Islamiyeti ne kadar yaşıyoruz

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Islamiyeti ne kadar yaşıyoruz

Ins ,cin ve melekütül alemleri mana ve anlamlarını idrak noktasında nasıl düşünmeliyiz..bu günün insanı yani bu zamanda vaktin sahibi olan bizler kuranı gerçekten doğru anlayıp yaşıya biliyormuyuz. 1-hz muhammed efendimizle ferdiyat kapıları açılıp ,her ferdin rabbiyle vuslat edebelmesi için hz kuran ve namaz insana hz allah tarafından lutfedilmiştir. Biz böylesine ilahi olan hakikat karşısında namazlarımızı kılıp neden azalara dayanıcı yaşarız. Ve yalan ,riya, hırs, zalimlik daha nice kötü hallerden kendimizi kurtaramayıp kendi doğru düşündüklerimizin dışındakileri anlamaya çalışmayız.ve zulmederiz.2-cin ve melekütül alemleri eyer gözle görülmeyen varlıklar ise görmediğimiz cin aleminden ve hz kuranda belirtilen ve hz ademe secde etmekle emrolunmuş hz cebrail , hz azrail, hz mikail, ve hz israfil hz ademe secde etmekle emrolunan meleklerle .eyer insana secde etmekle emrolundularsa onlarla yaşarken aramızda kucaklaşanlar varmı. 3-ins cin ve melekütül aleminin efendisi olan hz muhammed efendimiz insanın yaradılış fıtratına er rahim esmasının tecellisi hz havvanın beden arzında beyti mukaddes adı verilen o mekanda şahid olunan alemlere geliş kapısına iman ediyor isek. Er rahim esmasının altında esmaül hüsnada ahirette yanlız müminlere mahviret edilir yazıyor .şimdi insan o noktadan geçip geliyor isek . şu anda yaşadığımız mekan nere .ve mümin olabilmek için geçmişteki peygamberlerin bu günkü ümmetlerinin hali ne olacak ve kaderler allahın elinde ise onlarla hangi makamda onlara zulmedmeden kucaklaşacaz. Ins,cin ve melekütül alemi bizim beden arzımızdan ayrı varlıklar ise hz ademe neden secde etmekle emrolundular. Yüz yıllardır hz kuranda anlatılan bu konuların besmele , kevser ırmakları , cennet, cehennem ,mahşer. Cenin ,cin , insan ve melekütül aleminin daha nice sırların toplandığı mekanın adı nedir. Kuran ve furkan kelimelerinin mana ve hakikatları. Bu güne kadar gelmiş olan peygamberlerinin isimleri ve hayatlarındaki sırların sırrıl kuddüs veya ruhul kuddüs makamlarının içinde örtülen hakikatlar . Namaz kılıp yalan konuşan, oruç tutup kendinden başka kimseyi düşünmeyen. Hacca gidip manasını idraktan yoksun olan nefisler islamiyeti ne kadar yaşıyoruz.

TÜM YAZILARIM ALINTI DEĞİLDİR

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"Namaz kılıp yalan konuşan, oruç tutup kendinden başka kimseyi düşünmeyen. Hacca gidip manasını idraktan yoksun olan nefisler islamiyeti ne kadar yaşıyoruz.?
bu günün insanı yani bu zamanda vaktin sahibi olan bizler kuranı gerçekten doğru anlayıp yaşıya biliyormuyuz"

Hay Allah bu soruda nerden cikti simdi
Sizi bilmem ama benim butun ..nesem..kacti..

simdi düşündüklerimle. Düşlere yaptığım yolculuklar ile bu sorunun cevabini yazabilmek icin kendi muhasebemizi yapmaliyiz..
ne guzel yasiyor yuvarlaniyorduk iste ayni bir Tas bir kaya gibi..
Sabah Sabah bizi ozelikle sahsim icin konusuyorum..
islamiyetti layiki ile birak yakinindan bile yasamadigimi..vurgulayicak.. beni uyandiracak.. vicdan aynama tas atmanizin bir alemi yoktu simdi..
islamiyet Ferdi bir din olmamasina ragmen.. sanki ferdi..imis.. sadece kendimiz icin yasiyoruz.. sanki..
dualarimiz.. ibadetlerimiz bile ozel olmus..hic kimse karismasin.. kafama ,mevkime mertebeme gore takiliyorum.. iste gibi.. islamiyetti.. Farz olan.. sartlarini alip sanki secenekmis gibi yasamaya basladik sanki...

