Hicri YıLbaşınız Mübarek oLsun İnşaLLah

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Mesajlar
19,438


YILBAŞIMIZ HAYRLI OL'...A..
- Sevgilim Muhammed Mustafa Peygamber efendimiz SallAllahu Teala Aleyhi Alihi ve Sellem buyurdular:
"Ramazandan sonra en faziletli oruç, Muharrem ayında tutulan oruçtur. Nafile oruç tutacaksan, Muharrem ayında tut.! Çünkü o, Allahü teâlânın ayıdır.
O ayda bir gün vardır ki, O günde Allahü teâlâ geçmiş kavimlerden birinin tevbesini kabul etti. Yine o gün, tevbe edenlerin günahlarını da affeder." [Tirmizi]

"Ey ALLAH'ım C.C. ! Sen Ebedi ve Kadimsin. İşte bu yeni senedir, ben Senden bu sene, şeytan ve dostlarından korunmayı, kötülüğü çokça emreden bu nefse
karşı yardım ve beni Sana yaklaştıran amellerle meşgul olmayı isterim.
Ey Kerem Sahibi, kabul eyle! " derse, şeytan: "Biz bu kişiden ümidi kesdik" der, ve ALLAH C.C. ona, kendisini sene boyunca koruyacak iki Melek görevlendirir. (Hadis'i Şerif, Kaynak: Alemle Safûrî, Nüzhetü'l-mecâlis, 1/156)

- SELAMUN ALEYKUM RAHMETULLAHİ KARDEŞLERİM,
YENİ HİCRİ YILIMIZ HEPİMİZE MÜBAREK OLSUN.
 

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Mesajlar
19,438
Peygamber Efendimizin(S.A.S) Mekke'den Medine'ye hicretinin yıl dönümü ve hicri yılbaşı.
Yeni yılın öncelikle sevdiklerimize ve bütün İslam alemine hayır ve mutluluklar getirmesini dileriz.
Bizler başka dinlerin adetlerine...özenmesek de,kendi yılbaşımızı heyecanla bekleyip,ondaki derin anlamı hissedebilsek...
Yarın aynı zamanda Muharrem ayının ilk günü.Muharrem ayı mübarek bir ay,çünkü içinde çok önemli bir günü barındırıyor:Aşure Günü..
 

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Mesajlar
19,438


Hicri yılbaşınızı tebrik eder, yeni yılın İslam âlemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini dileriz...

Elhamdulillah !Allahu tealaya hamdu senalar ve Resulu Hazreti Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi vessellem efendimize sonsuz salatu selamlar olsun.
Bizleri tekrardan yeni bir yılın arefesine kavuşturan Rabbe Hamd olsun..

Peygamber efendimiz Muhammed aleyhisselam, miladi 571’de 20 Nisana rastlayan, Rebiul-evvel ayının on ikinci Pazartesi sabahı, Mekke’de doğdu.
622’de Mekke’den Medine’ye hicret etti. 20 Eylül Pazartesi günü, Medine’nin Kuba köyüne geldi. Bu tarih Müslümanların Şemsi yılbaşı oldu.
O yılın Muharrem ayının birinci günü de, Kameri yılbaşı oldu.

Kıymet verilen dört aydan biriMuharrem ayı, Zilkade, Zilhicce ve Receb’le beraber Kur’an-ı kerimde kıymet verilen 4 aydan biridir. (Tevbe 36)

Birkaç hadis-i şerif meali şöyledir:
(Ayların efendisi Muharrem, günlerin efendisi Cuma’dır.) [Deylemi]
 

parlakkk

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
378
Selamun Aleyküm,

Bütün gönül dostlarımın muharrem ayı mübarek olsun.Dostlarım dualarınızda beni de bizleride unutmayın lütfen ben de hepinize duacıyım inşallah Rabbim gönlünüzde ne varsa hakkınızda hayırlı etsin.Ve cennette buluşmayı Rabbimizin rızasını alabilmeyi nasip etsin...
 

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Mesajlar
6,697
Yeni hicri yılımız mübarek olsun.
 

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Mesajlar
6,697
Yeni yılınız hayırlar getirsin.
 

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
1,184
Yeni hicri yılınız kutlu olsun

Selamün aleyküm dostlar;uzun uzun aradan sonra sizlere kavuşmak çok güzel,yeni başlangıçlar ,yeni bir sene,yeni niyetler,yeni hayatlar hepsi için rabbime sonsuz şükürler olsun.
Hicretin başlangıcı muharrem ayının biri ;Rabbül alemin tüm günahlarımızı affı magfiret eylesin ,geleceğini ümit ettiğimiz günlerimizin hayır selamet bol helal kazanç ve nice ümit ettiğimiz hayır dualarımızın gerçekleşmesini nasip eylesin inşallah....
 
Üst Alt