İslama inanmayanlara islami kaynak sunmama rağmen dalga geçiyorlar.

mehmetaks

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
24
Selamın Aleyküm bir teknoloji forumunda bir konu açıldı. Nasıl yokluktan var olduk? - Technopat Sosyal linki bu (Kullanıcı adı MehmetDaş olan benim)Kaynak isteyenlere kaynak göstermeme rağmen dalga geçmeleri beni üzdü ve sinirlendirdi.Bunların cezası sonsuz cehennemden başka ne olacak ?
 

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Mesajlar
6,573
Aleykümselam, ateistlerin arasına girip başka ne umuyorsun. İman delil göstermekle olmaz. Öyle olsaydı. Efendimiz s.a.v in mucizelerini gözleriyle bizzat gören müşrikler iman ederdi. Görmeyen gözlere, duymayan kulaklara, kilitlenmiş kalplere birşey yapamazsın.
 

mehmetaks

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
24
Peygamber Efendimize ünlenmeye çalışan biri olarak gösteren de vardı.Her mesajıma kahkaha ifadesi atan da vardı.Ama son gülen iyi güler.
 

EbuMehdi

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
28
aleyküm selam.
Bu meselelerde ilk önce Allah'a iman konusunu öne almak gerekir. Yani; örneğin "Allah'ın bir olduğuna dair delilin nedir?" dense ona İhlas Suresi 1. ayeti göstermenin anlamı yoktur. Çünkü, adam Allah'a, peygamberine inanmıyor ki Kur'an'a inansın. Bu yüzden onun Allah'a inanmasını sağlamak gerekir ilk önce. Bunun için de deliller göstermek şarttır. Biz her gün gördüğümüz bu delilleri alıştığımız için göremiyoruz. Halbuki herşey O'nu (c.c) gösteriyor.
Olmazsa siz bu çok bilmiş(?) kişileri doğru EHLİ SÜNNET kaynaklara yöneltebilirsiniz.
 
Üst Alt