Islamiyette Asrin gozu ile bakmaya oysa Asra islamiyettin gozu ile bakip degerlendirilmeli idi...degil mi? biz nerde hata yapiyoruz veya gaflet uykusundayiz yada birileri bizleri masalar ile uyutmalari birilerinin isine mi geliyor acaba?

İslam dinin ana direği Tevhid ve İman esasıdır. ... islam oyle guzel..ve her seyi icine kapsiyan bir Yasam sistemi..de
ama haa birde amasii var...
biz O Islam sisteminin disinda bir uzay boslugunda kaybomus donup.. donup bir turlu kendimizi bulamiyoruz..sanki..

Sevdigim bir Dostum gecenlerde soyle dedi ...
" Lutfen Konu Hakkinda..kendi fikir ve dusuncelerini yaz"..
iste islamiyetti ne kadar yasiyoruz konu ve sorusunda eziklik hissediyorum.. tam Hakki ile yasiyamiyorum..
Ahh Su nefsim.. Ahh su Nefsimi bir gecip Akil,kalp iman zirvesine bir ulasabilsem..
peygamber efendimiz sav. bir hadisini duymuştum:
"ahir zamanda sabah evinden mümin olarak çıkan akşamleyin evine müşrik olarak dönebilir ." diye.
Allah korusun ..
hep bir korku umid arasinda islamiyetti bir ince killa bagli sekilde yasiyorum..
Affet Beni.. Bizi Allahim!
yaptigimiz ameller ile degil Rahmetin ile bizlere muammele Et Amin..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Masallah nefsimizin savunma ve bahaneleri hiic bitmez tukenmez..
onlar peygmberdi, onlar sahabeydi, onlar ermişti, onlar dervişti...
bahane çok ama Rabbim ayetleriyle bizleri..hepimizi uyarmiyor mu? yoksa sadece evliya nebi ve ulemaya mi sesleniyor?

en büyük hatamız, bizler mirasımıza ,kuranımıza sahip çıkmiyor.. okumuyor.. dusunmuyor ve arastirmiyoruz...
bu yaşıma geldim, daha bilmediğim bir çok ayet ve sureler var...insan psikolojisini Kur`an dan ogrenmeye basladigimi soylersem inanirmisiniz..
her insan farklı mizaç, huy, karakter yapıya sahiptir..
Bu tipleri Kur'an ayetleri dairesinde muhtelif ve aydınlatıcı olarak herkesin kendi şâkile'sine; yani mizacına, karakterine, niyetine göre hareket edeceği konusunda meslegimde ne kadar cook faydalandigimi bir bilseniz..

aslinda Kur`an-i kerimi idrak edip bir okusak inanin insanin hem dunyasi hem de Ahirettini saadete erdirebilirdi...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Fark ettiyseniz Bedir Agbimiz Islamiyeti ne kadar yaşıyoruz ?diye bizzatihi bize vaktin ..Asr-in insani olan bizlere hitap etmis...
bizlere sormus...
o yuzden Yorum ve dusuncelerimiz kendi akıl ve nefsimizden olursa daha makbul olur..
çünkü bu günkü vaktın sahibi bizleriz. Geçmişten tabiki feyiz alın . Ama bizdende bir hal olmazsa yazdıklarımız nakli ilimde kalır..sadece...
Bedir agbinin muradı ahlakı muhammediye ile aklı muhammediyeye çıkmak. ...
yazılanlari mana aleminde idrak etmeden okuyan kardeşlerim ve ben de dahil nasil feyiz alıcagiz ki?
yoksa bir ömür böyle taklidi ..kopya imanla kendi kendimizi mi kandırıp duracagiz...
burada yazilan Her KISSA hikaye olsun diye yazilmamakta..
her KISSA dan kendimize bir Hisse alabilmek icin yazilip okunmakta oldugunu unutmiyalim lutfen...

Üst Alt