İki kelam edin Ahvalim nedir ?

hayalet

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamın Aleyküm. Rüya yorumu için geldim üye oldum bu bölümü gördüm ve 1-2 kul kelamı edip ahvalimi söylemek istedim.Yorumlarınızı bekliyorum tabi ki.

Neyse asıl konu kişiliğim biraz kuralcıdır.Yalana katlanamam ve yapılan hataları ne yazık ki kolay kolay unutamam.İnsanları kırmamak için elimden geleni yapıyorum.Ne yazık arkadaş çevresinde para benim için 2 3 hatta 4. plana kadar düşerken yakınlarım bunun lafını bana yapar oldu.Depresyonlar yüzünden kendimi eve kapattım 1 2 ay benim için kısa bir süre kadar.Burcum yengeç ondan dolayı da olduğunu düşünüyorum.

Neyse ki atlattığım bir elin parmağından fazla bunalım.Ama son zamanlarda yani yaklaşık bir 6 7 ay evdeyim.İnsan içine çok nadir çıkıyorum.Mide rahatsızlıklarım başladı.Yemek yediğimde içim alev alev.İnsanların yüzüne bakarken bile kendimle konuşuyorum içimden.Namaza başlamıştım bu durum yüzünden bir ara bıraktım geri başladım 2 3 ay kadar şimdi şükür geri devam ediyorum ama kafamın içinde hapsolmuş durumdayım.

Biraz safım yani para benim için bir hiçken insanlara göre saf oluyorum.Arkadaş için harcadığım para durumumuza göre kat kat fazla.13 yıl önce annem babam ayrıldı ve babam geçen sene Hakkın Rahmetine kavuştu.Yanına bile gitmedim.Mezarını bile görmedim.Göremedim değil.Misafirliğe gider bizimkiler ben hiç ilgilenmem.Misafir gelir odamda otururum hoş geldiniz beş gittiniz 1 2 laflarım sonra odama gelirim direk.Arkadaş çevrem genişti yani rahat 50 100 kişi vardı lise zamanı sonrasında da vardı tabi ki ama şimdi hiç arkadaşım yok.

Biraz da bu para durumu bunları tetikledi.Baktım cidden saflık yapmışım bazı olaylardan dolayı kendi inime inzivaya çekildim.Yatarken mesela ses olmadan uyuyamamaya başladım.Pcden film açarım pc kapatıcıyı ayarlarım öyle yatarım.

Dışarıya arkadaşlar çağırdığı zaman da çevremden dolayı bir şeyler yapmadan oturmazlar.Kualisyon destek derler yok kaynatalım ayağına içelim.Hepsi iyi aslında ama ne yazık ki ortaya kelleyi hoş tutmak olunca maddiyat girince dostluk biraz askıya alınıyor.Aklınıza hoşluk verecek ne varsa ulaşabilinecek bir çevrem var.Hepsi öyle değil tabi bazıları çok 4 4lük namazında niyazında insanlarda var.Ama yolda gördüğümüzde 2 laflarız o kadar.

Kendimi aşmak istiyorum artık.Yani içimden çıkmak bunun için ne yapmam gerek diye düşünüp planlayıp uygulamaya koyup sahte yapmacık bir hayat istemiyorum.Rabbime yalvarıyorum ama o beynin içinden çıkmak çok zor oluyor.İnsanlara güvenim fazla kalmadı.Utanacak yüzleri olmayanlardan ben utanıyorum.

Hani her insanın kötü dönemleri olur hep yaz değil güzde insana mevsimdir.O döneme girer ama ben o dönemden çıkamadım.Belki arkadaşım yok diye belki de kim yapacak şurayı gezecek kafa dağıtacak diye.

seneye sınava giricem çalışmalara ocakta başlıcam.Zekam kazanabilecek kapasitede.Lakin bu durum canımı çok sıkıyor.Akşam yat sabah kalk hep pc başında.Derler ya bir ben var benden içeri.Şeytanın vesvesesiyle boğuştum yenildim malesef kafaya taktım.Ama şu an vesvese vermediğini ayırt edebiliyorum.Hani insanlara özeniyorum etrafımdakiler anını yaşarken ben ya geçmişten çıkamıyorum ya geleceğin hayalinden.

Psikiyatriye gitmek istemiyorum.Vereceği tavsiyeler sıradan ilaçlar da zaten insanı daha da hissizleştiriyor.Geçmişin gitmesini istiyorum.Hani yaşadığım mutlu şey bile vay be keşke o zamanda olsam ya da kötü bir şeye bakıp utanma geliyor.Keşke şöyle yapsaydımcı oldum resmen.

Dışarıda ilgimi çekecek bir şey kalmadı.İnsanların portresi ya iyi ya da kötü başka seçeneği yok.Bakıp ya acıyorum onlara ya da kendime acındırıyorum.Mesela birine vurma isteği geliyor böyle.

İç açıcı şeyler değil yani o kadar da saf ya da zekasız birisi değilim.Kendimin farkındayım ama engellerim bunlar.Değerli tavsiyelerinizi düşüncelerinizi zevkle dinler yanıt veririm.Sormak istediklerinize de hepinizden Allah razı olsun.Şimdiden Selamın Aleyküm.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam kardeşim,

Ben sana ilk olarak bir şey söyliyim; bu yazıyı okuyunca karşımda yaş itibariye benden büyük biri var zannettim, profiline bakıca 20 yaşındaymışsın şaşırdım gerçekten!

