Erkek arkadaşım hakkında karar veremiyorum.

mihri

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm. Nasıl anlatsam bilemiyorum biraz karışık benim erkek arkadaşım var yani ciddi düşünüyoruz. Ben onu annemle tanıştırdım ama ben onun ailesiyle tanışmadım. Erkek arkadaşım ailesi garip yani tam çözemedim bana anlattı bir şeyler erkek arkadaşımın annesi ve babası sevmeyerek evlenmişler ve erkek arkadaşım tek çocuk bunların üçünün arasında hep sorun var. Babası erkek arkadaşıma hiç babalık yapmamış bir kere öpüp sarılıp oğlum dememiş... Annesi de öyle ama annesiyle babasına göre daha iyi anlaşıyorlar. Erkek arkadaşım üniversite okuyor orada arkadaşlarına ailesi ile arasının çok iyi olduğunu söylemiş aslında kötü, yalan konuşmuş yani. Birde erkek arkadaşım bir fabrikada çalışıyordu fabrikanın patronunu da erkek arkadaşımın babası tanıyormuş. Erkek arkadaşımın maaş alma zamanı babası ondan izinsiz maaşını alıyormuş patrondan. Patronda tanıdığım diye veriyormuş. Fakat ne o maaştan ne de kendi paralarından erkek arkadaşıma hiç para vermiyorlar üniversite okuyor okumasa bile bir insanın ihtiyaçları oluyor. Sonra erkek arkadaşımda sinirlenmiş gidip babasından o parayı almış kendi maaşını, sonra tabi babası parayı bulamayınca koyduğu yerde anlamış onun aldığını kavga filan etmişler. Tabi şimdi başka sorunları da var arkadaşımın psikoloji çok bozuk. Erkek arkadaşımın arkadaşlarına yalan söylemesi, parayı babasından izinsiz alması günah mıdır? Sonuçta kendi parası ama bilemiyorum. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum onu seviyorum ama bu olayları bana söyleyince şaşırdım tabi. Ayrılmayı düşündüm aslında ona güvenmem zor olacak biraz ama kendimi onun yerine koyuyorum çıkış yolu bulamıyorum doğrusu. Eğer benim yerimde siz olsaydınız ne yapardınız? Bir de istiareye yatmayı düşünüyorum. Lütfen bana yardım edin.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Allah cc.size akıl fikir,idrak versin..sorunlu çocuklar sorunlu ailelerden gelir...

"Erkek arkadaşımın arkadaşlarına yalan söylemesi,"
Dinimiz yalan ve yalancılığı büyük günahlardan birisi olarak kabul eder...
Yalan niçin büyük günahlar içindedir diye sorarsaniz ;Çünkü yalan, pek çok büyük günahı tetikleyebilecek potansiyele sahip bir günahtır.
yalan neredeyse bütün büyük günahlar ile irtibatlıdır...Her türlü kötülük ve günah Yalan ile başlar!!ve devam eder..
İster çıkarcı, ister savunma amaçlı, isterse de iyi niyetli olsun, yalan,Yalandir!!!
Yalan ,insan psikolojisine ve etrafina Kısa vadede sonuç,fayda verir!!Amaaa orta ve uzun vadede insanin itibarına,ahirettine zarar getirir..
Yani iyi niyetle bile söylense beyaz, mavi yalanlar;sıklıkla söylenen yalan ilişkiyi de insanlari da yıpratır...
Beyaz yalan, hiç de beyaz değildir simsiyah.. kapkara dir!!aklimizi, ruhumuzu Maneviyatımizi ,geleceğimizi karartır !!..
bu insan ile ilişkiniz Size sadece şerre götürür..

Eğer ben Sizin yeriniz de olsaydım ondan bir an önce Kaçardım ..
ama Sonra da diyorum ki ilahi adalet Allah Herkese Layık Olduğu Şeyi ve kimseyi veririr..
Beni Dinlerseniz;kendinizi ve Çevrenizi bir an önce çok geç olmadan değiştirin.

