iftira

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun aleykum Bu Cuma aksami beni cokca sarsan bir iftirayi anlatacagim..
Bildiginiz gibi baska bir sittede yaziyordum..ve oradaki kardeslerimi gercekten her birini cok seviyordum ve halen de sevmekteyim..
Fakat Bazi olaylar tarafindan ziyadesi ile rahatsiz olmustum..
Cok Sevdigim bir kardesime benim giyabimda iffetime dokunan giybetti yaptiginda cook sarsilmistim..
Ve kendisine O siteden uyeligimi ve butun konularimi, mesajlarimi 5.000 uzerindeki Yazilarimi silmesini istemistim.. Tabiki o da silemem dedi...
Cunku gercekten yurekten guzel Yazilarim vardi...
Ben de Ona Uyarı yaparak Ya silersin Yada Ben yapacagimi bilirim deyince
konularimi sildi..
Ve ben de Herseyin ozunu Allah bilir diyerek Onu Allah a havale etmistim..
ve Bugun soyledigi bir Yalan beni cildirtti..
Yahu Allah RIZASI icin bir kere dogru konussaydi.. kendisi silmemizi israr etti deseydi ya..
veya ozel sebeplerden dolayi boyle olmasi gerekli idi diyebilirdi..
bakin verdigi cevabi buraya ekliyorum..
artik sizin insafiniza kalmis...

"Sizin yazılarınız alıntı değil, alıntı olmamasından dolayı hakkınızda şikayet yok.
Blog sahipleri site iletişiminden irtibata geçerek gonul sızım adli üyenin yazılarını alıntı yazmaksızın paylaşmalarından rahatsız olmuşlar.

Gonul Sızım ın sitede faydasından çok zararı olduğundan dolayı baştan aşşağı silinmiştir."

Aylardır burda,da yaziyorum simdiye kadar hic bir blogdan veya kisiden şikayet gelmismidir?
bu tam bir kuyruklu yalandir....
her yalan soyledigimizde bir insanin kul hakkina girdigimizi kac kere soylemis ve yazmistim..
Onu Allah a havale ediyorum..
O sittede Maddi manevi emek ve zamanimi harcamistim.. buda Nankor bir insanin Tessekuru olsa gerek..
Adalet Sahibine siginiyorum..
Gonul Sizim..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
HAYIR KARDEŞİM İÇİNİZ RAHAT OLSUN, HAKKINIZDA HİÇBİR BLOG VEYA KİŞİLERDEN ŞİKAYET SÖZ KONUSU DEĞİLDİR,
AKSİNE ZİYARETCİLERİMİZİN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU SİZİN PAYLAŞIMLARINIZI OKUMAKTADIR,
GÖNÜL RAHATLIĞI İÇİNDE YAZILARINIZI PAYLAŞMAYA DEVAM EDEBİLİRSİNİZ,
harikaaDURMAK YOK YOLA DEVAMcfbrvo

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ben bu sabah sevdigim bir Gonul Dostum ile konusmus sadece forumdan ozel nedenlerden ve bazi forumdaki olumsuzluklardan ayrildigimi soylemistim..
Onlarda Sabri cemili tavsiye etmisler bunda da bir Hayir var demislerdi..ben de bu olayi Rabbin ElSettar ismi ile ortup Allah a havale etmeyi karar vermistim..
bu mesaji gorene kadar...
MADEMKI BLOGLARDAN SIKAYET VAR NASIL OLUYOR DA AYNI YAZILARI YAZDIGIM islamiforumlar.net de hiic sikayet gelmiyor..
RABBIM HIC KIMSENIN hakkini HIC KIMSEDE BIRAKMAZ..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
kuranokuyankadin.jpg

Sevme sanatı adına pek çok kitaplar, makaleler yazılmış konferanslar, söyleşiler düzenlenmiştir...
Tüm bu çabalar yüreğimizi doğru adreslere teslim etmeyi amaçlamaktadır. ..
Pek çok yazarın bu konudaki ciltler dolusu önerilerini ne kadarda hayatımıza uygulamaya çalışsak ta, her defasında mutlaka bizi yanıltan adına dostum dediğimiz, oyun bozanlar bu kuralları altüst ederler...
Aldığımız yaraları nasıl saracağımızın çaresizliği içinde oturup düşünürüz başımız ellerimizin arasında...”ben nerede hata yaptım” diye.