İlk olarak bu yazıyı okuyunca ne hissettiğimi bu yazdıklarından ne anladığımdan bahsedeyim sana..

Benim anladığım kadarıyla; sen aklı başında bir insansın, kuralcısın çünkü kendi karakterini tanıyorsun, neyin doğru neyin yanlış olduğunu biliyor, hayatına ona göre yön veriyorsun!

İçi, kalbi dine bağlı, maneviyata yatkın insanlar genellikle yalnızdır! çünkü; bu yalan dünyada, şu sahte ahir zamanda yaşanan olayların,ve sırf nefsi için hareket edenlerin koca bir; "YALAN" olduğunun bilincindedir kardeşim!

Evet haklısın, bir sen var senden içeri!
Ben bunu hissettim yazdıklarından! yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar diyenlerdensin!

Yanlış, çıkarcı, nefsi hareket eden arkadaşlarıyla vakit geçirmektense, evde namazımı kılarım diyorsun! doğru da yapıyorsun!

Senin tek sorunun ne biliyor musun kardeşim?...
Yengeç burcuyum demişsin ya, Yengeç burçları genellikle çekingen karakterli olurlar,bu bir nevi iyi durum, bir nevi de kötü!
Öncelikle dışarıdaki hayata ayak uydurabilmen için ilk önce bu çekingen yapını bırakacak ve yengeç kabuğundan çıkacaksın! yoksa bazı fırsatları göz göre göre kaçırırsın!

Ne gibi fırsatları mesela,
Okulda, iş hayatında, evlilik gibi bir meselede görüşürken çekingenlik bir şey kazandırmaz, çok şey kaybettirir!

İlk olarak işe kabuğunu kırarak ve hayata olumlu yönde bakarak başlıyacaksın, kötülük eden kendine eder, sen kendinden sorumlusun!

Aklın başında çok şükür! eminim, öyle hissediyorum ne istediğini bilen bir karakterin var, tek sıkıntın isteklerini ve yapmaya çalıştıklarını çekinerek, kuruntu yaparak uygulayamıyorsun gibi geldi bana..

İbadetlerini yap, namaz kıl (namazını bırakma)!! biliyorsan Kuran oku,bilmiyorsan Türkçesini oku, dinle! kalbine ferahlık verir, zikir oku devamlı içinden şeytan vesvese veremez o zaman!

La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim..
Bunu dilinden düşürme, vesveseye bire bir...

Allaha emanet ol, Allah la beraber ol, gerisi Allah Kerim...:)

hayalet

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Değerli yorum ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Rabbım sizden razı olsun ben şu yorumlarınız ve gözlemleriniz den razıyım.

Siz bu yazıyı yazmadan önce bir yazı okumuştum. Kısacası şöyle anlatıyım. Bir nesneyi, diyelim ki 100 gram. Bunu elinizde ne kadar çok tutarsanız nesne ağırlaşmaz ama kaslar yorulur bir süre sonra hastanelik vaziyet alır.

Düşünceler ve duygular da böyledir. Ve belli bir süre sonra aklı ve vicdanı tesiri altına alır hastalandırır. Bu sözlerden dolayı o düşünceleri beynimden uzaklaştırdım Allah'a binlerce kez Hamd-ü Senalar olsun ki.

Dediğiniz kabuğundan çıkma olayı ise bende bu problemde var. Ne yazık ki dediğiniz gibi kabuğuma çekildim ve çekingen bir yapım var. İş yapmayı severim ama sırf bu çekingenlik yüzünden iş yapmayı sevmem. İnsanlardan da çekingenliğimden de olabilir.

Lakin bu kabuğumdan çıkacağım gün benim için bir çok fırsat hayırlısıyla hayatımı etkileyecek. Dualarla, inanmakla birlikte imanla ne zorluklar atlatılmaz ki !

Ben Rabbım den bunları dilerken meğer o bana beni anlayacak insanlarla cevap yollayacakmış ve bunu görememişim.

Allah sizden ve sizin gibi gönlü hoş, Yolu Hak olan dostlarımızdan binlerce kez razı olsun.

Bazı kırgınlıklar olacak elbette ki hayatımız da ama bu kuruntuların bazılarını atlatırım atlatamam bunu Allah bilir bir tek. Ama inanın sözlerinizden ve düşüncelerimden dolayı elimden geleni yapacağım.

Gününüz aydın olsun. Rabbım sizi cennetine mazhar kılsın. Tebessüm ettirdiniz cemalim de Rabbım da size fani hayatınız da ve Ab-ı Hayatınız da tebessüm ettirsin.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Hepimizden Allah razı olsun kardeşim,
Tavsiyelerimi dikkate alacağını söylemişsin kendin için en doğrusunu yaparsın inşallah..

Dualarla, inanmakla birlikte imanla ne zorluklar atlatılmaz ki !
Evet, bu sözlerine yürekten katılıyorum ve son bir şey ekliyorum!

Kim ne der? şunu yaparsam sonucu ne olur deme!

Sen sadece Allaha inan, güven, yeter ki niyetin temiz olsun, gerisi Allahın izniyle güzellikle hallolur kardeşim..

Allah yar ve yardımcımız olsun, dualarına yürekten kocaman "AMİN"..
Allah hepimizi cennetine layık kullarından eylesin inşallah...

Dualarımızda buluşmak ümidiyle.....:)

Üst Alt