"aslında ona güvenmem zor olacak " ona güvenirseniz Onun pisliğine bulaşırsinız..
işte Ruyaniz..

https://www.islamiforumlar.net/ruya-yorumlari-bolumu/31858-ruyada-tuvalet-gormek.html

ozkn

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
"bu olayları bana söyleyince şaşırdım tabi.Ayrılmayı düşündüm aslında ona güvenmem zor olacak biraz"

Eğer çocuğun parasını gasp etmeyi sen de düşünüyorsan elbette aynı şeyi sana da yapar. Çocuk orda haklı! Orada öyle yaptı diyerek çocuğu yargılamanız size ne kadar doğal geliyor acaba? Düz mantıktır bu yaptığınız.

mihri

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Çok teşekkürler öncelikle ama ben onun o parayı aldı diye onu suçlu bulmuyorum. Aslında onun yerinde olsam bende aynı şeyi yapabilirdim.Onun haline çok üzülüyorum, çok acıyorum ve onu çok seviyorum.Ama tabi ki de hayırlısı değilse ondan uzak duracam. Benden kendine psikolojikmen yardım etmemi istiyor üzülüyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamünaleyküm O insani Siz Allah`tan çok acıyip merhamet edemezsiniz!! Onun icin Dua edin!!Allah hidayette erdirsin...
"Eğer benim yerimde siz olsaydınız ne yapardınız '"

Sizi bilmem!!amaaa Ben ,imanlı ,ibadet ehli benden daha bir gayretli özü sözü bir yalan söylemiyen ,dürüst bir dost ,arkadaş ,Sevgili arar dururum...
çünkü benim daha da güçlenmeye ihtiyacım var
halen düzeltemediğim yamuk hallerim var şimdi ben yolumu düzeltmeye çalışır iken yoldan çıkmışlara nasıl faydalı olayım..
Bu benim boyumu aşar kardeşlerim ben kendi halimi bilirim.....
Siz imani, idraki, psikoloji ruh hali güclü bir insan degilsiniz!!Dikkat edin Sizi de kendi pisliğine cekmezsin!!

Eğer ben Sizin yeriniz de olsaydım ondan bir an önce Kaçardım ..
ama Sonra da diyorum ki ilahi adalet Allah Herkese Layık Olduğu Şeyi ve kimseyi veririr..
Beni Dinlerseniz;kendinizi ve Çevrenizi bir an önce çok geç olmadan değiştirin.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamünaleyküm.Nasıl anlatsam bilemiyorum biraz karışık benim erkek arkadaşım var yani ciddi düşünüyoruz.Ben onu annemle tanıştırdım ama ben onun ailesiyle tanışmadım.Erkek arkadaşım ailesi garip yani tam çözemedim bana anlattı bir şeyler erkek arkadaşımın annesi ve babası sevmeyerek evlenmişler ve erkek arkadaşım tek çocuk bunların üçünün arasında hep sorun var.Babası erkek arkadaşıma hiç babalık yapmamış bir kere öpüp sarılıp oğlum dememiş...Annesi de öyle ama annesiyle babasına göre daha iyi anlaşıyorlar.Erkek arkadaşım üniversite okuyor orada arkadaşlarına ailesi ile arasının çok iyi olduğunu söylemiş aslında kötü yalan konuşmuş yani.Birde erkek arkadaşım bir fabrikada çalışıyordu fabrikanın patronunu da erkek arkadaşımın babası tanıyormuş. Erkek arkadaşımın maaş alma zamanı babası ondan izinsiz maaşını alıyormuş patrondan.Patronda tanıdığım diye veriyormuş.Fakat ne o maaştan ne de kendi paralarından erkek arkadaşıma hiç para vermiyorlar üniversite okuyor okumasa bile bir insanın ihtiyaçları oluyor.Sonra erkek arkadaşımda sinirlenmiş gidip babasından o parayı almış kendi maaşını sonra tabi babası parayı bulamayınca koyduğu yerde anlamış onun aldığını kavga filan etmişler tabi şimdi başka sorunları da var arkadaşımın psikoloji çok bozuk.Erkek arkadaşımın arkadaşlarına yalan söylemesi,parayı babasından izinsiz alması günah mıdır?Sonuçta kendi parası ama bilemiyorum. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum onu seviyorum ama bu olayları bana söyleyince şaşırdım tabi.Ayrılmayı düşündüm aslında ona güvenmem zor olacak biraz ama kendimi onun yerine koyuyorum çıkış yolu bulamıyorum doğrusu.Eğer benim yerimde siz olsaydınız ne yapardınız?Bir de istiareye yatmayı düşünüyorum.Lütfen bana yardım edin.

