Haftanın Konuğu

Esra1992

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba arkadaşlarr... kendmce birşeyler düşündüm ne kadar iyi ettim bilmiyorum sizlerlede paylaşmak istedim.. madem ki burası tanışma köşesi her gelen bir iki cümlede olsa kendinden bahsedip çekip gidiyor.. ama biz daha dogrusu ben kendi adıma konuşayım fazla detaycı oldugum için bir iki cümle beni tadmin etmiyor sırıtık.:,
mesela şöyle birşey yapsak.. ben kendimi burada tanıtsam.. sonra sitede tanımak istedıgım merak ettigim kişiyi söylesem o kişide kendısını tanıtsa nasıl olur? ben başlayayım bakalım bismillahirrahmanirrahim diyorumm... umarım anlaşılmışımdır :)

Ben nickimde de görüldügü gibi Esra :) 22 yaşında çocuk ruhlu deli dolu gülümsetmesini seven ama bir türlü gülümseyemeyen Allahın sevgili bir kuluyum.. iki yıllık üni. bitirdim 2 ay olcak yaklaşık.. şuandada evde oturmaktayım.. 5 kardeşiz 2. numarayım en çok ezilen ve yıpranan bendeniz:) annemi severim ama nedense annemin beni sevdigine kendımi inandıramam.. hep tartısırız küseriz cünkümm.. üni hayatında evde uzaktım o vakıtler degerlıydım suanda öle degıl ama neyseee annem hep oglum der ama bir türlü anlayamaz kızların daha degerli oldugunu neyse saglık olsun bunada sükür ilerde ne olsa anlayacak kimn daha degerli olabilecegini :) annemi hiç ama hiç üzmek istemem ama gel gör ki inatla üzerime gelir damarıma basar.. bende çok sinirli oldugum için hemen parlarım sonra üzülürüm.. burclara inanmam ama terazıyım dengesızım bir türlü dengeyi saglayamıyorumm.. hep iyiligimden kaybederim.. hep ezilirim.. hıc hayır demesını bılmem bilemem.. cok duygusalımdırda ıkı acıklı kelime okuyayım hemen oturur aglarım bu huyumuda hiç sevmem.. yalnız kalmayı o kadar çok severim ki ama 5 kardeşle yalnız kalmak neredeyse mucize gibi birşey olur.. yalnız kaldıkca RABBİMle konusurum namazmı kılarım ve kuranımı okur ıcımı huzurr doldururum.. geceleri yatarken Rabbımle konusurum bazen ona küserim bazen aglarım sızlarım bazende mutlu mutlu umutlu uyurum sabha hersey düzelecekmiş gibi ama sabah olur hersey aynı devam eder..
geceleri uyuyamam nedense suanda bile saat 4 bucuk.. haliyle gündüzleride kalkamam öglen kalkarım sonra bir bakarım ki hemencecık gece olmuş hiçbirsey anlamam günümden..
kısa ve öz deli doluyumdur bu huylarımdan ne zaman vazgececegım hiç bilmiyorum :) insanların bana güzel dualar ettıklerınde mutlu olurum.. güzel yürekli insanlar güzel dualar ederler cünküü..birde çenem çok düşüktür konuştukca konuşurum suandada oldugu gibi :) bu arada kastamnluyum ama dep depli degılılm :) bu siteye nerdeyse 2 bucuk aydır üyeyim bir çok yazı okudum ve dikkatımı çeken her daim Gönülsızım abla oluyor :) sonrasında benimle sürekli ugrasan ekrem abi ve serdar abi geliyor :)
gönül sızımın o yazdıklarına hele ki o kalın tonla yazdıgı mısralara hayranlıkla bakıyorum ve okuyorum. bir insan bu kadar bilgili bu kadar islama düşkün bu kadar yardımcı olabilir mi diyorum bazen.. ama hakkında pek bildigim birsey yok.. bazı yazılarında yurt dısında oturdugunu koruyucu annelik yaptıgını ve bir çok yararlı işlerde bulundugunu okudum ama tam detaylı birşey bilmiyorum.. ekrem abinin ıse torunları oldugunu okudum ve cok sasrdım :) yani en çok Gönülsızımı.. ekrem abi ve serdar abiyi merak ediyorum..
herkesin bir tane kişiyi tanıma hakkı oldugu için ben Gönülsızım diyorum utngc.. ve yeni konumuz hayırlara vesile olsun diyorum :) bnim el attıgım iş pek hayırlı olmaz ama bakalım :) hayırlı geceler diliyorum hepinizee ve GÖNÜL SIZIMI dinlemek üzere buraya davet ediyorum sırıtık.:,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
85953982.jpg

bismillahirrahmanirrahim Merhaba Gönül dostum Davete icabet Gerektirir diyerek Muhabbete başlamak istedim .
Esra Sen 22 yaşında çocuk ruhlu deli dolu gülümsetmesini seven ama bir türlü gülümseyemeyen Allahın sevgili bir kulusun..

