eşiyle güzel zaman geçirmek için vakit bulamayan erkekler

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
neseverahatlik.jpg

eşiyle güzel zaman geçirmek için vakit bulamayan(!) erkekler kul hakkına girer mi?
kul hakkini bilmem ama karisinin hakkina girer..Allahu alem..

insan hayatta bir cok seylerle imtihan olur evlilikte bu imtihanlardan birisidir ..
bazen sizin istediginiz ,hayal ettiginiz kisiye evlilikle karsilasamazsiniz
Evlilik zor bir surec farkli iki karakterdeki insanin rol ve karekter catismasi olacaktir mutlaka Bunlara sabir gostermek ve bu catismalari ortadan kaldirmak gerekir...
Bu konuda malesef biz bayanlara biraz daha cok is dusuyor galiba..
once bir kendimizi sorgulayalim...nerde hata yapiyorum
hatam varmi diye ben siz hatalisiniz demiyorum ama belli olcun tartin esinizi disaridan eve baglayacak seyler olmali simdiye kadarki yasadiginiz duzeni degistirmeyi deneyin esinizle ortak zevkleriniz nedir onun yapmaktan hoslandigi seyleri kesf etmeye ve birlikte yapmaya calisin
esinizle konusacaginiz ortak konular olmali o konular uzerinde konusun,sebeb nedir bilmiyoruz ama esiniz sizle olmaktan arkadaslarini tercih etmesi dusundurucu!!!
evlenmesi demek arkadaslarindan kopmasi demek degil ,esini ihmal etmesi demek degildir o bu konuda hata yapiyor onun hatasini gormesini saglayin

Sunu soyleyim ki ! bazen bazi bayanlar goruyorum cok monoton ,duzenli bir ev duzeni kuramamis , esini onemsemeyen; kendine bakmayan kisiler var bu kisiler eslerinin evden uzak kalmasina vesile olabiliyolar bu gibi durumlardan kacinmak lazim diye dusunuyorum
butun bu sorgulamalari yaptiniz ama kendinizde hata bulamadiysaniz siz e biraz sabir etmek bunla beraberde esinzi evlilige alistirmaniz ,bu sorumlulugu hissettirmeniz gerekir
esinizi karsiniza alip oturun konusun konusarak bu sorunu halletmeye calisin sizin esinize onun sevgisine ,ilgisine ihtiyaciniz oldugunu anlatin,hissettirin ..
Evlâtlarımız, eşimiz bize Allah`in emânettir..
onlari lanet olmus seytana kaptirmiyalim...
Allah cc.kişinin kendisini bilmeden başkasını tanımaya kalkmanın sorumluluğu almaktan muhafaza etsin...
Evliliği amaç olmaktan ziyade araç olarak görebilmeyi nasib etsin..
amaç olmaktan kasıt ; dünyaya düşkünlük, zevk-i sefaya dalarak ahireti unutmak,evlat ve eş sevgisine inadı bir tutkunluk, vs...
araç olmaktan kasıt ; Rahman'ın rızasını kazanmaya ve eşine dünya ve ahiret hususunda yardımcı olmaktir..

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamunaleyküm,Bir kalbin diğer kalbe mukabele etmesi ne güzel bir şeydir.Gözlerinin içine bakarak seviyorum demek Allah seni korusun bana bağışlasın demek canindan çok sevmek ne güzel bir şeydir.Ölmeden gözlerine bakarak ölmek elini tutup sıcaklıgını hissetmek...Kalbin için bir kalp çarptıgını bilmek ne güzel şeydir.Peygamber Efendimizim dedgiği gibi kör düğüm gibi sevmek emaneti sonuna kadar sevip korumak aitlik duygusunu hissetmek ne güzel şeydir...Subhanallah

