Günlük yapılacak zikir ve dualar

Romantikssv

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Mesajlar
42
günlük yapılması gereken dualar günlük yapılacak zikirler günlük yapılması gereken tesbihler günlük yapılacak dualar gün gün yapılacak dua ve zikirler

GÜNLÜK YAPILAN İBADETLER PERŞEMBE GÜNDÜZÜ & GECESİ YAPILAN İBADETLER PERŞEMBE GÜNDÜZÜ YAPILAN İBADETLER:

İHYAU ULÜMİDDİN CİLD: 1 HADİS NO: 617 SAYFA: 541

PERŞEMBE GÜNÜ ÖĞLE İLE İKİNDİ ARASI İKİ REKAT NAMAZ KILAR, BİRİNCİ REKATTA YÜZ FATİHA YÜZ AYETEL KÜRSİ, İKİNCİ REKATTA YÜZ FATİHA YÜZ İHLAS OKUDUKTAN SONRA YÜZ SELAVAT GETİRENE ALLAHU TEALA RECEP ŞABAN RAMAZAN AYI ORUÇ TUTANLARIN SAYISINCA SEVAP YAZAR.

PERŞEMBE GECESİ YAPILAN İBADETLER:

İHYAU ULÜMİDDİN CİLD: 1 HADİS NO: 629 SAYFA: 547

PERŞEMBE GECESİ AKŞAM İLE YATSI ARASI İKİ REKAT NAMAZ KILIP HER REKATINDA FATİHA AYETEL KÜRSÜ VE FELAK NAS SURELERİNİ BEŞER KERE OKUR VE NAMAZDAN SONRA ON KERE İSTİĞFAR EDER SEVABINI ANNE VE BABASINA BAĞIŞLARSA ONLARA ASİ OLSADA HAKLARINI ÖDEMİŞ SIDDIK VE ŞEHİTLER MERTEBESİNE YÜKSELİR.

Pazartesi Günü:
ل آ ا ِ ل ـ َ ه َ ا ِ ل ا ّ َ ا ل ل ه ُ ع َ ز ِ ي ز ٌ ج َ ل ِ ي ل ٌ ي َ ا ع َ ز ِ ي ز ُ ي َ ا ج َ ل ِ ي ل ُ
Lâ ilâhe illellâhü aziyzün celiylün yâ aziyzü yâ celiyl (100 defa)
Manası:'o Aziz ve Celil dir.Allah'tan başka ilah yoktur.'

PAZARTESİ GÜNDÜZÜ YAPILAN İBADETLER:
İHYAU ULÜMİDDİN CİLD: 1 HADİS NO: 612 SAYFA: 538

PAZARTESİ KUŞLUK VAKTİ HER REKATINDA BİRER KERE FATİHA, İHLAS, KUL EUZÜ Bİ RABBİL FELAK, VE NAS OKUMAK SURETİYLE İKİ REKAT NAMAZ KILIP SELAM VERİNCE 10...İSTİHFAR VE 10 SALAVAT GETİREN KİMSENİN ALLAH'Ü TEALA BÜTÜN GÜNAHLARINI BAĞIŞLAR .

İHYAU ULÜMİDDİN CİLD:1 HADİS NO: 613 SAYFA: 539

KİMKİ PAZARTESİ GÜNÜ 12 REKAT NAMAZ KILAR VE HER REKATINDA FATİHA İLE AYETEL KÜRSİYİ BİRER DEFA OKUYUP BİTİRİNCE 12 İHLAS OKUR, VE 12 İSTİHFAR EDERSE KIYAMET GÜNÜ FALANCA NEREDE GELSİN SEVABINI ALSIN DİYE ÇAĞRILIR…. VERİLECEK İLK MÜKAFAT BİN ELBİSE VE BİR TAÇTIR BUYUR CENNETE DİYE CENNETE DENİLİR.100 BİN MELEK KENDİSİNİ İSTİKBAL EDER…TAKİ PARLAK NURDAN MAMÜL BİN KÖŞKÜNE GİDİNCEYE KADAR.