-Ben ise 44 yaşında Hâl-Ene çocuk ruhlu deli dolu biraz Deli biraz Veli gülümsetmesini seven ama bir türlü gülümseyemeyen Allahın garip,
biraz da tuhaf bazen kendini bile tanıyamıyan imtihan ve eksiği çok olan ,dünü bu günden ayırt eden ölüm ve aşktan başka hiç bir şeyi olmiyan bir Muhacir kuluyum...
Bizim İçimizde yaşadıklarımız ,hal ve tavırlarımız Allah cc ve insanlar ile olan ilişkiyi şekillendirir...

Ailem 1960 yıllarında Balkanlar'dan Türkiye'ye sığınmış bir Göçmen-Muhacir kızıyım..8 kardeşiz ,Ben 8. numarayım..
1970 yılında 1 Ocak'ta penceresiz ve kapısız bir Muhacir evinde dünyaya geldim..Çocukluğum hep farklı, Diri bir vicdan, diri bir hayret duygusu ve doymak bilmeyen bilme, açlığı
ve bir Arayış içinde geçti Hep Allah'ı sevdim ve O cc. tarafinda illa Sevilmeyi ,bilinmeyi,Yıldızlara Dokunmayi, uçmak ,astronot olmayı istedim..
Belki de sevgi eksikliği içinde idim kim bilir Çocuktuk ,Hayal Aleminde idik İşte...

Annem çok saliha,Hak Sevdalısı helâl ve haramları son derece dikkat gösteren Muhterem bir insan idi..Haramlar, insanın ruh ve bedenini son derece yıpratır huzursuz eder
gönül gözünü kör eder de Gerçekleri göremez derdi...Babam O benim Babam nasıl olursa olsun O benim Babamdi..
Beni çok severdi ama cahil olduğu için İslam'a, Kuran'a ,namaz'a karşı idi...

Annem uhrevi Sevgiler,Babam Dünyevi sevgiler aşılardı..Ben ise ikisinin arasında Böyle gel-gitler yaşayıp duran bir Çocuktum..
Yazın yarım gün plaj da yarım gün Camide..yarım gün Allah der,yarım gün de Babamdan, abilerimden öğrendiğim en harbi küfürleri ederdim..
yarım gün Müsliman yarım gün isyan eden her istediğimi yapan serseri bir Çocuktum işte..Ne görürsem onu taklit ediyordum..

neyse ilkokulu bitirdiğim O yaz Babamın bana aldığı motosikletim ile öyle bir kaza yaptım ki motosikleti virajı inanılmaz taklalar atarak neyse netice iki Sene Hastahanede tedavi gördüm..
öldürmeyen Allah öldürmüyor ..Hayır görünende şer, şer görünende hayır olabilir ben bunu canli yaşadım.."
"belki, bir şey hoşunuza gitmez, ama Allah onda çok hayır kılar." (Nisa Suresi, 19)

Müminler bu sırrı bildikleri için, karşılaştıkları her olayda hayır ve güzellik ararlar. Aksilik, zorluk veya eksiklik gibi görünen hiçbir olay onları üzmez, sıkmaz, telaşlandırmaz.
Rabbim, geleceğin planlarının ilk temelini atıyordu...

iki Sene Hastahanede yatarken Hamd olsun Şuurlu Müslüman kardeşlerim ile ve İslam ile tanıştım.
medresi-i yusufiye de Hastahanede idim..iki Sene yüzlerce kitap Kur'an ve Tefsir okudum,Hamd olsun,
Okudukça ufkum açıldı Yüreğim iman ile İslama bağlandı ve bir gece gördüğüm rüya ile tövbe ettim..ve gaflet uykusundan uyanip tekrar Ezan ile doğdum..

