Forum ne demek

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum Bu yazacaklarimi ve dusuncelerimi sayet iki sene once ben okumus olsa idim boyle yazan ve dusunen kisiye kizardim belkide..
ama bir insan boyle dusunuyorsa demekki boyle dusunmesine sebep olan riyakar insanlar olmustur...

hani derler ya bir musibet bin nasihattan evladir aynen.. katiliyorum...
simdi yazacaklarim lutfen sadece bu forum icin algilanmasin yazacaklarim genele bir samimi dertlesme babindan dir..
gecen lerde bir Kardesimiz ozelden Form nedir buranin gaye ve amaci nedir diye sormustu..
evet dusundurucu bir soru ve cevap arayisi idi...
aslinda INSAN KAPIYI NE NIYET ILE CALAR ISE O NIYET ILE DE ACILACAGINI... her birimiz biliriz degil mi?
gercekten Form nedir?Form ne demek? Formda ne yapılır, neler edilir. Yenilir ,içilir mi?
Yoksa sanal bir imtihan mı?

yoksa bosu bosuna bir zaman kaybi midir?zamanımızda artık Sanala girmeyen yok gibi ..
peki islami forumlar olmasa bu sefer de gayri ahlaki ve islami forumlara daha cook girilmez mi diye dusunuyorum...
ote yandan.. Batida yasiyan biz muslimanlara bakiyorum..gayri islami.. gayri insani.. ahlaki davranislarimiz ile yabancilari islam dan sogutmuyormuyuz bazen?
Asr-i saadete ve Osmanli doneminde islamin hizla yayilmasindaki en buyuk faktor musliman tacirlerin Hak hukuk ..islam ahlaki ve insani ornek ve davranislari degil mi idi?
Ya bizler bugun islami.. ahlaki..insani ..edebi davranislari kendi nefsimizde bile yasiyamaz iken nasil olur da baskalarina teblig ve ornek olmaya imanin nurunu etrafimiza yaymaya calisiyoruz..
demek ki hersey Bizim ile baslar...Balik bastan kokar.. islami sitelerin kuruculari.. uyelere guzel ornek olmalari gerekir iken kendi nefsi menfaatleri icin ugrasirlarsa samimi olmadigimiz hizmette ne kadar basarili olabiliriz diye dusunmekteyim...

Attığımız her adım, aldığımız her nefes kaydediliyorsa ve nefsim ,ruhum varsa burda da,demek ki sanal bir imtihandayız..
Bu sanallar içinde hem muhabbet ,hemde bilgilerimizi tazelemek için birbirinden güzel formlar var..lutfen bu guzel mekanlari kendi nefsimiz ile bozmiyalim derim..

islami forum ve siteller aslinda birer Sanal mektep .muhabbet, Gonul dost mekanlari konumunda olmalidir ki..
burada gecirdigimiz zaman ziyan olmasin her gun birbirimizden bir seyler ogrenip bilmeyenler bilenlerin ilminden istifade edebilsin..
hak şerlerı hayr eyler...zannetmeki geyr eyler

ARİF ANI SETR EYLER
GORELİM MEVLA NE EYLERNEYLERSE GÜZEL EYLER

VE BILIRIZ Kİ NİYETI HAYR OLANIN AKİBETİDE HAYR OLUR..
NIYETIMIZDE TEMIZ..SAMIMI olalim ins..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah-u Teâlâ şöyle buyuruyor: “İçinizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülüğü men eden bir topluluk olsun! İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.” (Âl-i İmran 104)

Allah-u Teâlâ şöyle buyuruyor:
“Asra andolsun ki, insan hüsrandadır. Ancak iman edip salih amel yapanlar, birbirlerine hakkı tavsiye edenler ve birbirlerine sabrı tavsiye edenler müstesnadır.” (Asr 1, 2, 3)

