insanların yüzlerini tanıyorlar

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Bilim insanlarının yaptığı yeni bir araştırma, bazı kuşların insanların ses ve yüzlerini tanıyabildiğini ortaya koydu. Kuşların bu özelliklerinin, hayatta kalmalarında çok önemli bir rol oynadığı belirtildi. Detaylar için linki tıklayabilirsiniz.

https://ush.re/azr2

Bora

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Evet buna inanırım. İlkokula gittiğim zamanlarda bir muhabbet kuşumuz vardı. Mavi tüyleri yüzünden ona maviş derdik :)

Ve evde sadece babamın omzuna konardı, ve yine evde sadece benim dudağımı ısırırdı :)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hay Allah Bora kardesim bu anlatiginiz beni cocuklugumdaki cook huzunlendigim bir hatirama goturdu..
Zaten is yerimde burada yanliz ve dosyalar ile bakisirken bu hatirami anlatmadan gecemiyecegim..
Kurban bayrami cook oncesinden kucuk bir yavru koyun almistik.. kara kara gozleri oldugu icin karagoz adini vermistik..
onu o kadar cook seviyordum ki annem izin verse yatak odamda onu da yatirirdim..
ben nereye o oraya.. onunla konusuyor dertlesiyordum o da benim kokumdan taniyordu artik okul cikisi kapida beklerdi beni..
bir gun arkamdan onun geldigini gormemis ve kapiyi kapattigimda ayagini SIKISTIRINCA ne cook vicdan azabi cekmistim.. ondan defalarca ozur dileyip sanki beni anliyormus gibi beni affetmesi icin gunlerce yalvarmistim..
ve bir gun kurban bayrami geldi catti Babam onu kurban edecegi aksami ne cok aglamis onu kesmeyin beni kurban edin diye.. cocuk akli iste...o son sabahi sanki yuzumdeki huznu anlamis gibi bir bakisi vardi halen hatirlarim.. iste gun o gundur agzima koyun eti koymamisimdir..
hayvanlar sevildiklerini ve sahiplerini gercekten tanidiklarina inaniyorum.
.agla..:,

Bora

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bence öyledirler de zaten. Kimi görerek, kimi koklayara tanır.

Koyununuz için söylemek istediğim tek bir şey var. Ne için kurban edildiğini bildikten sonra, aslında üzülmeye hiç hacet yok. Bence tam aksine ne şanslı bir koyun imiş :)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bence öyledirler de zaten. Kimi görerek, kimi koklayara tanır.

Koyununuz için söylemek istediğim tek bir şey var. Ne için kurban edildiğini bildikten sonra, aslında üzülmeye hiç hacet yok. Bence tam aksine ne şanslı bir koyun imiş :)

oyle de siz gelin bunu 8 yasinda bir cocuga anlattin...hy..
6 yasinda olacak oglusum evladligim var.. ona soruyorum Sen ucabilirmisin ?
Hayir anne diyor kuslar ucabilir sadece ..aferim akili oglum diyorum..neden ucamazsin dedigimde tebbesum ederek Silly You seni komik diyerek cevap veririr benim kanatlarim yok ki nasil ucayim sadece yurumek icin ayaklarim var.. tmm
guzel ama kuslarin da ayaklari da var ve ucuyorlar dedigimde Anneee ama kuslarin ayakabilari yok ki nasil yurusunler sırıtık.:,
ondan ucuyorlar diye cevap veririr...dfgtn
iste boyle kardesim cocuklar kurbani ne anlasin onlar sadece Sevgiyi bilirler...
her Çocuğun Mavi Pencerede sadece mavi Düşleri vardir..
siyah ve gri rengi cocuklar belli bir yasa kadar bilmezler..
hersey mavi, ve sevgidir..

Bora

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
O halde siz kurban için sakın ola koyun alıp da beslemeyin :). MazAllah çocuğunuz sora vejeteryan olmasın :)

Bu arada konu başlığı ile ilgili olarak söyleyelebilecek şeylerden biride, kuşların hem insanların yüzlerini tanımanın yanı sıra aynı zamanda, sağ gözleri ile dünyadaki manyetik alanı da görüp hesaplıyabiliyorlar. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Üst Alt