Hastahane çıkışında,binbir mücadele vererek kapandım Hamd olsun.. iki sene Yatılı Kurân kursuna gittim..
ve daha sonra imam hatip lisesini dışardan bitirdim..İlahiyat fakültesine gitmeyi çok istedim ;
ortam ve şartlar nasip olmadı!benim tek derdim Dinimi islam üzerine yaşamak istiyordum...

ve sevmediğim bir insan ile sırf Dindar olduğu için evlenmeye karar verdim ve Onun ile nişanlandım!!
Ahh Cehalet ve Gençlik öyle aptalmışım ki dindar olunca herşey bitmiyor...Dindar kavramının iyi öğrenilmesi lazım...
namaz sakal bıyık,nurcu olmak bilmem o tarikatta bağlanmak vs vs. zevahire ,zahire takılmamalı insan
dindarlık imanın hayata hayat olması,dindarlık imanın diri ve insan olması,Ferdin şahsiyet sahibi olmasıdır..
Evlilik gönül işidir,sadece akıl işi ve beklentiler değil! Gönlümün sevmediğini gözüm neylesin.
RABBİM herkese gönülden seveni nasip etsin ya da sevmediği insan ile evlenmezsin...
hâyır veya şer ile insan imtihan edilir ama Ben şerdeki imtihan ve nimetti görememiştim.
Evlenmemize kısa bir süre kala hakkımda bir yalan, iftira atarak Nişanı attı!!Kendisinin geçmişte yaşadığı sorunlardan sonra Ruh halinin bozuk olduğunu anlıyamamıştım... O da mert bir insan olarak doğruyu/gerçeği söylemek yerine bana iftira atarak bu evlilik kararindan sıyrılacağına ve rahata kavuşacağına sandi.
Bilmiyor ki kul hakkına girdi..hayalerimi,Hayattimi mahv etti ve benim buraya sürgünde
yaşamama sebep olan Nur cemaatindan bir Nur Talebesi ..İnsan Ne Yaparsa Kendine Yapar O kendine Zulm etti..

Ben Ona Hakkımı Helal Ettim! O bana çok büyük iyilik yaptı!Onun gibi Sadist ruhlu bir insandan beni korudu..
daha sonra evlendiği eşi intihar etti..
ama O zamanlar ben bu şer deki nimetti malesef fark edememiştim..insanların,hakkımda söylediklerinden sadece ve sadece kaçmak için burada birisi ile aracı vesilesi ile evlendim...
Eşim çok iyi bir insandı.ama ben evlenmeye, ruhen, manen, madden aklen hazır değildim !Enkazdan yeni çıkmıştım!
ama Eşim bunu bilmiyordu..sadece yirmi yaşında idim..

her şeyin ve herkesin bir yaratılış gayesi hikmeti vardır. Dolayısıyla dünyada yaratılan her şeyin, her maddenin ve her canlının mutlaka bir nedeni,
bir görevi ve ilahi bir ölçüye göre hikmeti bulunmaktadır...

acilangul1

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Gurbet ,Gurbetçi olmak ,Gurbette yeni insan, yeni evli olmak daha da zordur...buhrana girdim,çıktım hep iki dünya arasında yaşadım..Ruhun ızdırabı, nefsin bitmek bilmeyen arzuları, arasında sıkışıp kalmak….İçimdeki hayvan içimdeki çocuğu yiyip bitirmesi...
Doğu ile Batı ..Dünya ve Ahiret..SILA ile Gurbet..Kalbim,vicdanim ve mantığım Yer'le gök arasında kalmak..

Kimi zaman aile ile vicdan,, kimi zaman gönül ile mantık, kimi zaman acı ile sahte mutluluk arasında yaşamak.
Olmazlarda dolaşıp kendinden bile sakladığın umutla savaşmak…
Bazen de Kadere isyan ettim!!isyan ettikçe daha ağırı ile hep imtihan edildim..