AKILLI İNSANLAR ÇÖZÜM ÜRETİR, TEMBEL VE ZAYIF İNSANLAR İSE SADECE BAHANE ÜRETİR.
onu ,bunu,ailesini, zamanı, şansı ve kaderi suçlarlar..kendileri ise hep masum, ve günahsızdirlar...
....

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Selamünaleyküm.Nasıl anlatsam bilemiyorum biraz karışık benim erkek arkadaşım var yani ciddi düşünüyoruz.Ben onu annemle tanıştırdım ama ben onun ailesiyle tanışmadım.Erkek arkadaşım ailesi garip yani tam çözemedim bana anlattı bir şeyler erkek arkadaşımın annesi ve babası sevmeyerek evlenmişler ve erkek arkadaşım tek çocuk bunların üçünün arasında hep sorun var.Babası erkek arkadaşıma hiç babalık yapmamış bir kere öpüp sarılıp oğlum dememiş...Annesi de öyle ama annesiyle babasına göre daha iyi anlaşıyorlar.Erkek arkadaşım üniversite okuyor orada arkadaşlarına ailesi ile arasının çok iyi olduğunu söylemiş aslında kötü yalan konuşmuş yani.Birde erkek arkadaşım bir fabrikada çalışıyordu fabrikanın patronunu da erkek arkadaşımın babası tanıyormuş. Erkek arkadaşımın maaş alma zamanı babası ondan izinsiz maaşını alıyormuş patrondan.Patronda tanıdığım diye veriyormuş.Fakat ne o maaştan ne de kendi paralarından erkek arkadaşıma hiç para vermiyorlar üniversite okuyor okumasa bile bir insanın ihtiyaçları oluyor.Sonra erkek arkadaşımda sinirlenmiş gidip babasından o parayı almış kendi maaşını sonra tabi babası parayı bulamayınca koyduğu yerde anlamış onun aldığını kavga filan etmişler tabi şimdi başka sorunları da var arkadaşımın psikoloji çok bozuk.Erkek arkadaşımın arkadaşlarına yalan söylemesi,parayı babasından izinsiz alması günah mıdır?Sonuçta kendi parası ama bilemiyorum. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum onu seviyorum ama bu olayları bana söyleyince şaşırdım tabi.Ayrılmayı düşündüm aslında ona güvenmem zor olacak biraz ama kendimi onun yerine koyuyorum çıkış yolu bulamıyorum doğrusu.Eğer benim yerimde siz olsaydınız ne yapardınız?Bir de istiareye yatmayı düşünüyorum.Lütfen bana yardım edin.
Aleyküm selam.
Arkadaşın okuldaki arkadaşlarına karşı mahcup olmamak, arkadaşları tarafından dışlanmamak için yalan konuşmak mecburiyetinde kalmış.
Neticede kendisinden izinsiz alınan parayı tutmuş oda izinsiz almış iyi yapmışalkss çocuk hem okuyor, hem çalışıyor sen git onun maaşını gasp et harçlık verme, olcak işmi bu.dfrt..

Neticeye bakarsak çocuk seni kendisine yakın bulmuş sana derdini anlatmış kardeşim yani senden birşey gizlemiyorxxzzl..eğer ben senin yerinde olamam ama ben derimki o kardeşimize(arkadaşına) yardımcı ol moral ver ki ailesinden görmediği sevgiyi, yakınlığı sende görsün, zaten seni kendisine yakın görmeseydi bunları sana anlatmazdı,
amaaa birde sana tavsiyem ileride pişman olacağın bir yanlış yapma sakın. (nedemek istediğimi umarım anlamışındır;) )

mihri

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Yardımlarınız için ALLAH razı olsun.Sizin dediğinizi yapacağım sadece ona yardım edip sonra tamamen bırakacağım eğer yardım etmezsem benim de içim rahat etmeyecek.Çok teşekkürler.

Evet aslında Ekrem hocanın söylediklerini oda bana söylemişti mahcup olurdum dedi senin ailen o şekil olsa sende anlatamazdın dedi.Ama ben hata yapmak istemiyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm selam.
Arkadaşın okuldaki arkadaşlarına karşı mahcup olmamak, arkadaşları tarafından dışlanmamak için yalan konuşmak mecburiyetinde kalmış.
Neticede kendisinden izinsiz alınan parayı tutmuş oda izinsiz almış iyi yapmışalkss çocuk hem okuyor, hem çalışıyor sen git onun maaşını gasp et harçlık verme, olcak işmi bu.dfrt..