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selam güzel insanlar. Aslında bu konuda benimde bir derdim var konuyu görünce düşüncelerimi ifade etmek istedim.şimdi benim bu siteye yazmaktaki maksadım . Islamiyet hakkındaki düşüncelerimi aktarmak .şimdi forma girdiğim zaman şaşkınlıklar içinde kalıyorum . Bir arkadaşımız 15- veya 20-adet konu açmış ve konulara dikkat ettiğimde belli başlı ferdlerin isimlerini görüyorum bu düşünce tarzı kişinin hem zihin yorgunluğuna .hemde konuları takip edenlerin aynı isimleri gördüğünde sanki sitede 5-yada 10-kişi imiş hissini insana veriyor . Tabi biz burda kimseye her hangi bir fikir vermek amacında değiliz .ama benim şahsi düşüncem az ama düşünceleriyle insanlara hitap eden yazı ve makaleler daha hoş olur gibi bana geliyor. Bence çok konu açana değil .kalplere hitap edene madalya verilmeli. Inşallah sürçülüsan etmedik . Aeo.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Selam güzel insanlar. Aslında bu konuda benimde bir derdim var konuyu görünce düşüncelerimi ifade etmek istedim.şimdi benim bu siteye yazmaktaki maksadım . Islamiyet hakkındaki düşüncelerimi aktarmak .şimdi forma girdiğim zaman şaşkınlıklar içinde kalıyorum . Bir arkadaşımız 15- veya 20-adet konu açmış ve konulara ettiğimde belli başlı ferdlerin isimlerini görüyorum bu düşünce tarzı kişinin hem zihin yorgunluğuna .hemde konuları takip edenlerin aynı isimleri gördüğünde sanki sitede 5-yada 10-kişi imiş hissini insana veriyor . Tabi biz burda kimseye her hangi bir fikir vermek amacında değiliz .ama benim şahsi düşüncem az ama düşünceleriyle insanlara hitap eden yazı ve makaleler daha hoş olur gibi bana geliyor. Bence çok konu açana değil .kalplere hitap edene madalya verilmeli. Inşallah sürçülüsan etmedik . Aeo.

Aleyküm selam kardeşim, size bu konuda biraz bilgi vereyim, hemde merak edenler için bir cevap olsun.

Evet doğrudur, ciddi manada foruma katılıp devamlı olarak konu açan kişilerin sayısı, 15-20 yi geçmez hatta son dönemlerde bu sayı daha da azaldı, siz, gönül sızım ve daha birkaç arkadaşımız haricinde kendi duygu ve düşüncesini paylaşanlar yok diyebiliriz... Genelde paylaşımların çoğu alıntıdır...

Forumu ilk kurduğum zamanlarda bende sizin gibi düşünüyordum, yani az olsun ama temiz olsun. Fakat daha sonradan gördüm ki bu şekilde olduğu zaman siteden kimsenin haberi olmuyor, yani site aramalarda görünmüyor... Mecburen siteye ziyaretçilerin ilgisini çekecek konular eklemek lazım... Yoksa 3-5 kişi kendi kendine yazıp durur forumda... mühim olan, üye olmasada forumdan faydalanların sayısının çok olmasıdır...

Gün içerisinde çok sayıda konunun açılmasının amacı ise sitenin güncellenmesidir, yani bir forum sitesinde, bir kaçgün konu açmazsanız veya az konu açarsanız, site google sıralamalarında geriye doğru düşer, Bu ne manaya gelir derseniz, site geriye düştükce aramalarda daha az görünür ve sonuçta siteyi ziyaret edenlerin sayısı azalır, yani daha az kişiye hitap etmiş oluruz...

Sonuç olarak, özgün paylaşımlar yapılmasını, kişilerin kendi duygu ve düşüncelerini aktarmaları için platform mevcut, isteyene bunu yapması için her kolaylık mevcut, fakat kimseyi özgün paylaşım yapmaya zorlayamıyoruz... Eğer bir forumda hep alıntı paylaşım çok varsa ki zaten bütün forumlar bu şekilde dir.. Bu tamamen katılım yapanların bir davranış şeklidir...Sitenin bunda hiçbir suçu yoktur...

İkinci olarak yukarıda bahsettiğim gibi, sitenin güncel olması bakımından konu açmak gerekli...

sitede bulunan konulardan birçok kişi yararlanıyor, öğrenciler ödevlerinde, ev hanımları bilgilenmek için, bilmeyenler öğrenmek için v.s..