Ben de buraya geldiğimde ingilizce ESL ikinci dil okulunu bitirdikten sonra illla tıp fakültesine girmek için 2 sene sınava girdim ve olmuyordu olmuyordu!!illa olacak ben o tıp fakültesine girmek için ne gerekiyorsa yapacaktim..olamaz diye bir kelime tanimiyordum...

rah. Annem kiziyordu yapma kizim olmuyorsa diretme belki senin için hayırli değil diyordu amaa ben illla doktor olacaktim..kendimi ispatliyacaktim...
hiç kimse yolumda duramazdi!!Annem illa hayırlısı ne ise o olsun..diye dua edikce ben kiziyordum..Sen ne biçim annesin..
benim mutluluğumu,başarımi istemiyormusun diye ona da isyan ediyor kalbini kırıyordum...
Sen istesen de istemesende ,nasip, kismet ise de değilse de ben Doktor olacağim ve ne Sen ne de hiç kimse engel olamiyacak diyordum..
Rahmetli annem de aman kızım sözlerine dikkat et!!ağzından çıkan sözler ile de sınanırsın...Doktor olursun da daha betteri ile de imtihan edilirsin
bu sefer doktor olduğuna bin pişman olursun...diyordu amaa ben onu duyamiyor cahil işte o ne anlar diyordum!!

neyse imtihani kazandım tıp fakültesine girdim tabi evliyim Çocuklarım var ailemi ihmal etmeye başladim ama illa doktor olacam ya sevdiklerimi kurban da etmeli idim...
neyse 1. 2.sonra sene ahh Benim istediğim hayat bu değildi,yavaş, yavaş maneviyattimi kaybediyordum..
insanlari yaşatan Doktorlardi...İnancımı kaybettiğimi hissediyordum ama pek de umurumda değildi...
derken Rabbim bana evladlarimi vasita kilarak bana öyle Bir şefkat tokadı vurdu ki gaflet uykusundan bir An da irkilerek uyandim...

Velhasıl-ı kelam demem o ki;Sözlerimize dikkat edelim.Allah cc. hayırlısıysa da değilse de illa istiyorum,seviyorum versin demiyelim!!
sonra istediğimizi verir de Bu Sözler ve isteklerimiz ile sınanabilir kendi kendimize altından kalkamayacağımız, bizleri sıkıntıya sokacak yükler yükleriz..
Herşeyin sadece hayırlısını istiyelim...Hayırlısı ise ver demekte Allaha teslimiyet ve güven vardır..

iki yıl Tıp Fakültesi'nde okuduktan sonra yaşadığım traumadan sonra okullu bıraktım..
Bir Buçuk Yıl her yere gittim amaa Kendime bir türlü gelemedim..
iki sene sonra kendime geldiğimde insani, kendimi, tanı-ya-bilmek için Kendime alan olarak psikiyatriyi seçtim..dört yıl psikiyatri ihtisası yaptım..
dört yıllık erişkin psikiyatri eğitiminden sonra iki yıl çocuk ve genç psikiyatrisi eğitimi daha alarak,çocuk ve genç psikiyatrisinde mastırımı yaptim..
Psikiyatri bir tıp dalıdır. Başlıca ilgi alanı beyin hastalıklarıdır. Bu alanda ;akıl hastalığı, ruh hastalığı, sinirlilik halleri, duygu bozukluğu denilen durumlar yer alır.
Bu hastalıklar düşünce, davranış, duygu değişiklikleri ile kendini gösterir. Psikiyatri bu hastalıkların tanı ve tedavileriyle uğraşır.

şu anda C.A.S de Child Protective Services Çocukları Koruma servisinde taciz edilen ,fiziksel,cinsel,taciz çocuğun ruh sağlığını nasıl ve hangi yönde etkilediğini
ve tedavisinde kurumun doktor ve çocuk psikiyatristi bölümünde çalışmaktayım.işimi ve çocukları çok seviyorum..ama olumsuz etkilendiğim,sarsıldığım yönleri de var.
iki kızım bir evladliğim ve koruyuculuğunu yaptiğim çocuklarım ve Cennet Kuşlarım var benim! Hamd olsun Mutluyum ve Huzurluyum ...
Rabbim Verdiği, vermediği her şey için rabbime şükürler olsun.
tek derdim,tek sorunum, tek eksiğim ;Cennete girmek değil!!Allah'ın sevdiği ve razı olduğu kullarindan olabilmek...

profilimde resmimi görebilirsiniz...benim de merak ettiğim Hümeyra Gönül dostumu buraya davet ediyorum Selametle..