Selam ve dua ile. Saygılarımla

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
ilgisizlik, bugünlerde en çok beni mahveden şey. insan her şeye alışıyor ama en çok eşinin ilgisizliğine alışamıyor! en sevmediğim şey ilgisizlik... gönül sızım abla ne güzel söylemişsin evlilikte ne yazık ki ilgilenme yükü kadınlara daha çok düşüyor. hep kadın koşturuyor hep kadın ödün veriyor burada söylediğim yanlış anlaşılmasın genelleme yapıyorum yani kadınlar evlilikte erkeklere göre daha hoşgörülü daha özverili olmak zorunda! bazen sen ne kadar bir şeyler yapmaya çalışırsan çalış karşındaki onu görmezden geliyor ya da işine öyle geliyor... çok zor hayatta en zoru sevdiklerinle imtihan edilmek... ben kendi adıma konuşursam elimden geldiğince eşimi üzmemek ona karşı sevgiyle, ilgiyle hareket etmeye gayret ediyorum ama bazen çok kızıyorum benim bu kadar çabama rağmen o neden aynısıyla karşılık vermiyor diyorum, neden görmezden geliyor, neden beni takdir etmiyor neden neden ??? seviyorum eşimi hem de çokk ama o beni anlamıyor daha başka şeylerle meşgul ol diyor bunları kafana takma diyor ama yapamıyorum işte kadınız illa ki ilgi alaka olsun istiyoruz...:) çok şükür eşimin kötü alışkanlığı yok ama ben duygusal olduğum için bana onun hareketleri anlamsız geliyor galiba neyse hakkımızda hayırlısı olsun her şeyin... ben yine de eşimi çok seviyorum Allah herkesin mutluluğunu artırsın evinde, eş arayanlara hayırlısını nasip etsin, kalbi kırılanlara yardım etsin daha hayırlılarıyla karşılaştırsın inşallah...

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Dualarına kocaman amin Rabbim yar ve yardımcın olsun kalplerinizi daha çok ısındırsın eşinle inşallah...Bizde senin için duacıyız emos kardeşim...duaa..

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Evlilik aslında çok mukaddes bir kurum kıymetini bilirsek şayet. Eşin sana candır ses soluktur ömründür aslında onunla paylaştığın ne yaşarsanız sıkıntı olsun mutluluk olsun onunla olduğunu bilerek yaşamaktır. Kadın erkek farketmeden onunla ilgilenmek alakadar olmak şakalaşmak Allah(c.c) rızası için sevdiğini söylemek sevildiğini duymak özellikle de bu insan senin karınsa Allah'ın(c.c) sana emaneti olduğunu bilerek yaklaşabilmek gerekir.

Bende böyle yaşayabilmek isterdim evliliğimi ama olmadı nasip değilmiş. Hep tartışacak birşeyi vardı, ailemle sohbet ederken kızımla oynarken bir gülerdi sadece onun gülüşünü seyretmek bile beni öyle çok mutlu ederdi. Ama hep ne hikmetse kursağımda kalırdı, bir gün mutfakta şaka yaptım öyle kötü bir şaka da değildi bir anda bana benden uzak dur diye bıçak çekti. :) Halbuki aramızda kötü birşeyde geçmemişti. Neyse bize kısmet olmadı inşallah siz kardeşlerime kısmet olur.

Emos kardeşim duaların için yürekten amin inşallah eşinle aranız gönlünden geçtiği gibi güzel olsun. Rabbim inşallah gönlünden geçenleri kabul buyursun. Rabbimin izniyle daha önceki anlattıklarından dolayı dualarımdasın inşallah her şey istediğin gibi olur...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Bir insanın kalbi güzelse, sözleri de bunun aynası olur.. ben her zaman senin için bunu düşünüyorum ve inanıyorum gerçekten iyi bir insan ve baba olduğuna... tamam hepimizin hataları kusurları var ama önemli olan bunların farkında olabilmek çok şükür ben farkediyorum artık! düzeltiyorum yanlışlarımı... dilerim inşallah seni hakeden (çünkü sen çok iyi niyetlisin) sana değer veren, kat kat mutlu olabileceğin hayırlı bir insan çıkarsın karşına rabbim yardımcın olsun güzel kardeşim...