bize sevme sanatını en mükemmel şekilde öğreten tek kitab Kuran-i Kerim dir..
Allah cc. kadar İNSANI tanıyan, yaratılanın arzularını, zaaflarını, hevalarını, hırslarını, egolarını, benliklerini, ve kinlerini en iyi şekilde tanıyabilen başka bir varlık olabilirmi...?

“TEGABUN SURESİ-4 – O, göklerde ve yerde olan her şeyi bilir. Gizlediğiniz ve açıkladığınız her şeyi de bilendir. O sinelerin özünü, gönüllerinizin içinde olanlarıda bilir. “

O Allah yarattığını tanımazmı hiç...İşte bu yüzden mü'min kullarına kimi nasıl seveceklerini şu ayetlerle öğretmiştir.

TÖVBE-119- Ey inananlar, Allah' tan korkun ve doğrularla beraber olun....

ALİ İMRAN-118. Ey iman edenler, sizden olmayanları dost edinmeyin; onlar, sizi şaşırtmakta kusur etmezler....

ALİ İMRAN-28- Mü' minler, inananları bırakıp, kâfirleri dost edinmesin. Kim böyle yaparsa Allâh ile bir dostluğu kalmaz.

MAİDE-55--Sizin dostunuz (veliniz), ancak Allâh, Elçisi ve namazlarını kılan, zekâtlarını veren, rükû' a varan mü' minlerdir.

sizin dostunuz “MÜ'MİNLERDİR diyor...
Peki bu Mü'minler kimler...?
ki biz onların dostluğundan hüsrana uğramayalım..!
Ne yazık ki pekçoğumuz Mü'min bildiğimiz dostlarımızdan çok derin yaraları almışızdır defalarca.
Belkide yaşadıklarımın etkisiyle, son zamanlarda hep tefekkür halindeydim.
Ben ne kadar mü'minim...?
Mü'minlerden dostlarım varmı...? Ya da dostum dediklerim ne derece MÜ' MİNLER...?
Bu soruların en dogru cevabını bulmam için MÜ'MİN kelimesini silgeri baştan öğrenmeliydim.

“AHZAP SURESİ-72.Şüphesiz biz emaneti göklere, yere ve dağlara teklif ettik de onlar onu yüklenmek istemediler, ondan çekindiler. Onu insan yüklendi. Çünkü o çok zalimdir, çok cahildir”

Başkalarının bana Mü'min deyişi veya benim kendime mü'minim deyişim veya pekçok inananın kendine mü'minim demesi yoksa cahaletten başka bir şey değilmiydi?

Bizler bu ismin emanetinin hakkını vermeyerek kendi nefislerimize mi zulmediyorduk öz ellerimizle?
İşte o günden sonra MÜ'MİN kimdir sorusuna ilk cevabım ; Rabbimin adının emanetini yüklenen kul, oluyordu....
EL-MÜ'MİN :
1)-Gönüllerde iman ışığı uyandıran, Zatına İman edilmekte en küçük şüphe duyulmayacağını eylemleriyle kanıtlayan.
2)-Kendisine sığınanları güvenlikte kılan, güven veren, güven duyulan
3)-Emniyet veren, kendisinden emin olunan ve yanında emniyette olunan.
4)-Sözünde sadık olan, ahde vefa gösteren,
5)-Şek ve şüphe duyulmadan iman edilen.

Herkesin bana MÜ'MİN dediği bu alemde ben ne kadar bu özellikleri taşıyordum.
Ya dostlarım, dostum dediklerim?
Bizler bu sıfatların neresindeydik...?
Bu ismi anlayabilmiş olsaydık, üzermiydik dostlarımızı ya da üzülürmüydük onların eliyle?
ihanet edermiydik, ihanetlere uğrarmıydık?
Satarmıydık dostlarımızı üç kuruşa, Ya da dostlarimizin bakmak ile mukellef olduklari yetimlerin mallina goz koyarmi idik?

