iki yüzlü insanlar - bir öğrencinin kaleminden

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Mesajlar
9,152


insan ırkının en adisidir bunlar. sana gelip yüzüne gülen, arkandan demediğini bırakmayan kişiliksizdirler. yüzüne karşı söylemeye cesaretleri yoktur bunların. seninle birlikte gülerler, sohbet ederler, sevmedikleri kişileri sana çekiştirirler.
iki gün sonra o çekiştirdiği kişilerle kanka olup seni dışlayan kişilerdir. uzak durulması gerekir. insana aşırı derecede zarar verir. hayatın her döneminde insanın karşısına çıkabilirler. tanıyamazsınız bunları. çok iyi numara yaparlar. asalak gibidirler. bizim sınıfta maalesef ki bol bol bulunur, (
malesef bizim köydede bol bol bulunur)

insanların yüzüne başka
, arkasından başka şekilde davranan insanımsıdır.

gerçek öyle bir şeydir ki
, ne yaparsa yapsın elbet bir gün açığa çıkar. şu sanal alemlerde bile yapılan iki yüzlülükler, gün gelir bir şekilde açığa çıkar ve o iki yüzü birden mosmor eder.

onun için siz siz olun
, şu sanal dünyaya güvenip insanları kandırmaya ve onları kullanmaya çalışmayın. yoksa sanal dünyada yaptığınız bu iki yüzlülülükler , gerçek hayatınıza öyle bir yansır ki bırakın iki yüzü sokağa çıkacak tek bir yüzünüz bile kalmaz.

tirübünlerin dediği gibi insanlar akıllı olacak akıllı.


sadece "çıkar" ilişkileri sürdürürler


en belirgin özellikleri çeneleridir. makina gibi çene olur bunlarda. insanları canımlı
, cicimli laflarla büyülemeye çalışırlar. çok fazla konuştukları için laflarının çoğu dedikodudur. sohbet eşittir a'nın karısı, b'nin kızı, c'nin parasıdır bunlar için. hiçbir şeyi beğenmediklerini iddia edip, her şeyi bildiklerini iddia ederler, fakat icrata gelince fos çıkarlar. söylediklerini asla yaşamazlar. her zaman bol keseden atarlar, şöyle yaparım, böyle yaparım "ben çok dürüstüm" lafını ağızlarından düşürmezler, lafta daima yüksek uçarlar, mangalda kül bırakmazlar. zaten tek hünerleri de budur; çene. konuştukları, anlattıkları, olduklarını iddia ettikleri kişilerle, davranışlarından yansıyan kişiler asla değillerdir. a anlatırlar, z yaparlar.

asalak hayatı sürmeye mahkumdurlar.


ne yazık ki aramızda yüzlerce var olan insandır. nefret edilesi aslında insan olmayı bile hak etmeyen bir türdür bence. hayır yani varsa bir sıkıntı yüze söylenir ya da sevmiyorsan bir insanı sevmiyorsundur. hem arkasından konuşup hemde onunla arkadaş olunmaz böyle yapmak insanlığa sığmaz. heyret ya nefret ediyorum bu tiplerden. uzak dursunlar benden


ALINTI.
Not: Yazı alıntı ammavelakin etrafımdaki böyle iki yüzlü insanlara HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. (Efsane)
 
Üst Alt