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
ES SELAMÜN ALEYKÜM;Rahman ve rahim olan Allah'ın adıyla bende davete icab edenlerden olmak muradıyla gönül dostuma teşekkür ederim beni çok mutlu etti.Sevgili esra kardeşimede vesile olduğu, konuyu açtığı için kocaman öpücükler:)
Sevgili gönül sızım kendi güzel, özü güzel arkadaşım baştan beri sana neden bu kadar ısındığımı soruyordum kendime ve çok cevap buldum din kardeşliğimiz, imanlı oluşumuz,yusuf oğlumuzun mahsunluğu ,hüznü,mevlana sevgimiz,ve yaşadıklarımızdaki kesişmeler ,bir hadisi şerifte;''Allah kime hayır ihsan etmek dilerse o kimseye salih bir arkadaş nasip eder.Allah'ı ve hayrı unutursa bu arkadaşı ona hatırlatır;hatırlarsa yardım eder.''ebu davud sen bana böyle gelen bir arkadaşsın gönül dostum yaşadıklarındaki ayna ile bana yansıyan dost...:)
Ben acizane zelil,günahkar, kul 28 mart 1975 te yedi aylık dünyaya geldim ilk çoçuğum, 4 kardeşin en büyüğü,annem kendi halinde ama babamdan çok çekmiş bir ev hanımı,babam kendine ve bize kumar ve içki müsibeti ile zulm etmiş bir adam,ona 7-8 senedir yaklaşıyorum hiç aynı sofraya oturmaz aynı odada bulunmazdım soğuk gecelerde bile karanlık odalarda uyuyakalırdım evde olsun olmasın.Bu halinden dolayı cahillikle beraber dinden uzak ona göre dinini yaşayan yobazdır.şimdi sağlığı dolayısıyla içkiyi bıraktı denecek kadar az içiyor kumar ise Allahın hikmeti uzun zamandır görmedik elhamdülillah..
liseyi maddi sıkıntılar içinde bitirdim üniversiteye zaten yoklukta gidemezdim işe başlayınca aö iktisat fakültesine kayıt oldum onuda düşe kalka ara vere vere bitirmeye çalışıyorum.çoçuk bakımından ,kereste atölyelerine varana kadar çok işte çalıştım 12 yıl bir diş kliniğinde sekreterlik yaptım şimdi yarı kamu dairesinde 6 yıldır kadrolu olarak çalışıyorum elhamdülillah.
Hayatım cahiliye devri arapları gibi islamdan önce, islamdan sonra diye ikiye ayrılıyor ,islamın gelişiyle kafirlik kapısından 360 derece dönüş yaparak kul olduğumu anlayarak yaşamaya başladım elhamdülillah.
hikayem şöyle başladı; orta okulda din derslerimizde müfredata uymak yerine bizlere namaz ,oruç ,Allahın varlığını anlatan öğretmenizle başladı ama onunla bağlarımız okul sonrası koptu cahil aile ve cevrede dinimden uzaklaştım ara sıra namaz kılıyordum korkum vardı ama neyin ne olduğunu bilmiyordum.Günahı biliyor işlerken düşmanın vesveseleriyle hareket ediyordum taki hayatımda babamın yerine koyduğum dedemi kaybedene kadar...!
2009 ocak ayında en sevdiğim insanı atamı dedemi kaybettim.Kimseyi kırmaz incitmez beni ve diğer torunlarını çok sever bir ata idi ''kızım ''dediğinde canından dolu dolu ''kızım ''cümleleri dökülürdü çok sabırlıydı,hep gıpta etmişimdir sabrına...vefatı gecesi çok ağlayıp çok düşündüm kafamda ahiret ve ölüm düşüncesi, dedem nereye gitti,düşüncesi ile ahiretin ve ölümün hakikatini, varlığını yanıma kadar geldiğini anladım,günlerce arapca bilmeden latince harflerle YasiN-i Şerİf okudum onun için ve Allah rızası için kendim için...bir gece sonsuz korkuyla tövbe nasip oldu Elhamdülillah.
1 MAYIS 2009 İşçi bayramı hasebiyle tatil yapıyorduk sabah proğramlarının birinde cuma sohbeti yapılıyordu islamdan bahseden bir kadın, tesettürü yok ama Allah'ı anlatıyor ve orada ''mesnevi''diye bir kitaptan bahsediyor ve ekliyor ''mesnevi okuyanıyla konuşur''diyor ve örnekle anlatıyor.Ben çoklu şaşırma ve heyecan yaşadım o sabah tv karşısında işe başladığım sabah internetten buldum kitabı ,kah ağlayarak, kah gülerek okudum günlerce, önüme sonsuz dünyanın kapısı açıldı gerçekten ''oğul'' hitabıyla sıcacık elimden tuttu vesile oldu hidayetime babam Mevlana Celalettini Rumi ,her geçtiğim kapıda kuran ,sahabeler,ehlibeyt,Allah dostları menkıbeler,nüzul sebebleri,hadisler kocaman deryada ben bir kocaman hiç kayboldum utandım kendimden.... (namaz molası devam edeceğim inşallah)