Yani açtığınız konular ilgi çekiciyse mutlaka ziyaretçiler tarafından okunuyordur merak etmeyin...

selamlarımla

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Sizlerin çaba emeklerinizin böylesine güzel bir düşüncelerin içinde örtülü olacağını düşünemedik. Yaptığınız mücadelede sizleri gönülden tebrik ediyorum .artık mücedelenizde karınca misali bizde varız sitede bu duygu içinde olan bütün makale yazan kardeşlerime teşekkür ediyorum selamlar söylüyorum aeo

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Sizlerin çaba emeklerinizin böylesine güzel bir düşüncelerin içinde örtülü olacağını düşünemedik. Yaptığınız mücadelede sizleri gönülden tebrik ediyorum .artık mücedelenizde karınca misali bizde varız sitede bu duygu içinde olan bütün makale yazan kardeşlerime teşekkür ediyorum selamlar söylüyorum aeo
Allah razı olsun kardeşim, Böyle makale türü, özgün ve benzersiz paylaşımlar çok değerlidir... hele merak edilen konuları veya cevap aranan soruların cevaplarını içeren paylaşımlar daha da değerlidir...Bu türlü paylaşımlar forumların lokomotifi olurlar.. cümlemizin Çaba ve emekleri karşılık bulsun İnşAllah...

Konularınıza google ne derecede değer veriyor, yani nasıl indexlemiş görmek için konuyu açtığınız bölümde, konu başlığının kenarında kare içinde "G" İŞARETİNE TIKLAYIN, iLK İKİ SAYFADA GÖRÜNEN KONULAR EN DEĞERLİ VE ENÇOK ZİYARET EDİLENLERDİR...

Mesela bakın... https://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=Zat%FDn%FDn%20ehadiyesine%20davet veya https://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=Her%20insan%20bir%20%E7i%E7ektir googlede üst sırada indexlenmiştir...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum Mubarek Ben de ilk zamanlarda Sizin gibi dusunuyordum..Yahu bu ne sanki Konu acma..yarismasi vs.
amaa insan bildigi kadar Adil bilmedigi kadar da zulm edermis..sozu ne kadar dogru...
Sizde haklisiniz..ama serdar kardesimiz..Burayi ilk kez Allah Rizasi icin islami sevdigi ve bir cok farkli kesimden insanlarin islami yonde bilgilenmesi..bilgilendirmesi..icin acmistir..
Yani yaptigi aciklamayi daha once de yaptigi icin ben zaten biliyordum..o yuzden is yerimde musait..bos vaktim oldugunda elimden geldigince farkli konular acmaya calisiyordum..

Bazen kendimde farkli islami sitelere girdigimde bazilari Harape gibidir! uzulurum..gunlerce hic kimse ugramamis hic bir seyi guncelestirmemis sanki...
Hani belki Siz de bilirsiniz cok kez yazmisimdir.. Rah. Annemin bir kur`an=i kerimi vardi.. dedesinden kalma..
Okunmaktan ve gozyaslarindan yapraklari kaparmistir.. ozelikle Yasin..Vakia suresinin yapraklarinin alti gercekten yipranmis.. rah. annem bandlamis..oldugu halde o kadar cook kez okundugu belli oluyor iste O kur`an benim icin cook degerli...
Simdi yepyeni mis gibi 1,hamur kagidindan Kur`an alamazmiyim? alabilirim.. ama Ben bu eski..original.. ve cook kez besmele ve gozyasi ile okunmus ve okunmaktan yipranmis Kur`an bana degerlidir..
sanki her okudugumda iman,ihlas,samimiyet dolu bir yuregi hissederim..
iste Sizin yazilarinizda da oyle.. cook eski..original..ve herkesin goremedigi bilmedigi ama ozlemini duydugu Tassavuf konularini az da olsa oz yaziyorsunuz..
Siz bana bakmayin..Is yerimde Gece can SIKINTISIN dan..
aklima.. yuregime ilk ne duserse karaliyorum ki..
Serdar Kardesimizin dedigi gibi istatiklerde..arama ve okunmada daha cook misafire kAPI acip Konuk edebilelim diye...
belki de Gurbette yanliz oldugum icin illa birilerini Allah Rizasi icin Tanri misafiri derler ya ben de hamd olsun misavirperver bir Turk insaniyim ya
illa Formumuz her an hizmet ve hurmette her bir Gonul Dost ve Din kardesime acik olsun istiyorum..

fakat simdi havalar..isindi ilk bahar..cocuklarda tatile cikinca birde ben acikhavada ..gunesin altinda havuz..sadirvan basinda cay icmeyi seven bir insanim..
yani Yazin pek Forma eskisi gibi girebilecegimi de dusunmuyorum..
bu guzel ilkbahar ve Yaz havasindan gunesteki iron demir ve D vitamininden istifade etmek isteyenlerdenim ins..
Selamet ile Hayra Kalin..

