• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Karşı cinsten etkilenmek utanılacak birşey midir?

Theemir

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamin Aleykum.
Aklima takilan bir konuda bilgi edinmeye ihtiyacim var. Yargilamadan yardimci olursaniz sevinirim. Yuksekten korkan bir insan, yuksege cikmaktan kacinir. Ve yine mantik cercevesinde diyette olan bir insan nefsine hakim olamama korkusu ile cesitli yiyeceklerden uzak durur. Ben basi acik bir hanimefendi gordugumde ya da bir hanimla tokalastigimda bu durumdan rahatsiz olmuyorum. Cunku bundan etkilenmeyecegime dair kendime guveniyorum. Bazi insanlar karsi cinslw tokalasmaktan kaciniyor, basi onde yuruyor. Bu durumda nefislerine hakim olamama korkusu mu soz konusu? Cunku insan kendinden emin olamadigi noktada kacinir. Eger boyleyse kucucuk seylerden kendine hakim olamama endisesi cok cirkin ve ayip degil mi? Aydinlatirsaniz sevinirim.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim. Karşı cinsle ilgili küçük şeylerden bile olsa etkilenmek ayıp veya çirkin birşey değildir. Çünkü Allah c.c insanı bu fıtrat üzerine yaratmıştır. Yani insan karşı cinse meyilli olarak yaratılmıştır. Bu ilgi ve meyilin şiddeti kişilerde farklılık gösterebilir. O nedenle ki Allah c.c karşı cinse karşı sınırları belirlemiş ve buna uyulmasını emretmiştir. Çünkü insanı kendisinden daha bilen onu yaratandır. Her alet ve makinanın üreticisi ürettiği ürünün kullanma kılvuzunda talimatları sıralar çünkü onu üreten ve mühendisliğini yapan elbette ki sınırlarını ve gücünü de en iyi bilendir.
Rabbimiz de yarattığı kullarına talimatlarını sıralamıştır. Hükümler genele hitap eder. Karşı cinsten bazı durumlarda etkilenmeyen veya az etkilenen olabilir bunlar genel fıtrat kaidesini bozmaz.

Üst Alt