Neticeye bakarsak çocuk seni kendisine yakın bulmuş sana derdini anlatmış kardeşim yani senden birşey gizlemiyorxxzzl..eğer ben senin yerinde olamam ama ben derimki o kardeşimize(arkadaşına) yardımcı ol moral ver ki ailesinden görmediği sevgiyi, yakınlığı sende görsün, zaten seni kendisine yakın görmeseydi bunları sana anlatmazdı,
amaaa birde sana tavsiyem ileride pişman olacağın bir yanlış yapma sakın. (nedemek istediğimi umarım anlamışındır;) )

Adminim.. Üsküdarda sabah oldu Uyanın artık !!sırıtık.:,
arkadaşlarına Ailesi hakkında yalan söyleyen Sana da, bana da yalan söyler!!
okuldaki arkadaşlarına karşı mahcup olmamak, arkadaşları tarafından dışlanmamak için yalan konuşmak mecburiyetinde kalmaz insan!!
Okulda gençler,Ailesinden bahsetmek zorunda değil!!Havadan, sudan, derslerden, kizlardan, spor ve facebook, ve oyunlardan bahsederler..!!.:tamam:.

Bunu unutmayin 12 ile 19 yaş arasindaki gençlerin %90 i ilgi ve dikkat çekmek için yalan söyler!!!:bilmemm:.
Psikolojik istatiklere göre;insanlar, çocukluk ve gençlik yıllarında hiç tereddüt etmeden yalan söyleyebilmektedirler.

Örneğin, arkadaşlarıyla gittiği yeri söyleme konusunda gençlerin birçoğunun ağzı yalana alışıktır.Ağzı yalan söylemeye alışık olan bu gençlikler, bu tür yalanları
çoğu zaman hiç düşünmeden söylerler...
Biraz düşünseler, samimi verdikleri cevapta kendileri için bir sakınca olmayacağını göreceklerdir.
Ancak, çocukluklarından itibaren bu tür durumlarda yalan söylemeye alıştıkları için, yine bu yönteme başvururlar.

Olayları çözmek için akıl, mantık ve duygularimiz ile bakalim...aassd..

yaşadıklarımıza, ve kararlarimiza bir de geleceğin penceresinden bakalım ..Sendeki en büyük degişim Sen aklını keşfettiğin an başlar...

mihri

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm.Eğer bu olayda duygularıma kapılırsam onu affederim.Mantığım kabullenmiyor ama duygularımı yenmem gerekiyor.O kadar zor ki bir haftadır içim yanıyor gözlerim hep yaşlı nasıl kurtulscam bilmiyorum.

ozkn

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Bahsettiğiniz kişinin hatalarını örtmek uğruna Allahu Teala'nın yasak saydığı şeyleri ne o kişide ne de kendinizde meşru görmeyin derim. Ne olacak canım yalan söylüyorsan, ne olmuş annene babana böyle davrandıysan gibi teşvikler teselliler İslam için hizmet ediyorum mantığına yakışmaz.

Kendinden alınan şeyi onlardan habersiz geri almasında haklıdır demiştim ama anne ve baba söz konusu olunca bu sözümü geri alıyorum. Belki çocuğun kimseye sezdirmediği kötü alışkanlıkları var belki ailesi bunu bildiği için eline geçmesini istemiyor. İşin aslını kesinkes bilemeyiz ki!!! Dilin kemiği yok ki dostoğru olsun!!

Ben kendi babamı bile bana yaptığı haksızlıktan ötürü bazen sileceğim diye düşünüyorum sonra geriye bakıyorum ben onun bedeniyim, ondan bir parçayım. O yıllarca kahrımı çekip kendi okuyamamış beni gurbetlerde okutmuş, bir değil on çeşit kıyafet alıp giydirmiş, milletin ipi kopuğuna karşi bizi babasıyım diye kanat gerip korumuş

Şimdi adam oldum da (!) bana bir haksızlık yaptığı noktada onu eleştirip tek kalemde silmeyi düşünüyorum... Bunca iyiliği bana ilerde faydası dokunacak diye düşünerek yapmamış, babayım diye bunca sorumluluğu kendine görev olarak üstlenmiş! Para verseniz böyle bir duyguyu insanin içinde yerleştiremezsiniz.