Şerrinden korkulan, yada şerrinden korkan olurmuyduk? Şüphe duyulan, yada şüphe duyan olurmuyduk? Bir incir çekirdeğini doldurmayacak olaylarla..
dünyalarımızı böyle ateşe verirmiydik. Bundan sonraki yaşamlarımız için aldığımız yaralardan dolayı tüm MÜ'MİNİM diyenlere böyle ön yargıyla bakacak hale gelirmiydik?Emin diye sanilan insanlardan kacarmi idik?
insanlara ve insanliga guvenimizi yitirirmi idik?

Sütten ağızlarımız yanınca yoğurdu üfleyerek yemek için, tüm insanlardan uzaklaşma kararı alarak bize gerçekten ihtiyacı olan Mü'min kardeşlerimizin hakkına girermiydik?
Eğer gerçekten MÜ'MİN olsaydık..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
aslinda ben de biraz ileri gittim..
insan kizdiginda gercekten de seytanin oyuncagi oluyormus..
ama uyelere gidis sebebimi veya konularimin silinmesini sadece ozel sebeplerden diyebilirdi..
iftirayi yalani bir baska yalan ile kapatmaya calismasi beni bir an delirtti..

Sütten ağızlarımız yanınca yoğurdu üfleyerek yemek için, tüm insanlardan uzaklaşma kararı alarak bize gerçekten ihtiyacı olan Mü'min kardeşlerimizin hakkına girermiydik?
Eğer gerçekten MÜ'MİN olsaydık..

ben de bir sureligine her seyden ve herkesden uzak durmaya..
sarsilmis olan inancimi toparliyabilmem icin ..
sadece ilim, ibadet, teffekur halkasina cekilmeye karar verdim..
Allah cc. cumlemizin Yar ve Yardimcisi olsun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
sizin dostunuz “MÜ'MİNLERDİR diyor...
Peki bu Mü'minler kimler...?
ki biz onların dostluğundan hüsrana uğramayalım..!
Ne yazık ki pekçoğumuz Mü'min bildiğimiz dostlarımızdan çok derin yaraları almışızdır defalarca.
Belkide yaşadıklarımın etkisiyle, son zamanlarda hep tefekkür halindeydim.
Ben ne kadar mü'minim...?
Mü'minlerden dostlarım varmı...? Ya da dostum dediklerim ne derece MÜ' MİNLER...?
Bu soruların en dogru cevabını bulmam için MÜ'MİN kelimesini silgeri baştan öğrenmeliz....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Yarabbim sen sinelerin özünü bilensin...
Ben nefsimin şerrinden . Aklım ,kalbim ve ruhumla sana sığınırim..Yarab...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
la havle vela kuvvete allahım bana kuvvet ver....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Karanlıkta Dile Getirmekten Çekindiğiniz Hakikat Bir Gün Aydınlıkta İşitilecek. ..
Yalani yalan ile ortmek..imkansizdir..
Yalan soylerken yalanin anlamsizligi yalani elle verendir..o yuzden Ya gercekleri soyleyin yada Susun bu sizin icin en hayirli olanidir...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"Hakikatı insanların ölçüleriyle değil; insanları hakikatın ölçüleriyle tanı "
Hz Ali ra
her seyi yalan olan insanin kendiside Yalan ve sahtedir..
Gonul Sizim..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
yalan olan dünya mı? yoksa içindeki biz insanlar mı?sırıtık.:,
yoksa her ikisi de mi ilginç::.
bir tanidigim var her agzini acisinda ya yalan soyler iftira atar yada yalanini uydurabilmek icin bir an havadaki kuyruklu yalanlara ya yildizlara gozleri takilir kalir...dfgtn
o hareketi yaptigi an Eyy yalan inise hazir ol oldugunu haal beden dilinden anlarim..dfrt..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
yalan olan dünya mı? yoksa içindeki biz insanlar mı?sırıtık.:,
yoksa her ikisi de mi ilginç::.
bir tanidigim var her agzini acisinda ya yalan soyler iftira atar yada yalanini uydurabilmek icin bir an havadaki kuyruklu yalanlara ya yildizlara gozleri takilir kalir...dfgtn
o hareketi yaptigi an Eyy yalan inise hazir ol oldugunu haal beden dilinden anlarim..dfrt..
harikaa

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bir iftira başka iftiralar doğurur ve yerleştiği yerde ebediyen kalır.