PAZARTESİ GECESİ YAPILAN İBADETLER:
İHYAU ULÜMİDDİN CİLD: 1 HADİS NO:23 SAYFA: 544 KİM Kİ

PAZARTESİ GECESİ 1. İNCİ REKATTA FATİHA VE İHLAS SURELERİNİ 10 KERE, 2. İNCİ REKATTA 3. ÜNCÜ YİRMİ 3. ÜNCÜ REKATTA OTUZ, 4. ÜNCÜ REKATTA İSE KIRK KERE OKUMAK SURETİYLE 4 REKAT NAMAZ KILAR

VE SELAMDAN SONRA 75 KERE İHLAS OKUR, KENDİSİ, ANNE VE BABASI İÇİN 75 KERE İSTİHFAR EDER SONRA ALLAH'TAN HACETİNİ DİLERSE ALLAH'U TEALA HER İSTEDİĞİNİ KENDİSİNE VERİR.

Cumartesi günü:
ل آ ا ِ ل ـ َ ه َ ا ِ ل ا ّ َ آ ن ْ ت َ س ُ ب ح َ ا ن َ ك َ ا ِ ن ّ ـ ِ ى ك ُ ن ْ ت ُ م ِ ن َ ا ل ـ ّ َ ظ ا ل ِ م ِ ي ن َ َ
Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minez zâlimiyn (100 defa)

CUMARTESİ GÜNDÜZÜ YAPILAN İBADETLER:

İHYAU ULÜMİDDİN CİLD: 1 HADİS NO: 620 SAYFA: 542-543

CUMARTESİ HER REKATINDA BİR FATİHA ÜÇ İHLAS OKUMAK SURETİYLE DÖRT REKAT NAMAZ KILDIKTAN SONRA AYETEL KÜRSÜYÜ OKUYAN KİMSEYE ALLAHU TEALA HER HARFİNE BİR HACC BİR UMRE VE GÜNDÜZÜ SAİM GECESİ KAİM BİR SENELİK SEVAP VE YİNE HER HARFİNE BİR ŞEHİD SEVABI VERİR. AYRICA KIYAMET GÜNÜ PEYGAMBER VE ŞEHİDLER İLE ARŞIN GÖLGESİNDE OLUR BUYRULMUŞTUR.

CUMARTESİ GECESİ YAPILAN İBADETLER:

İHYAU ULÜMİDDİN CİLD: 1 HADİS NO: 632 SAYFA: 549

CUMARTESİ GECESİ AKŞAM İLE YATSI ARASINDA ON İKİ REKAT NAMAZ KILAN KİMSESE CENNETTE BİR KÖŞK İNŞA EDİLİR. BÜTÜN MÜMİNLERE SADAKA VERMİŞ OLUR. YAHUDİLİKTEN UZAKLAŞIR VE ALLAHU TEALANIN MAĞFİRETİNİ HAK ETMİŞ OLUR.

NOT: AYRICA HERGÜN İÇİN GÜNDÜZ DÖRT REKAT İŞRAK NAMAZI

NOT: ON İKİ REKAT KUŞLUK NAMAZI

NOT: ALTI REKAT EVVABİN NAMAZI, ONİKİ REKAT TEHECCÜT NAMAZI

BU NAMAZLARDA GECE KILINIR.

ÇARŞAMBA GÜNDÜZÜ & GECESİ YAPILAN İBADETLER
İHYAU ULÜMİDDİN CİLD: 1 HADİS NO: 616 SAYFA: 540

KİMKİ ÇARŞAMBA GÜNÜ GÜNEŞ YÜKSELİNCE ONİKİ REKAT NAMAZ KILAR HER REKATTA BİR FATİHA BİR AYETEL KÜRSÜ ÜÇ İHLAS VE ÜÇER KERE FELAK VE NAS SURELERİNİ OKURSA ARŞIN ALTINDA BİR MÜNADİ EY ALLAHIN KULU GEÇMİŞ GÜNAHLARIN BAĞIŞLANDI ALLAH KABİR KARANLIĞI AZABI VE KIYAMETİN ŞİDDETİNİ SENDEN KALDIRDI DİYE ÇAĞIRIR VE O GÜN KENDİSİ İÇİN BİR PEYGAMBER SEVABI YÜKSELİR.