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Amin kardeşim cümlemizin yardımcısı olsun. Hakkımda söylediklerin senin gönlünün güzelliği kardeşim. Ben her şeyi geride bıraktım kardeşim çünkü zor şeyler yaşadım yeniden birine güvenmek evlilik gibi ciddi bir kararı yeniden alabilmek özelliklede kızıma öz annesi gibi sahip çıkıp çıkmayacağını bilmeden karar vermek artık benim için çok zor. Ama nasip kısmet Rabbim yazdıysa belki Allah(c.c) razı olsun kardeşim güzel düşüncelerin ve duaların için.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
İyi akşamlar kardeşim, unutma her yara bir gün mutlaka KABUK bağlar ve kaybolur. Senin de öyle olacak! gün gelecek ardına bakıp tıpkı şimdi yaptığın gibi ben neye üzülmüşüm diyeceksin inşallah.. Allah'a emanetsin.. Allah her şeyi hakkıyla görendir....

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
İlgi var alaka var muhabbet var ama gene de bir yerlerde bir nakıslık var.
İsteyen zaman da bulur, vakit de. Yeter ki kalp istesin.
Lakin günümüz cadde ve sokağı ifade ettiğiniz güzelliği örten cinstendir.
Bence sorun biraz da buralarda gizli diye düşünüyorum.
Selam ve Dua ile.

nesrin

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamın aleyküm ben eşimle 9 senenin sonunda evlendim fakat eşim evlendikten sonra çok değişti, ilgisiz biri oldu. Bize zaman ayırmıyor. 2 kızımız var, 3 ay önce doğum yaptım. Doğumdan sonra hasta olduğum zanlar oldu, hamilelelik donemimde de rahatsızlığım olmuştu ve ilgi bekleyen 4 yasinda bir kızımız var ama eşimden hiç destek görmedim. Aksine beni üzdü. Eşim öğretmen, okul çıkışı kahveye gidiyor, ona bu aralar iyi olmadığımı eve erken gelip kızıyla ilgilenmesini soylememe rağmen eve gec geliyor"sen benim özgürlüğümu engelleyemezsin" diyor. Onunla cok konustum ama fayda etmiyor, sürekli haklı olduğunu ileri sürüyor. Doğumdan sonra annesi bize gelmişti, annesinin yanında bana kufur edip elini kaldırdı. Bende o sinirle ağlama krizine girmişim, annesi bana, büyüttüğümü kizmama gerek olmadığını soyleyince daha da sinirlendim, eşimin aile kültüründe "kadın herzaman haksızdır" anlayışı var. Ben ne yapsamda haksızım, yani işin özü bu haksızlık duygusu beni cok yıpratiyor, içim icimi yiyor ve esim bütün bu olanlara rağmen eve gelince benden güler yüz bekliyor. Ne yapacağımı şaşırdım ama kendimi iyi hissetmiyorum, eşimden yana çok zarar gördüm, psikolojim bozuldu, iletişim kuramiyorum. Her seferinde kendisinin haklı olduğunu ileri sürüyor ve her seferinde "aramizda problem yok ki sen abartiyosun" diyor. Yani anlayacağınız "ben istediğimi yapayım, sen de razı olursan geçinir gideriz" demek istiyor. Boşaboşanmayi bile düşündüm, evli kalıp psikolojisi bozuk bir anne olmaktansa, ruh sağlığı yerinde boşanmış bir anne olmayı tercih ederim. Çıkış noktası bulamıyorum, her seferinde " annem zamanında cok çekmiş, bir sürü cocuk bakmış, senin yedigin önünde, yemedigin arkanda ne istiyosun" diyor. Bazen ona hakkımı helal etmek istemiyorum, bana bunları yaşattığı için ona çok kırgınim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
ya bu deveyi güdersin ya bu diyardan gidersin ...ama inan bu tip cahil bir insan için kendini yıpratmaya değmez...