Bence babası ve anasına yapıcı olması yönünde tavsiyelerde bulun. Eğer ki seni de terslerse ne diyorsun sen diye fırsat bu fırsat bırakmış olursun onu. Mesele anne baba yahu. Böyle öfke beslenmesi için kendsini bebekken sokağa atmış olmaları gerekir.

Mesela kız çocukları babam bana baskı uyguluyor bir an önce evlensem de kurtulsam diyor. Evlenince karşısındaki baba değil ki merhamet etsin. Bu sefer bavulunu toplayıp beğenmediği babasının evine geri dönüyor. Tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır. Sen özgürlük istiyorsun evlenmeye gidiyorsun:) hopp yanlış yapıyorsun denir!! halbuki evlenince kendi isteğinle tam bir esir oluyorsun. Kocan emretse şunla görüşmeyeceksin diye Allahu Teala katında bu isteği geçerlidir. Kocanın yasakladığı kişiyle gidip görüşemezsin bile! Babanın yasakladığı sevgili ile gizli gizli görüşüyorlar ama... Baba evden atmaz ama koca evden atar hele ki aldatma ise orda ilişki biter, ama kocanı başka biriyle aldattın diye baba ilişkisini bitirip kapı dışı etmez yine o benim namusum diyerek alır evine!!!

Konuyla ne alakası var yazdıklarımın :) Ben de bilmiyorum.... :)

mihri

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm yorumlarınız için yardımlarınız için teşekkürler. 'Böyle öfke beslenmesi için kendisi bebekken sokağa atmış olmaları gerekir.' Bunu söylemişsiniz zaten erkek arkadaşım doğduğunda babası ona bakmamış annesi de Almanya'ya gitmiş annesinin babasının yanına erkek arkadaşıma yani anneannesi ve dedesi bakmış annesi çalışmak zorundaymış tabi erkek arkadaşım annesini ve babasını anneannesi ve dedesi sanıyormuş.Düşünün böyle bir şeye bir babanın gönlü nasıl razı oluyor? Babasını yıllar sonra görüyor erkek arkadaşım ve hala ona baba diyemiyor nasıl desin ki şefkat görmemiş.Bende parayı almasını yanlış buldum evet belki benim bilmediğim hırsızlıklar da yaptı.Ama buna mecbur kalmış olabilir ben çalışacam parayı ailem alacak bana hiç bir şey almayacaklar harçlık vermeyecekler bir sevgi vermeyecekler böyle ailemi olur dedirtiyorlar yani.Oğullarına beddua ediyorlar.Bu durumda kim haksız kim haklı belki daha bilmediğim durumlarda vardır belki bilmiyorum.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Adminim.. Üsküdarda sabah oldu Uyanın artık !!sırıtık.:,
arkadaşlarına Ailesi hakkında yalan söyleyen Sana da, bana da yalan söyler!!
okuldaki arkadaşlarına karşı mahcup olmamak, arkadaşları tarafından dışlanmamak için yalan konuşmak mecburiyetinde kalmaz insan!!
Okulda gençler,Ailesinden bahsetmek zorunda değil!!Havadan, sudan, derslerden, kizlardan, spor ve facebook, ve oyunlardan bahsederler..!!.:tamam:.

Bunu unutmayin 12 ile 19 yaş arasindaki gençlerin %90 i ilgi ve dikkat çekmek için yalan söyler!!!:bilmemm:.
Psikolojik istatiklere göre;insanlar, çocukluk ve gençlik yıllarında hiç tereddüt etmeden yalan söyleyebilmektedirler.

Örneğin, arkadaşlarıyla gittiği yeri söyleme konusunda gençlerin birçoğunun ağzı yalana alışıktır.Ağzı yalan söylemeye alışık olan bu gençlikler, bu tür yalanları
çoğu zaman hiç düşünmeden söylerler...
Biraz düşünseler, samimi verdikleri cevapta kendileri için bir sakınca olmayacağını göreceklerdir.
Ancak, çocukluklarından itibaren bu tür durumlarda yalan söylemeye alıştıkları için, yine bu yönteme başvururlar.

