Forum ne demek

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum Bu yazacaklarimi ve dusuncelerimi sayet iki sene once ben okumus olsa idim boyle yazan ve dusunen kisiye kizardim belkide..
ama bir insan boyle dusunuyorsa demekki boyle dusunmesine sebep olan riyakar insanlar olmustur...

hani derler ya bir musibet bin nasihattan evladir aynen.. katiliyorum...
simdi yazacaklarim lutfen sadece bu forum icin algilanmasin yazacaklarim genele bir samimi dertlesme babindan dir..
gecen lerde bir Kardesimiz ozelden Form nedir buranin gaye ve amaci nedir diye sormustu..
evet dusundurucu bir soru ve cevap arayisi idi...
aslinda INSAN KAPIYI NE NIYET ILE CALAR ISE O NIYET ILE DE ACILACAGINI... her birimiz biliriz degil mi?
gercekten Forum nedir?Form ne demek? Forumda ne yapılır, neler edilir. Yenilir ,içilir mi?
Yoksa sanal bir imtihan mı?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
GÖNÜL EHLİ HER NERDE UZUNCA İKAMET EDERSE ORADA BİR KALBİ YAKINLIK OLUR RAĞBET VE İTİBAR ARTAR BU HUSUSA İSTİNADEN BAZAN GURBET VATANLAŞIR BAZAN VATAN GURBETTİR!
O YUZDEN BURASI BENIM ICIN SEVDIGIMIN OLDUGU YER ANA VATAN-DIR!

HANGİ MÜMİN MÜMİNATIN DİKEN BATSA ELİNE, ACISINI DUYARIM GURBETTE BILE...
Mum gibi"durma öyle de..."Işık ol..birilerine!
Muhacir...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"Bir ilmi öğrendiği halde, o ilmi ketmeden, (başkalarından esirgeyen) kimseyi, Allah Teâlâ kıyâmet gününde ateşten yapılmış bir gemle gemler..."
hadisi şerif

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
gonulkoprusu.jpg

Allah-u Teâlâ şöyle buyuruyor: “İçinizden hayra çağıran iyiliği emredip kötülüğü men eden bir topluluk olsun! İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.” (Âl-i İmran 104)

Islami Forumlara girenler ilk once Bir yere, bir meclise girerken oradakilere selam verilmenin sünnet, oldugunu bilsinler..
insanligi , vicdani ,EDEP VE AHLAK ' güzel ahlâk, mü'minin şiârıdır 'bilmiyenlere de bildirilip anlatilmali..
islami Forumlara insanimiz selamsiz Sabahsiz giriyorlar..
Selamsiz sabahsiz gelir geçersin ..BURASI NERESIDIR SANIRSIN?
İletişimde Gönül Köprüsü..Selam ile baslar..
Samimi içten bir selam candan tavırlarla ve güzel sözlerle birleştiğinde
Gönül Degahindan Dua nasihat ve lütüf ile ayrilirsin....
Hak dostlari “Aranızda selamı yaygınlaştırınız” diyen o Yüce Efendimiz (s.a.s.)’in buyruğuna uyarak selamsız sabahsız geçenleri pek sevmez.
Gönlü kırık da olsa tanımasa da selamı eksik etmezler...
Peki biz niye eksik ederiz...?
Sonrada Haddimizi bilmek yerine hemen cevremizdekilere hadlerini bildirmeye calisiriz..
HESAPLAŞMAYA DEĞİL, HELALLEŞMEYE, GÖNÜL KÖPRÜleri kurmaya gelin...

Üst Alt