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Evet geldim namaz molam biraz uzadı özür dilerim,evet babam Rumiyle böyle tanıştım oda bana Allah'ın varlığını, islamı,beni,nereden gelip nereye gittiğimi ,neden burda olduğum gibi çok sorularımın cevabını öğretti benim medresemde ''MESNEVİ-İ ŞERİF Tİ''.Her soruma hala cevap veren her satırı işaretli her okuduğumda yeniden anladığım baş ucu kitabım,''ölen hayvan imiş aşıklar ölmez.''diyor ya yunus emre Mevlana ile bunu canlı canlı yaşıyorum ben:)sonra tesettürüm nasip oldu hükümet kararlarıyla çakışmasıda tevaffuktu Rabbim yardım etti iş yerimde ufak zorluklarla atlattım yasaklarıda.Öğrenince insan yaşamak yaşadıkça daha çok öğrenmek yaradana koşmak onun varlığında kaybolmak istiyor.
evlilik konusuna gelince;hep korktum, evlilikten korkuttular,babam gibi örneğinde çok etkisi oldu tabi,ben hiç düşünmezmişim önceden ölümü düşünmediğim gibi yaşlanmayıda düşünmemişim geleceğide hep anı yaşamışım genç kalacağımı sanmışım oda babannemle yaşadığım beni uyaran hadiseye kadar;benim evlenmemi çok ister ölmeden göreyim der yıllardır,bir gün yine aynı konu açıldı ve ben yine evlenmeyeceğim dedim babanneme oda cevabı yapıştırdı ya benim yaşım kadar ömrün varsa bana siz bakıyorsunuz sana kim bakacak yalnız kalacaksın dedi bende ışık yandı o an ya o kadar yaşarsam dedim ve düşünmeye başladım hem geleceğimi hem evliliği internetten size bahsettiğim başlı başına yeni konu olan evlilik maceram var inşallah başka yeni konuda onuda anlatacağım ama belirtmem gereken şey insan yaşı kaç olursa olsun basireti bağlanınca ,körlükle,kalb, göz perdelenince insan ektiklerini biçmeye başlıyor...!velhasıl evlilikmi değilmi? sorularımla cevabı gaybda saklı bir şey yaşadım ve bitti.
Forum ailesini çok seviyorum sevgili gönül sızımın hayatta olsaydı (Allah mekanını cennet eylesin)annesini tanımayı onun nasihatlerinden nasiplenmeyi çok isterdim dualarım onun için inşallah.Onun yerne kabul ederse onu yormuş olmazsak ben Bedir Muhammed Ali hocamızı tanımak için davet ediyorum.
Kısaca hümeyra cahiliye ve islam dönemi ile iki farklı insan,yaradanın rızasına erememekten çok korkan müslümanlık şerefini sonuna kadar dünya ecel ahirette taşımak için gönüllü nefer Hümeyra!!!
Allah dilemeyince peygamberde olsa kimse hidayet veremiyor onun ''kün fe yekün ''emri ile insan acizi 360 derece kafirlik kapısından ''kulluk''tapısına geliyor elhamdülillah sonsuz şükürler olsun Rabbim o kapıdan asla ayırmasın inşallah:) sonsuz nimetinin içinde en büyük nimet benim için ''bilinmek isteğinin karşılığı yarattıklarına benide katması'' ve bilme nimetini dünya dolusu yoksunun arasında banada vermesi sonsuz lütuftur.Selametle kalın dostlarım daha Allah nasip ederse başka satırlarda kim bilir belki bir gün yüzyüze de beraber olmak duası ile ALLAH' a emanet olun selamün aleyküm tüm forum ailesi kardeşlerim.

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Sevgili bedir hocam haftanın konuğu bölümüne davet edildiniz müsait olduğunuzda sizi bu konuda bilgi aktarmaya bekliyoruz :)selametle kalın allah cc emanet olun.