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
fakat simdi havalar..isindi ilk bahar..cocuklarda tatile cikinca birde ben acikhavada ..gunesin altinda havuz..sadirvan basinda cay icmeyi seven bir insanim..
yani Yazin pek Forma eskisi gibi girebilecegimi de dusunmuyorum..
bu guzel ilkbahar ve Yaz havasindan gunesteki iron demir ve D vitamininden istifade etmek isteyenlerdenim ins..
Selamet ile Hayra Kalin..

oldumu hiç, buyrun hiç forumdan çıkmadan güneşlenebilirsiniz.. demir mi D vitamini mi ne alacaksanız burdan alın:D olmazsa çardak kurarız, çay bile demleriz :tamam:.

gunesgif.gif

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
oldumu hiç, buyrun hiç forumdan çıkmadan güneşlenebilirsiniz.. demir mi D vitamini mi ne alacaksanız burdan alın:D olmazsa çardak kurarız, çay bile demleriz :tamam:.

gunesgif.gif
harikaasüperr
Çay mııı çay benim dağda, bayırda, çayırda. hatta finduk bahçesinde kısacası 7/24 saat şuanda bile yanımda vesselam;)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör

gunesgif.gif
Beni guldurdunuz sırıtık.:,ins. Rabbim de Sizi mutlu ve huzurlu eyler... ama güneşin. demiri D vitamini teknigini..sanalini degil.. dokunmak hissetmeyi seviyorum.. bahcemde guller..sunbuller kus sesleri en cok da oglusumun mutlulugunu seyretmeyi seviyorum.. onunla mac oynariz..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
harikaasüperr
Çay mııı çay benim dağda, bayırda, çayırda. hatta finduk bahçesinde kısacası 7/24 saat şuanda bile yanımda vesselam;)
cay mi dediniz :bilmemm:.ya su an is yerimde radyo islam caliyor ama canim gercekten de cay cekti.. birazdan..su dosyalari bir bitireyim cayimi alip hastahanenin catisina cikip bulutlarin arasinda icecegim ins.
dagda bayirda..Ana Vatan da istanbulda olmak vardi simdi burada ilac ve hasta kokularinin arasinda degil..hy..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum Hayirli geceler ve HAYIRLI cumalar.. ben yine ustune basa basa beni rahatsiz eden bir konudan burada bahsetmek istiyorum..FORUM nedir ? Amacı var mıdır ? Sorularına benim anladığım FORUM tanımlaması ile yanıt vermek istiyorum.
Esasen forumdan amaç belli kararlara varmak değil, konuyu değişik anlayışlarla, farklı boyutlarıyla ortaya koymaktır....
cunku herkesin gordugu farkli bir boyut vardir..
Forumda yazan üyeler.. tartışma saygı kuralları içerisinde, kırıcılıktan uzak, samimî bir hava içerisinde yapılmalı,
fakat malesef bizler konulara bile ALINTI yorumlar yazmaktayiz..
Her seyimiz taklid ..Dini bilgilerimiz..dualarimiz..
forumlarda taklidcilikten ote gecemiyoruz.. sanki bizim hic aklimiz.. hayatimiz.. dusuncemiz.. kendi fikir ve gorus acimiz yok..mu?
hic mi ailede ,etrafimizda yasanan ibretlik olaylar olmuyor..
hic mi aglamiyor.. sevmiyor canimiz yanmiyor..?
islami forumlar muhabet Dost Gonul mekanlari ise nicin aramizda Gonul kopruleri kuramiyoruz..
cunku yazdiklarimiz hep baskalarinin soz ve dusunceleri..
Allah Alim ..Ulema ve Hak Dostlarindan RAZI olsun..
ama bu Vaktin insani bizleriz...
Sevgi ask.. hayat kavramimiz..duygu ve dusunce olaylara bakis yaklasim acimiz farkli...
Cocuklarimiza bile hep kopya.. taklid.. hesap makinesi.. googlada aradigini bul yolunu gosteriyoruz..
hic kimse okumuyor.. arastirmiyor.. dusunmuyor..konu hakkinda kendi yorumlarini yapmiyor..
bir konu vardi gelin kayinvalidesini bakmak zorunda mi?cogumuzun bu konuda kendi yasadigi dusundugu olaya baktigi farkli yonu var iken gidin bakin butun yorumlar ilmi kitaplardan alintidir..
insan beyni okudukca.. yazdikca.. urettikce hayal ettikce gelisir.. Allah RIZASI icin guzel duzgun olmasada arada bir samimiyet ile kendi fikir ve dusuncelerimizden bahsedelim diyorum..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Her yazı hayatta boşa geçmemiş,kayda alınmış bir anın düşüncenin,hissin tutanağıdır...
BU TUTANAĞI AVUÇLARINDA HİSSEDEN İNSAN DEĞERİNİN FARKINDA OLUR...
ve Uykusu Kaçmış Kelimeleri Gurbet Diyarinda..