Olayları çözmek için akıl, mantık ve duygularimiz ile bakalim...aassd..

yaşadıklarımıza, ve kararlarimiza bir de geleceğin penceresinden bakalım ..Sendeki en büyük degişim Sen aklını keşfettiğin an başlar...
Selamunaleyküm,
adminim üsküdarda sabah oldu da ben içimden geldiği gibi düşüncelerimi yazdım.
Tamam şimdiki gençler farklı olabilirler akılları fikirleri oynaşta olabilir ler ama kardeşimiz onun durumunu açıklamış bende öyle düşündüm yazdım, evet o kişi yalan konuşarak bu kardeşimizi belki kandırıyor kendisine acındırıyor ama niye acındırsınkiilginç::.şimdiki gençler çok farklı eğer (tavlamak) arkadaş olmak istiyorlarsa açık açık söylerler yani.
Heee birde şu var; bu kardeşimiz zengin, o kişide fakirse veya uyanık biriyse kendisine acındırıp bu kardeşimizi söğüşlemeyi de düşünüyor olabilir, neticede insanoğlu çiğ süt emmiştir, ama kendisi kardeşimizin ailesiyle tanıştığı halde, kendi ailesini bu kardeşimize tanıştırmaması kafamı karıştırmıyorda değil hanixxzzl..

Bahsettiğiniz kişinin hatalarını örtmek uğruna Allahu Teala'nın yasak saydığı şeyleri ne o kişide ne de kendinizde meşru görmeyin derim. Ne olacak canım yalan söylüyorsan, ne olmuş annene babana böyle davrandıysan gibi teşvikler teselliler İslam için hizmet ediyorum mantığına yakışmaz.

Kendinden alınan şeyi onlardan habersiz geri almasında haklıdır demiştim ama anne ve baba söz konusu olunca bu sözümü geri alıyorum. Belki çocuğun kimseye sezdirmediği kötü alışkanlıkları var belki ailesi bunu bildiği için eline geçmesini istemiyor. İşin aslını kesinkes bilemeyiz ki!!! Dilin kemiği yok ki dostoğru olsun!!

Ben kendi babamı bile bana yaptığı haksızlıktan ötürü bazen sileceğim diye düşünüyorum sonra geriye bakıyorum ben onun bedeniyim, ondan bir parçayım. O yıllarca kahrımı çekip kendi okuyamamış beni gurbetlerde okutmuş, bir değil on çeşit kıyafet alıp giydirmiş, milletin ipi kopuğuna karşi bizi babasıyım diye kanat gerip korumuş

Şimdi adam oldum da (!) bana bir haksızlık yaptığı noktada onu eleştirip tek kalemde silmeyi düşünüyorum... Bunca iyiliği bana ilerde faydası dokunacak diye düşünerek yapmamış, babayım diye bunca sorumluluğu kendine görev olarak üstlenmiş! Para verseniz böyle bir duyguyu insanin içinde yerleştiremezsiniz.

Bence babası ve anasına yapıcı olması yönünde tavsiyelerde bulun. Eğer ki seni de terslerse ne diyorsun sen diye fırsat bu fırsat bırakmış olursun onu. Mesele anne baba yahu. Böyle öfke beslenmesi için kendsini bebekken sokağa atmış olmaları gerekir.

Mesela kız çocukları babam bana baskı uyguluyor bir an önce evlensem de kurtulsam diyor. Evlenince karşısındaki baba değil ki merhamet etsin. Bu sefer bavulunu toplayıp beğenmediği babasının evine geri dönüyor. Tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır. Sen özgürlük istiyorsun evlenmeye gidiyorsun:) hopp yanlış yapıyorsun denir!! halbuki evlenince kendi isteğinle tam bir esir oluyorsun. Kocan emretse şunla görüşmeyeceksin diye Allahu Teala katında bu isteği geçerlidir. Kocanın yasakladığı kişiyle gidip görüşemezsin bile! Babanın yasakladığı sevgili ile gizli gizli görüşüyorlar ama... Baba evden atmaz ama koca evden atar hele ki aldatma ise orda ilişki biter, ama kocanı başka biriyle aldattın diye baba ilişkisini bitirip kapı dışı etmez yine o benim namusum diyerek alır evine!!!

Konuyla ne alakası var yazdıklarımın :) Ben de bilmiyorum.... :)
Sen bilmiyorsan biz nereden bilelim ozkn kardeşxxzzl..

mihri

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Çünkü ben 18 yaşındayım o 20 yaşında benim ailem tanışmamı şuanlık istemedi ve bizim maddi durumumuzda iyi değil öyle.

ozkn

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
bazı selefi ve vahabi kafalar var maalesef hadis filan dinlemezler kaynak verirsin takmazlar. biz de onları tamıyoruz kardeşim

Üst Alt