Kendimi öldürecem

beyzaaa

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ben bir cocuktan hoslanıyorum, onun bundan haberi yok. Aramızda bazı kotu olaylar geçti ve o benim adımı bile duymak istemiyor, ben hala vicdan azabı cekiyorum ve onu çok seviyorum. Bu olay olalı uzun zaman oldu onunla hiç mesajlasmamız vs. olmadı. Bir tane ortak arkadasımız da var ne yapmalıyım? Gercekten cok kotuyum isler yoluna girmezse kendimi öldürecem. Yardımcı olun.

ozkn

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
es-Selamu Aleyküm.

Vicdan azabı çekiyorsunuz diye kendi canınıza kıyma hakkını size Allahu Teala vermiş mi bir araştır öyle karar verin.

O kişi, kendisine yaptığınız (!) kabahat nedeniyle sizi affetmiyor diye sizvicdan azabı çekiyorsunuz; ama tutup intihar etmeyi düşünüyorsunuz, kendimi öldüreceğim diyerek bu kez Allahu Teala'ya karşı suç işliyorsunuz.

O kişi sizi bin kez affetmesin! NE yazar! O sizi affetmedi diye kabirde ve cehennemde şu kadar azap göreceksin diye bir ayet veya hadis var mı?

Allahu Teala sizi afetmezse vicdan azabı değil ebedi cehhennem azabı çekebilirsiniz. Kendi canına kıyanlara cenneti haram ettim buyuruyor! ısrarla Allahu Teala'nın azabını diğer azaplara yani vicdan azabı vs. tercih edebiliyorsanız, şu ayeti okuyun:
"Onlar, hidayete karşılık sapıklığı, bağışlanmaya karşılık azabı satın almışlardır. Ateşe karşı ne kadar dayanıklıdırlar!" (Bakara Suresi / 175)

Aklından bile geçirme derim...Öldükten sonra Dirilince bir daha ölmek diye birşey yok!!! Bir de gel bakiim hesaba çekeceğim seni derse!!!

Aklınızı toplayın. ateşe karşı ne kadar dayanırım diyorsan o kadar günah işle. İntihar ederek ebedi cehenneme girmeyi göze almak ahmak üstü ahmak kere ahmaklıktır!!

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba insanin ,Kendi canına kıyması, şu veya bu sebepten dolayı intihar etmesi ne aklen, ne dinen hiçbir şekilde meşru karşılanmaz,caiz değildir!!
Çünkü, böyle bir teşebbüste bulunan kişi, herşeyden önce Allah tarafından kendisine emanet edilen hayat nimetine tecavüz etmiş, büyük bir vebal altına girmiş olur....

Ohhh!!Siz hayatta böyle her şey için Kendimi öldüreceğim diye başlarsanız demek ki Siz dahaaa çooook Ölüp Dirileceksiniz!!
ama Bu oyun olmiyacak bir kere Öldünüz mü..Siz Cehennem de zebaniler ile oynaşirken o burada günü gün edecek değer mi..Seni hatirlamiyacak bile...
Kendini öldürsen arkandan belki de Ya birakin zaten Delinin biri idi diyecektir!!dfgtn

Beni gercekten sevmiyen insan için asla ölüm kelimesini ağzıma almam.Bu canı,yaşama hakkını bana o vermedi!Bu Hayat ona bağli değil !!
Sevgimin, Sevdamin kıymetini bilmeyen insan için Canimi asla!!vermem!!Bu tip insanlara adayacak fazlalik bir ömrüm yok benim belki sadakami verebilirdim!!alkis:;:

Verilen sevginin karşılığı varsa, değeri biliniyorsa güzeldir.Aksi halde insanın canını yakar...ve bencil bir duygudur!!

Sevgimi hakeden, aynı duygularla bağlı olan insanin, ömrüne ömür katarim Sevmiyene Kapi orda haydi sana Eyvallah HADİ KOÇUM BAŞKA KAPIYA!!islikcalan
Değer bilmeyen, sevgimi haketmediğini düşündüğüm insan için heba etmem zamanımı...bırakin O insani, kendi değerinde kalsın Siz Aklınızı,başınızı toplayın ve Kendinize gelin...

Allah bir Sevda kapısını kapatırsa başka bir Sevda kapısı açar,
intihar bir çözüm yolu değildir,aklından çıkar intihar etmeyi sen yolunda ilerle mutlaka Allah cc. sana sabrının mükafatı olarak Sana bir Sevda kapı açacaktır...
Sabret Ya Hu..Bu Dünya'da her şey gelip geçici,Sevgiler..değişkendir...

duaa..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Kendini öldürsen arkandan belki de Ya birakin zaten Delinin biri idi diyecektir!!dfgtn
Şahsen bende öyle derimxxzzl..
o bulunmaz hint kumaşımı ki beni sevmeyen biri için kendimi öldüreyim pöhislikcalan

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum,
Aşık kardeşim deli gönlünüz ferman dinler mi ki bilmem ama üzülmeyin ya hu sevebilecek bir yüreğiniz var.
Sevene sevdiğinden ve Maşuk'undan başka merhem olurmu hiç. Senin tabibin sevdiğin ve de Hak'tır.
Yanlız şöyle bir şey var!
Daha sevdiğinizin sizin onu sevdiğinden haberi bile yok diyorsunuz, Bismillah ölmeyi düşünüyorsunuz.
Sebebepsiz değildir bunca duygu yoğunluğunu yaşamanız ve hissetmeniz, Sevda kapısından gir bakalım içeri.
Sevdiğini keremi sonsuz olandan iste, Gönüller ancak Allahın elindedir, Isındıranda soğutanda ancak Allah c.c tir.
Sonrasında bu sevdanızı ya saklar söylemessiniz (şehitlik makamı vardı Allahü alem), Ya da seven sevdiğine sevdiğini söylesin hadisince bir sünnet işlersiniz.
Aşk sevdiğinden de sana bakıyor Hak'kı görmüyor musun? Ne demek ölmek istiyorum.
En kötü ihtimalle ruhsat verilmiş olan duaya belki sarılırsın,
Ya Rabbi yaşamam hayırlıysa beni yaşat, ölmem hayırlıysa beni katına al diye.
Biliyormusunuz bundan 9 yılönce bu ruhsat duaya bende çokça sarılmıştım.
Ve hala yaşıyorum takdir edilmiş nefesim daha varmış bak.hmmnn
Sevmek kabahat değil ki. Çok daralırsanız forumda bir nevi yaşam koçluğu ve manevi destek olan Gönülsızım ve diğer kardeşlerimizle bol bol dertleşin inşallah.
Buradaki arkadaşlarımız sana fikir ve gönül platformunda hem dua eder ve de hayata olan farkındalığının olgunlaşmasında vesile olurlar.
Belkide Aşk Maşukun bir tevveccühüne kurban gitmektir..
Sizde bizde ölmeden evvel ölenlerden oluruz inşallah.Selametle.

Üst Alt