki ses sana çok zor geleni yapmanı söyleyebilir yada duymak istemediklerini söyleyebilir…
Korkma ve içindeki sesi dinlemeye devam et...
O SES SANA DUYMAK ISTEDIKLERINI DEGIL DUYMAYA IHTIYACIN OLANLARI HEP FISILDAR!!
Dünya ve kendinizle barışık olun ilk once sağlıklıginiza bakin...başkalarınin sizi ve sinirlerinizi YIPRATMASINA izin vermeyin..
Kendini Yaşamak, Başkaları Adına Yaşamaktan Vazgeçmekle Başlar !hayırlı günler Nurlu Sima..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
elfeneri.jpg

başkası için kendini değişmek ya da değiştirilmek... aslında her durumda kişi kendi olmaktan gel zaman git zaman uzaklaşır.
eğer kişi kendi bilinciyle değişime karar vermişse, buna aklı mantığı ve de duyguları karşı çıkmamış, “daha doğrunun” değişim olduğunu düşünmüşse herhangi bir problem yaşanmamaktadır.

ancak salt kız/erkek istiyor diye bir ilişki içersinde aklına mantığına uymadan değişim söz konusuysa sağlıklı değildir muhakak bir gün bir yerde patlak verir...

iki kişinin karşılaşmasında elbette taraflar arasında kabul edilmeyen, busunu ,şusunu beğenmedimler vardır.
aslında iki taraf da alt düşünce olarak ben bunun busunu değiştiririm der, diğer tarafın haberi olmadan. ancak oluşmuş bir kişilik karakterini değiştirmek zordur.
değiştirmeyi umup değiştiremediği zaman da taraflar mutsuz olur, üzülür, hayal kırıklığına uğrar.

kişinin kendisini değiştirmesi zorlu bir mücadeledir. ne kısa sürer, ne de kolay olur.
başkası için kendisini değiştirmesine gelince; eğer gerçek bir değişiklik söz konusuysa, bunu başkası için yapmıyordur, kendisi için yapmıştır.
fakat o bir başkası onu değişiklik yapması gerektiğine ikna etmiş olabilir, ki bu da ancak doğruyu göstererek mümkündür.
yani kendisine kendisiyle ilgili bilmediği bir şeyleri söyleyerek ya da göstererek ancak bunu sağlayabilir.

ikinci durumda gerçek bir değişiklik söz konusu değildir. kişi kendisini bir başkasına sevdirmek için uğraşır, eğilir, bükülür, esneklik ölçüsüne göre kırılmadan
kalıplara girer ve bu baskı halinde yaşar...
tabi eninde sonunda baskının etkisiyle gücü kalmayacaktır kendisini kısıtlamaya ve kendisini dizginlemeye çalıştığı gergin ipler boşalacaktır.
bu durumda eskiden olduğu yere ve kişiye döner, etkilemek istediği, kendisi için değiştiğini ispat etmeye çalıştığı insanı da hayal kırıklığına uğratır.

yeterince egosu kuvvetliyse, tamamen bilinçli ve isteyerek yaptığı bu geçici değişimden ötürü o kişiyi suçlayabilir de. kişi kendi hatalarını kabul etmek istemeyebilir.
bunun dışında birlikte yaşayan herkes birbirini değiştirir ve etkiler. değişim içten gelirse kalıcı ve sağlıklı olur.

seven insan yapabilir bunu. başarılı olur, olamaz; isteyerek yapar ya da bilmeden... bunlar ayrı konular.
önemli olan insanın kendi özünden fedakarlık edip sırf onun için ve çoğu zaman onu kaybetmemek için değişmeye çalışmasıdır. halbuki insanlar kolay kolay değişmez.
günün birinde eski halinin yapacağı ama yeni "kendisinin" yapmayacağı bir hatayı yapıverir ve ilk patlak verilmiş olur.
Kainatta hiçbir şey kaybolmaz, herşey başka bir şeye dönüşebilir ama yine eninde sonunda aslına döner..