ÇARŞAMBA GECESİ YAPILAN İBADETLER:

İHYAU ULÜMİDDİN CİLD: 1 HADİS NO: 626 SAYFA: 546

1) ÇARŞAMBA GECESİ BİRİNCİ REKATINDA FATİHAYI ONKERE FELAK SURESİNİ İKİNCİ REKATA FATİHAYI VE ON KERE NAS SURESİNİ OKUMAK SURETİYLE İKİ REKAT NAMAZ KILDIKTAN SONRA ON KERE İSTİĞFAR EDEN VE ON SELAVAT GETİREN KİMSEYE SEVAP İÇİN GÖKTEN YETMİŞ BİN MELEK GELİR KIYAMETE KADAR SEVABINI YAZARLAR.

İHYAU ULÜMİDDİN CİLD: 1 HADİS NO: 628 SAYFA: 547

2) KİMKİ ÇARŞAMBA GECESİ ALTI REKAT NAMAZ KILAR VE HER REKATINDA FATİHADAN SONRA ALİ İMRAN SURESİNİN 26 AYETİNİ SONUNA KADAR OKUR NAMAZINI MÜTEAKİP (EZALLAHÜ MUHAMMEDEN ANNA BİMA HUVE EHLÜLÜ GUFİRELEHU ZUNUBİ SEBİYNE SENETEN VE KÜTİBE LEHU BERAETÜN MİNENNAR) DUASINI OKURSA YETMİŞ SENELİK GÜNAHI BAĞIŞLANIR VE CEHENNEMDEN BERATI YAZILIR...

CUMA GÜNDÜZÜ & GECESİ YAPILAN İBADETLER CUMA GÜNDÜZÜ YAPILAN İBADETLER:

İHYAU ULÜMİDDİN CİLD: 1 HADİS NO: 618 SAYFA: 541

CUMA GÜNÜNÜN HEPSİ NAMAZ VE İBADETTİR GÜNEŞ BİR MIZRAK BOYU YÜKSELİNCE ABDESTİNİ GÜZEL ALIP SEVABINA İNANARAK VE ALLAHIN VERECEĞİNİ DÜŞÜNÜREK İKİ REKAT KUŞLUK NAMAZI KILAN KİMSEYE ALLAHU TEALA İKİYÜZ SEVAP YAZAR, ONİKİ REKAT KILANA İKİBİN İKİYÜZ SEVAP VERİR BU KADAR GÜNAHINI MAHVEDER VE BU MİKTAR DERECESİNİ CENNETE YÜKSELTİR.

İHYAU ULÜMİDDİN CİLD: 1 HADİS NO: 618 SAYFA: 542

CUMA GÜNÜ CAMİYE GİRİP ÖĞLE NAMAZINDAN EVVEL HER REKATINDA ELLİ KERE FATİHAYI VE İHLASI OKUMAK SURETİYLE DÖRT REKAT NAMAZ KILAN KİMSE CENNETTEKİ YERİNİ GÖRMEDEN VEYA BU YERİ KENDİSİNE GÖSTERİLMEDEN ÖLMEZ.

CUMA GECESİ YAPILAN İBADETLER:

İHYAU ULÜMİDDİN CİLD: 1 HADİS NO: 631 SAYFA: 548

CUMA GECESİ CEMAAT İLE YATSININ FARZINI VE SONRADA SÜNNETİNİ KILDIKTAN SONRA HER REKATTA FATİHA İHLAS FELAK VE NAS SURELERİNİ BİRER KERE OKUMAK SURETİYLE ON REKAT KILAR AYRICA ÜÇ REKAT SELATİ VİTİR NAMAZINI KILDIKTAN SONRA KIBLEYE KARŞI SAĞ TARAFINA YATIP UYURSA KADİR GECESİNİ İHYA ETMİŞ KADAR SEVAB ALIR.

