İncil'in İslâm dinine göndermesi

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Mesajlar
800
İslama savaş dini deyip, önceden mensubu oldukları dini, İslamı terkedip,

"Sevgi dinine gidiyoruz!" diyen Hristiyan Türkler..

Sevgi dini dedikleri, dine göre, İsa Mesih buyurdu:

"Kılıcı olan kuşansın. Olmayan harmanisini satıp kılıç alsın."

Yeniden buyurdu:

"Ben dünyaya barış getirmek için değil, savaş getirmek için gönderildim. Baba oğluyla, Anne kızıyla ve herkes birbiriyle mücadele etmelidir."

Yeniden buyuruyor:

"Kılıçları kuşanın!"

İncilde bu 3 ayet geçer. İncile bu ayetler, Hz.Muhammedin 40 yaşı olduktan sonra eklenmiştir. Şaşırmaya gerek yok, biz boşuna İncil değiştirildi demiyoruz.

Ayrıca, bu 3 ayet, özellikle 2-cisi "ben dünyaya barış getirmek için değil" ayeti, İslâm dinine, Hristiyanların bir göndermesiydi.

Gerçekte, İsa bu sözleri asla dememiş. Kim inana bilir ki, akıllılardan daha akıllı olan İsa, savaş getirmek için gönderilmiş..

Ayetin, İslama göndermesi nedir?

--

İsa bu ayette, güya "ben dünyaya barışı getirmek için değil, savaşı getirmek için gönderildim" demektedir. Dinimizin adı olan "İslam", Arapçadaki, "Silm" sözünden türemiştir. "Silm" Osmanlıcadada kullanılmış, anlamı: "Barış" demektir.

--

Bu ayette, Katolik mezhepli Hristiyan Alimleri, İsanın İslama inanmadığını göstermek için, onun "ben barışı getirmedim" sözünü söylediğini Hristiyanlara yutturdular.

Böyle olduğundada, Hristiyanların, İslama karşı olan nefretleri daha da artacaktı.

--

İşte buda İncilin değiştirildiğinin diğer bir kanıtıdır. Kim bile bilirdi ki, aslında bu ayet İslama gönderme olarak kullanılmış? Çok ince bir mesaj vermişler..
 
Üst Alt