• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Engelli bir bayanın erkeğe ağda yaptırması caiz midir?

• Konuyu başlatan selçuk t
  • Başlangıç tarihi
S

selçuk t

Kayıtsız
Misafir
Engelli bir bayanın erkeğe ağda yaptırması caiz midir?
Ben engelliyim hep oturuyorum % 96 engelim var. Özel bölgem çok kıllandı ailemde seni agda salonuna götürelim dedi. Ben ağda yaptırdım özel bölgeme, ağda yapan da erkekti kadın yokmuş, caiz midir?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Allah c.c şifa ve kolaylık nasip etsin inş. Engelli olmanız bir özürdür, yazınızdan bayan olduğunuz anlaşılıyor.

Şafiî ve Hanbeli'ye göre "yüz ve el dahil bütün vücut avrettir." Hanefi ve Malikî mezheblerine göre ise yüz ve el müstesna bütün vücut avrettir.

Avret olan yerlere bakmak haram olduğu gibi mes etmek, yani dokunmak da haramdır. Doğum ve tedavi gibi bir zaruret varsa, ihtiyaç nisbetinde müsamaha edilir. Buna göre sizin durumunuz bir zaruret şeklinde değerlendirilebilir mi bu konu fetva gerektirir. Siz en doğrusu bu durumu telefonla diyanet fetva hattına danışın. Çünkü durumunuzu, imkanlarınızı veya olanaksızlıklarınızı anlatmanız ve bunların hepsinin bir arada değerlendirirlip bir fetva verilmesi lazım diye düşünüyorum.

Yani siz bayansanız özel bölgenizi bir başkasının görüp dokunması normalde caiz değildir. Ağdayı yapan bayan da olsa erkek de olsa özel bölge avret yeridir. O nedenle bahsettiğiniz şekilde ağda yapılması caiz görülmemiştir. Fakat dediğim gibi zaruret durumu nasıl değerlendirilir ona kesin ve net cevabı buradan veremeyiz.

S

selçuk t

Kayıtsız
Misafir
Erkeğim bayan değilim yanlışlık oldu. Bizim yakında agda salonu var ama erkekler için ailem de seni götürelim diyor özel bölgemde çok kıllanma var. Caiz değil mi yani.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Erkeklerin avret bölgesi diz kapağı ve göbek arasıdır. Bu duruma göre özel bölgenin başkası tarafından ağda yapılması caiz değildir. Ancak engelli olduğunuzu yazmışsınız. O nedenle bir mecburiyet olduğu düşünülerek fetva sorabilirsiniz. Burada fetva vermeye yetkimiz yok. Söylediğim gibi diyanet fetva hattını arayıp, durumunuzu anlatın. Çok basit bir iştir, buraya yazmaktan daha kolay.

S

selçuk t

Kayıtsız
Misafir
başka soru sorabilirmyim

21 yaşındayım ağır derecede engelliyim, her insan gibi benim de cinselliğe ihtiyacım var. Evlensem olmuyor aileye bağımlıyım. Mastürbasyon yapamıyorum ne yapmam lazım.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Allah c.c sabır versin kardeşim. Bu işi rüyalanmaya bırakmandan başka çare görünmüyor. Rüyalanmak da Rabbimizin bir nimetidir.

S

selçuk t

Kayıtsız
Misafir
Diyanete sorduk agda yaptırmayı, yaptırabilirsiniz dedi.. Biz de yaptırmaya gittik. Agda yaptıktan sonra pişik olmasın diye krem sürüyordu sürerken bir anda avret yerimde boşalma oldu. Kas hastası olduğum için fazla tutamadım acaba günaha mı girdim.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Yabancı birinin dokunmasıyla olduğu için günah olur. Gusül alırsın, tevbe istiğfarda bulunursun, bir daha aynı duruma düşmemeye dikkat edersin. Allah c.c nün af ve mağfireti sonsuzdur.

S

selçuk t

Kayıtsız
Misafir
Boşalma değilmiş zevk suyuymuş yatarken göremedim ailem dedi zevk suyuna abdest gerekir mi. Zevk suyuda mı günah.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Sevk suyu değil zevk suyu olacak, orayı düzelttik. Bundan kasıt meni gelmeden şeffaf kaygan bir suyun gelmesi ise buna mezi denir gusül gerekmez. Ancak normal namaz abdesti bozulmuş olur. Meni gelmediği sürece gusül gerekmez. Bazen meniye de zevk suyu diyenler oluyor, karıştırmamak lazım.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Benim avret bölgemde traş bıçağından dolayı pişik kızarıklık oluyor doktara gittik bana köpük gibi birşey verdi traşdan sonra onunla 20 dakika tüm avret bölgesine masaj yapılacak dedi onuda annem yapıcak bende korkuma sürdürmüyom boşalırım diye imkanı yok 20 dakika dayanamam acaba napalım.

Üst Alt