Kalpteniman adlı üye dede neden üzgünsün

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamün aleyküm..Burasi islamiforumlar.net Ailesi ve üyelerimizin üzüntüsü bizim de sıkıntımız sayilir..
Kalpteniman adlı üye dede neden üzgünsünüz..? Hüznüm; Yüreğime Dokunan Dûamın Sûkûtudur...!
Bizim yapabileceğimiz bir şey var mi...?
Allah, bize şer şeklinde görünen sıkıntı ve musîbetleri hayra vesile olması için Duaciyim..
Rabbim,gönlünüze ferahlık versin ,üzüntünüzü gidersin mutluluğa çevirsin amin..

Bir gün güneşini kapatırsa kara bulutlar,sakın korkma.
Güneşinin yerini alacaktır yüreğindeki umutlar.
Bir gün dünyanızın,bütün ışıkları sönerse!!bilin ki hep içinizde yanan bir iman ışığı vardır.
Bir gün tutunacağınız tüm dallar koparsa;bilin ki O cc. hep sizin yanınızdadır..
Ey Rabbim tut beni!!beni bana bırakma...

kalpteniman

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
iklim5dg1.jpg

Selamün aleyküm..Burasi islamiforumlar.net Ailesi ve üyelerimizin üzüntüsü bizim de sıkıntımız sayilir..
Kalpteniman adlı üye dede neden üzgünsünüz..? Hüznüm; Yüreğime Dokunan Dûamın Sûkûtudur...!
Bizim yapabileceğimiz bir şey var mi...?
Allah, bize şer şeklinde görünen sıkıntı ve musîbetleri hayra vesile olması için Duaciyim..
Rabbim,gönlünüze ferahlık versin ,üzüntünüzü gidersin mutluluğa çevirsin amin..

Bir gün güneşini kapatırsa kara bulutlar,sakın korkma.
Güneşinin yerini alacaktır yüreğindeki umutlar.
Bir gün dünyanızın,bütün ışıkları sönerse!!bilin ki hep içinizde yanan bir iman ışığı vardır.
Bir gün tutunacağınız tüm dallar koparsa;bilin ki O cc. hep sizin yanınızdadır..
Ey Rabbim tut beni!!beni bana bırakma...

Halimizi soran muhterem kardeşim.
Gideceği yer Cennet mi cehennem mi belli olmayan yarın ne
olacağını bilmeyen yaptığı ibadetlerin Kabul olup olmadığını
son nefesini ne halde vereceğini bilmeyen deden üzgün olmaz da
kim olur.
Bizim halimizle ilgilenmeniz bizi memnun etti.
h.z Allah c.c razı olsun ömrünüze bereket vücudunuza sıhhat afiyet
imanınıza kâmiliyet ve ebediyet versin inşaAllah. Selâmı Aleyküm.

ozkn

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Halimizi soran muhterem kardeşim.
Gideceği yer Cennet mi cehennem mi belli olmayan yarın ne
olacağını bilmeyen yaptığı ibadetlerin Kabul olup olmadığını
son nefesini ne halde vereceğini bilmeyen deden üzgün olmaz da
kim olur.
Bizim halimizle ilgilenmeniz bizi memnun etti.
h.z Allah c.c razı olsun ömrünüze bereket vücudunuza sıhhat afiyet
imanınıza kâmiliyet ve ebediyet versin inşaAllah. Selâmı Aleyküm.

es-Selamu Aleyküm.

Değerli Büyüğümüz,

Hadisi şeriflerde çok müjde vardır. Sevgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Sallallahu Aleyhi Vesellem'in buyurduğu herşey haktır, boş bir şeyi vaat etmemiştir...

O halde ümit tarafımız korku kısmımıza biraz ağır bassın... cebimizde para varken bu paraya bile güvenip evimizden yüzlerce km. uzağa, bilmediğimiz yerlere sevinçle gidebiliyoruz da!!! hadisi şeriflere güvenerek ahirete neden sevinçle gidemiyoruz..

Amelimize güvenemeyiz, eksik yapmış olabiliriz ama vaat edilene güvenebiliriz. Amelimize değil de vaadi ulaştıran elçinin elçiliğine, vaad eden Allahü Teala'ya kesinlikle güvenebiliriz.. O, el-Kerim'dir: vaad ettiğinde vaadinden caymaz...

Hata yapar günah da işleyebiliriz, korkabiliriz.. ama son nefesimize kadar, hatta konuşamaz hale gelene kadar tövbe kapısı açık ve hatta sadece Allahu Teala'dan kalbimizle utanmaktan başka elimizden bir şey gelmez hale düşsek bile Allahu Teala bizim bu halimizi tövbe etmiş olarak kabul ediyor...

Sonumuz Allahu Teala katında belirlidir. Biz bilmiyoruz sadece... Korkuya kapılıp pısmaktansa amele devam Abicim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Haal ve hatırını yazan muhterem kardeşim EYVALLAH...
Allah c.c Sizden de razı olsun..Bu durumda Bizim yapabileceğimiz bir şey yok!!Ne yaparsan elinle,o gelir senin ile..deyip Dua edeceğiz..
Rabbim(Celle Celâlühü) Cümlemizi, razı olduğu ihlaslı kullarının zümresine ilhâk eylesin.cümlemize son nefesimizi iman ile Hakka kavuşamayi nasip etsin... amin.
Selametle..

duaa..

Üst Alt