İftira kötü köpek gibidir, kaçanın ardından ürür, pervasızlıkla yüzüne baktın mı sesini keser.

İnsan genellikle başkasına sürmek istediği çamura bulanır. Cenap Şehabeddin

Bir iftira başka iftiralar doğurur bir yalan da baska yalanlar dogurur ve sonunda iftira sahibinin dunya ve ahirettini mahv eder..
heleki Mubarek bir zattin Hak Dostu olan iffetli bir Hanima..
onur kirici namusu ile iftira atmak.. Halikin hosuna gitmez..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Yalan zeka işidir, dürüstlükse cesaret.. Eğer zekan yetmiyorsa yalan söylemeye, cesaretini toplayıp, doğru olmayı dene..
cunku yalan ve iftiralarin da kendin kadar MANA-Siz...sırıtık.:,dfgtn
bloglar sikayet etmis Aboow ne unluyum ki butun internet Alemi pesimde...islikcalan

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Gıybet, yalan ve iftira birer kâfir fiilidir; fakat maalesef, bazı mü'minler de bu çirkin günahlara girebilmektedirler Bunun aksi de mümkündür; yani, imanı tatmamış bazı insanlar da vardır ki, başkalarına karşı çok saygılıdırlar; yalan söylemez, hiç kimse hakkında iftirada bulunmaz ve saygısızca davranmazlar; varlığa karşı da ciddi alâka duyarlar...
Bati da yasiyorum ve gercekten oyle samimi ,durust insanlar vardir oldursen ne yalan soyler nede iffetli bir insana iftira atmazlar...
engelli cocuklari evladlik aliyorlar..yahu biz normal saglikli yetime sahip cikmiyoruz..haa yetime degil ama kimsesiz Dul Hanim ve yetimlerin mallina ziyadesi ile sahipleniyoruz...::komik..
utanmasak agizlarindaki lokmayi bile alip kendimize daha guzel bir saat ve yeni cikmis Pc ve telefon alirdik..:tamam:.

onlarin bu guzel insani davranislari karsisinda ben kendimden ve bazi nufus cuzdaninda musliman islamdan bi haber olan kardeslerim den utaniyorum...
burada bir soz vardir derler ki durustluk en guzel insanlik sigortasidir...

Bütün bunlar birer mü'min sıfatıdır ve bu sıfatlar kâfirde de olsa güzeldir, makbuldür...
Demek ki, mü'minde kâfir sıfatı görmek, kâfirde de bir mü'min vasfına rastlamak her zaman mümkündür.

Evet, kötülüğün kökünü en keskin kılıçlardan daha güzel kesecek olan şey ihsanla muamelede bulunmak; Allah'ı görüyormuşçasına ya da en azından O'nun tarafından görülüyor olma şuuruyla kötülüklere bile iyilikle karşılık vermektir. S:30

Özümüzü muhafaza etmemizin ve kendimiz olarak kalmamızın şartlarından biri dilimizi kendine has özellikleriyle öğrenmemiz, onu düzgün kullanmamız ve korumamızdır.