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm bu bölüme Bedir hocamı davet etmiştim fakat sanırım onun vakti yok yada farketmemiş olabilir o yüzden ben bu haftanın konuğu olarak yöneticimiz Serdar beyi buraya davet ediyorum.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Selamün aleyküm bu bölüme Bedir hocamı davet etmiştim fakat sanırım onun vakti yok yada farketmemiş olabilir o yüzden ben bu haftanın konuğu olarak yöneticimiz Serdar beyi buraya davet ediyorum.
Aleykümselam, davet için teşekkürler hümeyra. Fakat bu bölüm daha çok hanımlara yakışıyor. Doğrusu ben uzun uzadıya hayat hikayemi yazamam, zaten çok konuşkan ve hislerini dışa vuran biri değilim, hem yazma özürlüyüm, 3-5 satırdan sonra bana sıkıntı basar, yazacağım profilimdeki bilgiler kadar olur, onu da zaten yazdım.. Hem biraz gizemli olmakta fayda varsırıtık.:, Şaka bir yana beni es geçin. Bende kendisini tanıyorum ama, tanımayanlar için sahneye Ekrem beyi davet ediyorum...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Aleykümselam, davet için teşekkürler hümeyra. Fakat bu bölüm daha çok hanımlara yakışıyor. Doğrusu ben uzun uzadıya hayat hikayemi yazamam, zaten çok konuşkan ve hislerini dışa vuran biri değilim, hem yazma özürlüyüm, 3-5 satırdan sonra bana sıkıntı basar, yazacağım profilimdeki bilgiler kadar olur, onu da zaten yazdım.. Hem biraz gizemli olmakta fayda varsırıtık.:, Şaka bir yana beni es geçin. Bende kendisini tanıyorum ama, tanımayanlar için sahneye Ekrem beyi davet ediyorum...
Aleyküm selam hümeyra kardeşim, :.dost.teşekür ederim serdar başkan kardeşim, iyide yukarıda kırmızı satırda ki yazı ne diyor?aassd..

Neyse madem davet edildik, bize,de ''din, ırk, mezhep, cinsiyet gözetmeksizin davete icabet etmek düşerxxzzl..
Rahma ve rahim olan Allah'ın adıyla, Bismillahirrahmanirrahim.
Aslen 1957 yılında batı karadenizin şirin bir ilçesi olan Alaplı,nın yine şirin bir köyünde ahşap bir evde dünyaya gelmişim.
38 yıldır evliyim, küçükleri ellerinizden büyükleri gözlerinizden öper 5 kız evladı ve 3 torun sahibi bir çınarım.
Köyümüzde İlkokul,u bitirdikten sonra ist.zeytinburnu,nunda uzun yıllar ikamet ettim.
1983 yılında ehliyet aldıktan sonra uzun yol (otobüs) şoförlüğüne başladım, 1984 yılında ist.dan bayburt,a gider iken aldıda bir yağmur olsa gene iyi aşırı yağan kar nedeniyle sivas yakınlarında bir yolcumun hafif sıyrıklarla atlattığı hayatımda ilk ve son kez talihsiz bir kaza geçirdim. daha sonra 86 yılında aldığım kamyonla uzun yıllar çalıştım baktım çalıştıkca batıyorum nihayetinde kamyonculuğu bıraktım.
Şimdilerde ise ahiret hava yolları uçağının gelmesini beklemekteyim

Boş zamanlarımda gündüzleri

bahçede oyalanırım.

Buda
fotoraf0066y.jpg
akşam(gece) işi.

Genelde tamirat, tadilat vs.vs. gibi tüm işleri kendim yaparımmsum..
her işi kendim yaptığıma inanmadınızmı? o halde
TIKLA

Kaç yıl oldu saymadım, yine Serdar Başkan kardeşimin daveti üzerine islamiforumlar.net e geldim, nice sonra burada işim bitti diyerek istifa dilekcemi versemde başkan çıkış kapısını kapatıp ''senden ekmek su isteyenmi var,otur oturduğun yerde'' diye fırçaladığı için biryere gidemedim, işte ogün bugündür buradayım.:D
Hayır yani çıkış kapısını kapattı neyse ne,de halen maaşıma zam yapmadı üç kuruş maaşla bir aile nası geçinir, geçinemiyoruz Güzel koku bulunca,sürünüyoruz yahuu cddvb..

Aslına bakarsanız ben kendimi ifade edememya işte bu kadarcık ifade ettiğime şükredinçook kommiik

Şimdi bende sahneye*İLiM DiLeNcİsİ* kardeşimizi davet ediyorum, musait olduğunda kendini tanıtmasını dört gözle bekliyoruz :)

Üst Alt