Herşeyi takıntı haline getirip hayatı kendime zindan ediyorum

oknozkn06

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Öncelikle herkese merhaba umarım konuyu doğru yere açmışımdır.
Derdimi kısaca açıklamak istiyorum Allah rızası için okuyup bana yardımcı olmaya çalışın. Küçük yaştan beri sürekli herşeyi takıntı haline getirip hayatı kendime zindan ediyorum okul, kız arkadaş, iş herhangi bir sorunu kafama takıp büyütüp büyütüp hasta ediyorum kendimi. Karar veremiyorum hiçbir konu hakkında. Karşıma çıkan bi sorunu, olayı o kadar çok kuruyorum kafaya takıyorum ki artık ailemi de çok üzüyor bu durum. Onları benim yüzümden bu hale sokmam beni ayrıca yiyip bitiriyor. Sürekli ağlama nöbetleri geçiriyorum ne yapacağım ben ya şöyle olursa ya böyle olursa mahfoldum, benim bütün ömrüm böyle mi geçecek, ben sorumluluk alıp nasıl yuva kurcam, nasıl bi yola gircem, kendime güvenip böyle böyle sorular beynimi kemiriyor. Elimden geldiğince namazını kılmaya çalışan sürekli Allaha sığınan onu zikreden imanlı birisi olmama ragmen bu durumdan kurtulamıyorum kafama abuk subuk şeyler geliyor. Etrafıma bakıyorum çok şükür ailen yanında sağlıgın yerınde diyorum kendime, bu kadar asi olma hayata karşı diyorum Allahın gücüne gidecek daha beter edecek seni diyorum ama çıkar yol bulamıyorum kendime inanın. Sizden ricam etrafında benim gibi olan tanıdıkları insan olmuş olabilir veya değerli mübarek hocalarım olabilir bana yardım edecek birilerini arlıyorum lütfen yardımcı olup dua edin kayıtsız kalmayın.

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Merhaba sorunun ne olduğunu keşfetmişsin, herşeyi takıntı haline getirdiğinin farkındasın madem kendine telkin vermen lazım. Sorun belliyse çözümü bulmak daha kolay olur. Her işe başlarken Besmele okumayı ihmal etme. Bildiğin sureleri her boş anında okumaya devam et. Tabi namazı hiç söylemiyorum bile o zaten olmazsa olmaz.

Üst Alt