İslâm, mizaha farklı bir ‎bakış açısı getirmiş, latifenin mü'mincesine işaret etmiş ...
latife de olsa namuslu iffetli evli bir bayan icin Onun bende gozu var!benim ile kacmak istiyor gibi onur kirici sozlerden atesden kacar gibi kacmaliyiz...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
İslâm, mizaha farklı bir ‎bakış açısı getirmiş, latifenin mü'mincesine işaret etmiş ...
latife de olsa namuslu iffetli evli bir bayan icin Onun bende gozu var!benim ile kacmak istiyor gibi onur kirici sozlerden atesden kacar gibi kacmaliyiz...
harikaaAynen size katılıyorum kardeşim, emeğinize sağlık sayenizde bilmediklerimizi öğreniyoruz,
tabiki bilenler var,da günümüzde onur kırıcı sözleri sarfetmekten ateşten kaçar gibi kaçmayanlarda var malesef, örneğin benim en yakınımda olanlardfrt..
duaa..ALLAH,IM İki yüzlü insanlardan, ve insan kılığına girmiş şeytanın şerrinden sana sığınırım...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Selamünaleyküm, Gönül sızım kardeşim inanın sizin bu son yazdıklarınızı daha şimdi okuma fırsatı buldum, birkaç gündür forumla pek ilgilenemedim...Yaşamış olduğunuz durumdan üzüntü duydum...Ne olusa olsun ,bakın dikkat edin...ne olusa olsun diyorum, Böyle bir durumla karşılaşmamanız gerekirdi...

Birçok islami site var, herkes gönlünce birşeyler paylaşıyor, alıntılar dışında kendi paylaşımını yapan az sayıda kişilerden birisiniz... Biliyorsunuz adı geçen siteden bize de esrarengiz tehdit mesajları gelmişti bir zamanlar...Sizin isteğiniz üzerine konuyu kapattık o zaman. Bu nedenle malum site için pek üzülmedim, fakat size yapılan haksızlıklar kendimize yapılmış kadar üzüldük... Allah izin verirse biz buradayız burada olmaya çalışıyoruz... Zaman bütün herşeyi silip götürüyor... Açılan yaralarmızı da iyileştiriyor... Fakat gönül yaralarının acıları hafiflese bile, hiç birzaman tam olarak iyileşmiyor...Allah c.c iki cihanda da hepimizin yardımcısı olsun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
la havle vela kuvvete Allahım bana kuvvet ver....
Yarabbim sen sinelerin özünü bilensin...
Karanlıkta Dile Getirmekten Çekindiğiniz Hakikat Bir Gün Aydınlıkta İşitilecek. ..
Yalani yalan ile ortmek..imkansizdir..
Yalan soylerken yalanin anlamsizligi yalani elle verendir..o yuzden Ya gercekleri soyleyin yada Susun bu sizin icin en hayirli olanidir...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamünaleyküm, Gönül sızım kardeşim inanın sizin bu son yazdıklarınızı daha şimdi okuma fırsatı buldum, birkaç gündür forumla pek ilgilenemedim...Yaşamış olduğunuz durumdan üzüntü duydum...Ne olusa olsun ,bakın dikkat edin...ne olusa olsun diyorum, Böyle bir durumla karşılaşmamanız gerekirdi...

Birçok islami site var, herkes gönlünce birşeyler paylaşıyor, alıntılar dışında kendi paylaşımını yapan az sayıda kişilerden birisiniz... Biliyorsunuz adı geçen siteden bize de esrarengiz tehdit mesajları gelmişti bir zamanlar...Sizin isteğiniz üzerine konuyu kapattık o zaman. Bu nedenle malum site için pek üzülmedim, fakat size yapılan haksızlıklar kendimize yapılmış kadar üzüldük... Allah izin verirse biz buradayız burada olmaya çalışıyoruz... Zaman bütün herşeyi silip götürüyor... Açılan yaralarmızı da iyileştiriyor... Fakat gönül yaralarının acıları hafiflese bile, hiç birzaman tam olarak iyileşmiyor...Allah c.c iki cihanda da hepimizin yardımcısı olsun...

Her Lafa Verilecek Bir Cevabimiz Var.
Lakin Bir Lafa Bakarim Laf mi Diye ?
Bir de Söyleyene Bakarim Adam mi Diye ?dayi;.:

ahh Söyleyen! iki yuzlu ise kendi degeri ile birakirim...sırıtık.:,

Üst Alt