Onu ,değiştiremiyeceğinize göre kendinizi tepkinizi sizi nasıl, etkilediğini ,değiştirebilirsiniz..

Makul,mantıklı olmaya çalışmak,deli olmaktan zordur..
La havle vela kuvvete illa billâh
“Hayırlı işler yapabilmek, günahlardan kaçınabilmek ve insan gücünü aşan olaylar karşısında metin durabilmek,güç ve kuvvet gerektiren her hâlimiz ve her işimiz için gerekli güç ve kuvvet ancak Allah'ın lütfü iledir.”
GÖRELİM MEVLA NEYLER, NEYLERSE GÜZEL EYLER..!

acilangul1

nesrin

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Eşimle tanışmadan önce dua edip Allah'tan hayırlısını istemiştim. Demek ki hakkımda hayırlısı buymuş. Benim için dua ederseniz sevinirim. Allah razı olsun.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Aile iki kişinin ortak yaşamını ifade eder. Bunlar nikah bağı ile birbirlerinin helali iseler, "ortak yaşam" biraz daha derinlerde duyguya, sevgiye ve kalbe hitap eder.
Dolayısıyla, bu yaşamda biraz daha ince detayların ikame edilmesi de elzemdir!
Yukarılarda arkadaşlar bir şeyler anlatmışlar ama insanları tek taraflı dinlememek de gereklidir.
İslam da bunu emrediyor,
Birini dinledin, muhatabını da dinleyeceksin, muhatabını dinledin gene de yeterli olmuyor, şahitleri, çevreyi, aile hakemlerini dinlemek gerekiyor vs.
Yani bir anlamda bugün aileler kendi başlarına bırakılmışlardır. İslam mahkemeleri, aileleri, kadınları ve erkekleri desteklemiyor onların bir anlamda adam olmaları için onlara icbari bir takım müeyyideler uygulayamıyor, bu da bir başka negatif bir durumdur.
Yukarda bir arkadaş şöyle demiş:
"Kocama, rahatsızım yeni doğum yaptım 4 yaşındaki kızınla ve evle az ilgilen!"
Aslında "insan" için, "insan olan koca" için bu cümleler hakarettir aslında! Çünkü koca zaten bunların bilincinde olmalıydı ve evle ve çocukla ilgilenmeli evi, mutfağı zaten dizayn etmeliydi! Aynen bir kadın gibi.
Böyle olmasına rağmen ona cevap vermiş:
"Benim özgürlüğümü kısıtlayamazsın!!!"
Cevaba bakın!!! İnsan mı başka bir şey mi farkına bile varamıyorsunuz.
Evli bir insan, dışarıda işi biter bitmez, anında kadınının ve çocuklarının yanında olmak zorundadır İslam'a göre, ekstra işi çıkarsa haber verir, kadınından özür diler mazeretini anlatır.
Bu incelikler bugünkü aile yapısında hemen hemen hiç yok gibi.
Yanış anlamayın bu ifadeler kendime de!!! Sana da ona da..!!!
Madem kadınına, çocuklarına ve evine sahip çıkmayacaktın ne diye evlendin?
Bazen hatalar kadın cenahından da olabilir!
Lakin araştırma yapın hataların çoğu erkek merkezlidir!
Tekrar ifade ediyorum,
Cadde, sokak, iş yerleri, okullar, mahalleler hemen hemen her ortam kadın erkek iç içe bir halde!
Erkek sanıyor ki etrafındaki kadınlar "melek", kadın da sanıyor ki etrafındaki erkekler "tam bir beyefendi."
Tabi böyle bir şey yoktur, ne vardır o zaman?
"Büyülenme" vardır!
Büyülenen erkekle büyülenen kadın evde ne yapar, ne yapacak kavga edecekler boşanacaklar.
Başka!?
Onun için aile ortamı değil her ortam İslami olmak zorundadır!