yureginden dökulur..
Uzgunnn

Mehmet1943

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm.Gönül Sızımın yazmış olduğu ''Forum Nedir'' başlıklı yazıyı , baştan aşağı,dikkatle okudum.Tespit ve müşahadeleriniz çok doğru ve yerinde.Forumda yazılanların yarıdan çoğu ,alıntı,nakil veya eskilerin tekrarı..
Şimdi ben yeni bişeyler yazsam,bunları nerden uyduruyorsun ?. diyeceklerinden çekiniyorum..
Eskilerin tekrarını yazınca da , bunlar daha önce duyduğumuz şeyler..denileceğini düşünüyorum..
Bu düşüncemde acaba yanılıyormuyum ? Şayet doğru düşünüyorsam,yeni konu açar,kendi düşüncelerimi yazarım,memnuniyetle.Dinde reform olmaz,ancak dini anlayışlarda reform olur.Kur'ân'ı ,güncel anlayışlarımızla nasıl algıladığımızı,yazıp paylaşmak sanırım çok önemli..

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Selamünaleyküm.Gönül Sızımın yazmış olduğu ''Forum Nedir'' başlıklı yazıyı , baştan aşağı,dikkatle okudum.Tespit ve müşahadeleriniz çok doğru ve yerinde.Forumda yazılanların yarıdan çoğu ,alıntı,nakil veya eskilerin tekrarı..
Şimdi ben yeni bişeyler yazsam,bunları nerden uyduruyorsun ?. diyeceklerinden çekiniyorum..
Eskilerin tekrarını yazınca da , bunlar daha önce duyduğumuz şeyler..denileceğini düşünüyorum..
Bu düşüncemde acaba yanılıyormuyum ? Şayet doğru düşünüyorsam,yeni konu açar,kendi düşüncelerimi yazarım,memnuniyetle.Dinde reform olmaz,ancak dini anlayışlarda reform olur.Kur'ân'ı ,güncel anlayışlarımızla nasıl algıladığımızı,yazıp paylaşmak sanırım çok önemli..

Aleykümselam evet kendi düşüncelerinizi yazabilirsiniz, fakat yazınızın altına kendi düşünce ve fikirleriniz olduğunu, not olarak yazın...

Bunun yanında ilmihal ve fıkıh alanında bilinenler, geçmişten günümüze birçok din aliminin araştırmaları sonucu ortaya çıkmıştır... Bunu da unutmamak lazım

Kuran-ı Kerim içinde aynı şeyleri söyleyebiliriz, Birçok meal ve Tefsir mevcut, bunlar biranda ortaya çıkmış bilgiler değil, Kuran-ı Kerim indiği günden zamanımıza kadar birçok araştırmaya tabi tutulmuş, sonuçta meal ve tefsirler arasında biraz farklılıklar olsada hükümlerin ifade ettiği manalar sabit görülmüştür...

