Kardeşime zorla namaz kıldırmam günah mı farz mı?

zekidamar

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm benim yaşım 32, kardesimin yaşı 24-25 filan. Kardesim namaz kılan birisi, bazen kılmıyor kılmadıgı zamanda kızıyorum ona namaz kıl diye. Bu sefer isteksiz kalkıyor namaza, bende ona diyorum ki kalk namazın kıl kacırma, dosdogru kıl namazını ona cok kızıyorum soylerken cunku ona belki 100 kere soylemisimdir ama yinede kendi bildigini yapıyor, ben cok sinirleniyorum bu yaptıklarına. Gece geç geliyor eve yatsı namazını kılmadan yatıyor bende onu namaz kılsın diye uykudan kaldırıyorum, kaldırmasam namaz kılmıyor yani zorluyorum kılması icin, yoksa sanki umrunda değil. Bazen oglen, ikindi namazlarını bile kacırıyor. Benim demek istedigim kardesime zorla namaz kıldırmam yani kılması icin ona kızmam günah mı yoksa kardesime namaz kıldırmam bana farz mı. Acıklayıcı bir şekilde anlatırsanız sevinirim. Çok teşekkür ederim Allah sizden razı olsun.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim, Namaz kılması için birini teşvik etmek, hatırlatmak, davet etmek elbette ki çok güzel. Sen doğru yapıyorsun yanlız bu işi kırmadan-dökmeden, kızmadan, sinirlenmeden yaparsan doğru olur. Hışımla, kızıp bağırmak, azarlamak olmaz. Sabırla ve güzel sözle bu işi yap o zaman iş tamam olur.

Üst Alt