oysa değişmeye gerek yoktur. gerçek aşkın esas mevcudiyeti "olduğu gibi" ya da sırf "o olduğu için" sevmekle ispatlanır. bunu bilmeyen baştan beri yalan içinde yaşıyor demektir. hiçkimse kendini aylarca hatta yıllarca kandırıp, kaçınılmaz sondan kaçacağını zannetmemelidir.

asıl olan değişmeden, değiştirmeye çalışmadan yan yana kalabilmek olmalı. hem bunu kaç kişide sürdürebilir, yorulmadan ve gerçekten ne kadar değişebilir insan?
zaten zaman aktıkça ister istemez değişen, dönüşen varlıklarız zaten, üstüne başkası için ekstra bir gayretin içine dahil olmak çok da menfi sonuçlara yol açmayabilir.

kendini değiştirmek dünyayı değiştirmekse şayet, kendinden başlamalı bu işe, en azından doğal ve dürüst davranmış olur.
Seni olduğun gibi seven kabul eden, her koşulda yanında olacak insani bulursunuz!!

hiç kimse kendini başkalarına beğendirmekle yükümlü değildir. seven değişmedende sever. eğer sevmeyecekse, istemeyecekse değişmek ne kelime ağzıyla kuş tutsa da istemez.
üstelik değişmeye çalıştıkça sahte tavırlar, yapay davranışlar üstünde sırıtır. eğreti durur, itici olur.
kişi neyse odur. işin aslı; kişi değişeceğim diye uğraşacağına: karşısındakine kendini olduğu gibi kabul ettirmeyi öğrensin.
hem kişiliğini ve öz saygısını bir yerlerde yitirmez hem de imkansızla uğraşmaktan daha kolaydır...

nurlusima

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
şaşkini

gönül sızım cok kotu birseymi yaptim acaba, :)profil resmimle ilgili bir sorunum yok. fikir olarak koymayi düşündüm sonra vazgeçtim. yoksa bazi kişilerin düşüncesinden değil yani. Yinede beni dusunup yazdigin icin tesekkurler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
gunluk.jpg

est. Gönül Dostum bir hata yapmadınız profil resminizde o Çocuk resminizi göremeyince biraz üzüldüm başkalari yüzünden profil resminizi değiştirdiğinizi sanmiştim.
itiraf ediyorum ben bir Çocuk ve bebek Sevdalısıyım!!Bebeklere hastayim!!Rabbim nasip etseydi en az On Çocuğum Olmasını Çok İsterdim ama nasip olmadi!!
ben de koruyucu anne oldum..kör istedi bir göz Allah verdi iki göz misali...
Burasi islamiforumlar.net ailesidir ve her bir üyemiz Bize değerlidir..
amacimiz;karşımızdaki insanlara saygı göstererek ve kırmayarak Kul hakkına girmeden paylaşım yapılmasını sağlamak!!

Bir söz vardır; “bir insanın özgürlüğü ya da hakkı bir başkasının özgürlüğünün ya da hakkının başladığı yerde biter.”
Yoksa o insanın hakkını gaspetmiş oluruz ki bu da hem günahtır, hem de islamiforumlar.net Ailesine yakışmaz...
neyse her şeyin bir sebebi vardır...Günümüzde insanlar bilgiyi arar oldu, hikmeti değil! Sizin vesileniz ile de bu konuyu yazmam nasip oldu...
anliyacağıiniz her şey,sebep,kismet, kader ile birbirine bağli hepsi Allah cc. in hükmünde...
BANA İLHAM GELMEZ HAKK VESİLELERİ YARATMADIKÇA !!GÖRELİM MEVLAM NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER ...

islamiforumlar.net de her şey daha "NET" ve "İNSANCILDIR"

acilangul1

nurlusima

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Cocukları çok seviyorum ben de, Merhamet duygusu ben de çok ağır hissediliyor.:) hassas bir insanım Rabbim herkesi bir şekilde imtihan ediyor çünkü. vereceği mimetler sonsuz ve kolay kazanılmayacak. Duanda yer almak isterim gönül sızım.

Üst Alt