Bu manada kesin hükümler haricinde kendi içdünyanızda kuran-ı Kerimi nasıl algıladığınız hakkında yazı yayınlayabilirsiniz... Sonuçta Kuran-ı Kerim Hepimizin kitabıdır.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam Bu konuyu bastan Sona kadar okumanizdan ziyadesi ile memnun oldum..
benim de oyle bir kisiligim var yaptigim..destekledigim her is, olay ve icraati yuregim ve vicdanim da de mutmain olmali..yoksa huzursuz oluyorum..
evet Sanal Alem O kadar genis ve farkli kesimlere kadar uzaninca bu sefer farkli ortam , diyalog ve iletisim imkanlari cogaldi..
ve islami Forumlarin yaninda bir cok site forumlar acildi..artik iyi mi oldu kotu mu bunu Allah bilir..ama her olayin Hayir yonu oldugu gibi Serr yonu de olmakta ki biz boylece yasadiklarimiz ile imtihan edilelim diye olsa gerek...
simdi sizin sorunuza gelelim..fark ettiginiz gibi yazilarimin cogunu kendi hayat tecrube ve yuregimin paylasimlaridir..
cunku Her yazı hayatta boşa geçmemiş,kayda alınmış bir anın düşüncenin,hissin tutanağıdır...
ama Kur`an ve sunnet ile sabit olanlar tabiki Farkli..
Kissa lardan kendimizce aldigimiz hisseler her kese gore degismekte..bu da kisinin akli..ilmi..idraki,o An icinde bulundugu Ruh haline gore degistigini inanmaktayim..

"Şimdi ben yeni bişeyler yazsam,bunları nerden uyduruyorsun ?. diyeceklerinden çekiniyorum"

bence cekinmeyin bunlari nerden cikariyorsunuz diye samimiyet ile soranlara da dosthane olarak cevap verelim ins.. cunku O yazilanlarda kisinin hangi boyut ve makamdan baktigi ile esyanin sekli ve gorunusu degismekte...
mesela deprasyonun icinde olan insana cool off yani once sakinles ve icinde bulundugun olayi ortami..durumu bir de baska yerden baska bakis acisi ile belkide disaridan bakmasi istenir..
Kardesim ne Yazarsaniz ins. niyetimiz Allah RIZASI icin Hak ve Hakikatleri paylasmak olsun.. artik farkli anlasilirsak da bu da bizim elimizde olan bir sey degil.. Anliyana da Anliyamiyanada Eyvallah...ins. bir gun vakti ve zamani geldiginde her kes gecmiste anliyamadiklarini anliyacaktir Allah-in Izni ile...
Hadi Size Kolay gelsin..bu benim sahsi dusuncemdir..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
BU FORMU VİCDANIMIZ İLE KULLANALIM INS. KİMİN KİME AİT OLDUĞUNU BİR DUSUNELIM...
RAHMAN VE RAHİM OLANA İTAAT edersen BİLİPTE KULLANIRSAN BURDA ÇOĞU İNSAN SENİNLE DOĞRU YOLU BULUR DÜŞÜN Kİ SANAL BİR ZAFER ORTAM VE SANAL MEKTEP-DIR ...

Mehmet1943

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm.Evet,size katılıyorum.Allâh.cc razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum...
insanin, icinde bulundugu ortam,arkadas cevresi;insanin, inancinda,kisiliginde,hal ve davranis ve aile ortamina bile etki yaptigini dusunuyorum.
hepimizin burada bulunmasindaki gaye islama herhangi bir sekilde hizmet etmek ve bilenler bilmiyenlere bazi konularda yardimci olabilmek ve guzel bir dini,dostluk mekani olusturmaktir.
Yoksa Ben su an baska sitte veya burada farkli Ailsveris,merkezlerinde de vaktimi bosuna geciriyor da olabilirdim..

Efendimiz Hz.Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyurdular ki :
İlim İslam'ın hayatıdır, imanın direğidir. İlim öğrenen kimsenin mükafatını, Allah tam tamına verir. Bir kimse öğrenir ve öğrendikleri ile amel ederse, Allah bilmediklerini de öğretir.
Muhtarü'l-Ehadis, 1.100: 786

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
BU FORMU VİCDANIMIZ İLE KULLANALIM INS. KİMİN KİME AİT OLDUĞUNU BİR DUSUNELIM...
RAHMAN VE RAHİM OLANA İTAAT edersen BİLİPTE KULLANIRSAN BURDA ÇOĞU İNSAN SENİNLE DOĞRU YOLU BULUR DÜŞÜN Kİ SANAL BİR ZAFER ORTAM VE SANAL MEKTEP-DIR
...

Üst Alt