Şunu da söyleyeyim,
Kocasıyla güzel vakitler geçirmek için zaman bulamayan kadınlar da vardır. Yani, her bir zaafiyet erkekte olacak diye bir şey yoktur. Kadınlarda da zaafiyetler olabilir. En güzeli, biri gerektiğinde "mülayemeti" kuşanacaktır. Bu olursa saadet olur diye düşünüyorum!

nesrin

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
4 yasinda ki kızım bebek geldikten sonra haliyle bocaladı. Bebegimi emzirirken bile bir elimle ona dokunuyordum. Kendini kötü hissetmesin diye. Yaklasik 1 aya yakın dengeleri saglayabiliyordum ama hastalik, yorgunluk derken baş edememeye başladım. Rşime "eve gelince en azından yarım saat kizinla vakit gecir, beraber birşeyler yapın "dedim. Fakat eşim sinirlendi, tepki verdi. Şu anda kızım asi ve inatçı, cok zorlanıyorum. Arada bir ailemin yanına gidip 2-3 gün kalıyorum. Eşim, ben senden memnunum, sadece surat asmandan hoşlanmıyorum diyor. Ona göre herşey normal, kızım seneye okula başlıyor, eşim bu arada bir de saz kursuna başladı. Eğer onada karşı çıkarsam durum daha da kötü olucak, sesimi çıkarmıyorum. Ben kendimi pek iyi hissetmiyorum, başımda uyuşma var gibi ve bayılma hissi yaşıyorum. Eşime bunu söyledim ama pek umursamadı.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Allahü Teala yardımcınız olsun. Eşinizle beraber güzel aile saadetleri dileriz. Birliğiniz, beraberliğiniz her daim güzel olsun. Sevgi, saygı, hürmet ve muhabbet her daim merkezde olsun. Dualarımız sizinle ama, birilerinin de asli görevlerini bilmesi gerekiyor, bu bilinmezse dualar da güzelliğe vesile olamaz bir yere kadar.
Çünkü, insanları üzen şeyler insanların fiilleridir. Yaptıklarıdır. Eylemleridir. İnsanlar , fiil ve yaptıkları noktasında olması gereken yere kendilerini kaydırmak durumundadırlar.
Met'anetler dilerim. Dua ile.

nesrin

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
ilk önce dualarınız için teşekkür ederim. evliliklerde tabi ki önemli olan sabırlı olup, mantıklı bir şekilde olayları çözmektir. sorunlarımı yakınlarımla paylaşmıyorum ki eşimle tekrardan yüzyüze bakabiliyim, sorunlarımız büyümesin. benim tek korkum eşimin daha kötüye gitmesi.ben onun düzeleceğine inansam ,daha sabırlı olurum. bol bol dua etmek dışında yapabileceğim birşeyim de yok.o kadar ben merkezci bir insan ki doğumuma 1 hafta kala şehir dışına seyahat .planları yaptı. doğumu hatırlatıp vaz geçirdi.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selamun Aleykum nesrin kardeşim :)
Allah sabır versın Allah yardımcınız olsun inşallah.
Annemin sözü ( Sabır ve İdare !
Annem babamla 30 senedir evli inanamıyorum :) Mucize :) canım kıymetlim babam ..
Nesrin kardeşim çevrenızde evlı sizin ortak arkadaşlarınız var ise yemeğe çagırın eşiniz için belkı uygun olur.
Siz benım karşılastıgım 5. hanımsız aynı sıkıntı Dogum dan sonra bunlar oluyor muş sanki onlar doğuruyor !
Eşler bırbırınden soğuyormuş yatak odaları ayrılıyor vs ama sabredin düzelecektir mutlaka herşey çünkü sizin gibi olan çevremde ki arkadaşlarım ve akrabalarımın evlılıkleri düzeldi.
Olumsuz düşünmeye başlayınca siz zikir çekin gönül sızım ablam söylemiş La Havle Vela Kuvvete İlla Bıllahil Alüyyül Aziym . Bu zikir ruhunuza çok iyi gelecek.
Allah yardımcınız olsun Allah sıze ahırette ve dünya da size iyi hal nasip etsın.
Kayınvalıdenız size ne yaparsa yapsın susun ! Siz susunca çünkü o yutacak ! Allah kulunu ezdirmez .Selam ve Dua ile