İHYAU ULÜMİDDİN CİLD: 1 HADİS NO: 630 SAYFA: 548

HER KİM CUMA GECESİ AKŞAM İLE YATSI ARASINDA ON İKİ REKAT NAMAZ HER REKATINDA BİR FATİHA ON İKİ İHLAS OKURSA GÜNDÜZÜ ORUÇLU GECE NAMAZDA OLMAK ÜZERE ON İKİ SENE İBADET ETMİŞ GİBİ SEVAP ALIR

CUMARTESİ GÜNDÜZÜ YAPILAN İBADETLER:

İHYAU ULÜMİDDİN CİLD: 1 HADİS NO: 620 SAYFA: 542-543

CUMARTESİ HER REKATINDA BİR FATİHA ÜÇ İHLAS OKUMAK SURETİYLE DÖRT REKAT NAMAZ KILDIKTAN SONRA AYETEL KÜRSÜYÜ OKUYAN KİMSEYE ALLAHU TEALA HER HARFİNE BİR HACC BİR UMRE VE GÜNDÜZÜ SAİM GECESİ KAİM BİR SENELİK SEVAP VE YİNE HER HARFİNE BİR ŞEHİD SEVABI VERİR. AYRICA KIYAMET GÜNÜ PEYGAMBER VE ŞEHİDLER İLE ARŞIN GÖLGESİNDE OLUR BUYRULMUŞTUR .

Cuma günü sabah namazından önce, “Estağfirullahelazim ellezi la ilahe illa hüv...el hayyel kayyume ve etubü ileyh” okuyanın, deniz köpüğü kadar da olsa, bütün günahları affolur) <İbni Sünni>

Çarsamba Günü:
ل آ ا ِ ل ـ َ ه َ ا ِ ل ا ّ َ ا ل ل ه ُ خ َ ل ـ ِ ص ً ا م ُ خ ْ ل ِ ص ً ا
Lâ ilâhe illellâhü hâlis...an muhlisâ (100 defa)
Manası:' Halis ve mulis olarak lailahe illallah

Sali Günü:
ا ل ـ ّ َ ل ه ُ م ّ َ ص َ ل ِ ّ ع َ ل ـ َ ى م ُ ح َ م ّ َ د ٍ و َ ع َ ل ـ َ ى آ ل ِ م ُ ح َ م ّ َ د ٍ و َ س َ ل ـ ّ ـ ِ م ْ ت ـ َ س ْ ل ِ ي م ً ا ك ـ َ ث ِ ي ر ً ا
Allâhümme salli alâ muhammedin ve alâ âli Muhammedin ve sellim teslîmen kesîrâ (100 defa)
Manası:'Çokça teslimiyetle ve selametle yapılan dua ve selam Muhammed'e ve onun ailesine olsun.'

SALI GÜNDÜZÜ & GECESİ YAPILAN İBADETLER SALI GÜNDÜZÜ YAPILAN İBADETLER:

İHYAU ULÜMİDDİN CİLD: 1 HADİS NO: 614 SAYFA: 539

SALI GÜNÜ GÜNDÜZÜN ORTASINDA VEYA GÜNEŞ YÜKSELDİKTE KİM Kİ, HER REKATINDA BİR FATİHA BİR AYETEL KÜRSÜ VE ÜÇ İHLAS OKUMAK SURETİYLE ON REKAT NAMAZ KILARSA YETMİŞ GÜN DEFTERİNE GÜNAH YAZILMAZ. BU YETMİŞ GÜN İÇERİSİNDE ÖLÜRSE ŞEHİT OLARAK ÖLÜR VE YETMİŞ SENELİK GÜNAHI BAĞIŞLANIR.

■ SALI GECESİ YAPILAN İBADETLER:
■ İHYAU ULÜMİDDİN CİLD: 1 HADİS NO: 624 SAYFA: 545
■ SALI GECESİ HER REKATINDA FATİHA İHLAS VE FELAK VE NAS ON BEŞER KERE OKUMAK SURETİYLE İKİ REKAT
■ NAMAZ KILDIKTAN SONRA ONBEŞ AYETEL KÜRSİ OKUYUP ONBEŞ KERE İSTİĞFAR EDEN KİMSEYE ALLUHU TEALA
■ BÜYÜK ECİR VERİR.
■ İHYAU ULÜMİDDİN CİLD: 1 HADİS NO: 625 SAYFA: 545
■ SALI GECESİ HER REKATINDA BİR FATİHA VE YEDİŞER KADİR SURESİNİ OKUMAK SURETİYLE İKİ REKAT NAMAZ
■ KILAN KİMSEYE ALLUHU TEALA CEHENNEMDEN AZAT EDER VE CENNETE GİRMESİNE ÖNCÜLÜK EDER
 
Üst Alt