nesrin

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Güzel dualariniz için teşekkürler, sabırlı olmam gerekiyor. Eşimin yetistirilme tarzından dolayı bu sekilde davranıyor, arap kökenli eşim. Erkekler her konuda ön planda olur. Doğum öncesi 1 hafta ve dogum sonrasi 1 ay kayivalidem yanimdaydi, pazara çarşıya ya eşim yada kayinvalidem giderdi. Kayinvalidem kizina benim çarşıya pazara çıkmadığımı, "ne varki doğum yapan kadınlar heryere gidiyor" diye bir imada bulunmuş. Oysa ben doğumdan sonra kayın babam ve kayinvalidemi agarlicam diye ameliyatli halimle hastane çıkışı ilk gün evde temizlik ve yemek yaptım. Ardından 1 hafta sonrada 40 dereceye kadar ateşlenip hastanelik oldum. Benim biraz istegim hoşgörü ve anlayış. Sanırım bütün bu olanlara gözümü kapatıp gormemem lazım. Çünkü onlar kendilerince haklı olduklarini düşünüyorlar. Çünkü öyle yetismisler. Allah'tan sabır diliyorum.

Bir diğer mevzuda erkek çocuk isteği, iki kızım var 3. çocuğu istiyor eşim ve ailesi. Eşimle problemlerimiz varken nasıl yaparım üçüncü çocuğu. ilk kızım da dogum yaptığımda ruya görmüştüm, üçüz kız çocuklarım olmuştu, ertesi gün kayinvalideme anlattım. Allah korusun diyince çok kötü oldum. kendisinin 6 çocuğu var. 4 erkek 2 kız, kendi kızları icin " keşke siz de erkek olsaydınız" demiş ve ardindan erkek cçocukları teker teker ona sorun cikarmaya başladı. Aile içi ciddi problemler yaşadılar. Ben kayinvalideme düşüncelerimi açıkça söylüyorum. (hatalarini) yüzüme haklısın diyor ama sonra arkamdan benim haksız olduğumu söylüyor.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Hakkinnizda hayırlısı olsun kardeşim.
Bu düşünceler olumsuz olaylar insanın ruhunu ve kalbini yaraliyor. Kurtulmak Isterseniz eğer aklınıza bu yaşadıklarınız gelince La havle vela kuvvete illa billahil Aliyyul Aziym zikirini ısrarla çekin.
Hoşgörü olmasınlar çok ta önem li olmasın hayatinizda siz kendi içinizdeki huzura bakın sabırlı olun . Lütfen zikiri çekin çok iyi gelecek size kafanızdaki sorulardan kalbinizde ki sıkıntılardan kurtulacaksiniz.
Ben öyle huzur buldum.
Yoksa patlayacaktim yoksa ah yoksa!
La havle vela kuvvete illa billahil Aliyyul Aziym.
Aklınızı kalbinizi zikir verince Allaha sığınInca düğümler Çözülecek tir.
Selam ve Dua ile

nesrin

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Allaha Şükür siz üstesinden gelmişsiniz sorunlarınızın.Allah kimseye üstesinden gelmeyeceğini yük sıkıntı vermesin. ben bu sorunları evlendigimden beri yaşıyorum sabrediyorum.fakat hassas olduğum, bocaladigim bir dönem geçiriyorum. benim bakmam gereken 2 çocuğum var.onlar icin ruh sağlığımı korumaliyim. bu sorun yaşadığım insanlar kötü insanlar degil.tek sorunları cahillik ne yazik ki o da en kötüsü. Çünkü düzelme ihtimalleri yok.

Üst Alt