• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Ele gelen her yapışkan sıvı gusül almamızı gerektirir mi?

tevekkulyolcusu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm herkesin kandili mübarek olsun, bugün affınıza sığınarak küçük abdestten sonra fark ettim elime yapışkan bir sıvı geldi internetten araştırdım durumu ancak pek anlamadım, mezi ve meni durumu var sanırsam. Üç şey ile fark edilir diyordu, eğer bu sıvı şehvetle çıkmışsa, bir avuç dolusu kadar yer kaplamışsa ve kokuyorsa sanırım meni imiş ve gusül gerekiyor bu durumda. Ancak bu üç durumda yoktu kokladım bir çok kez ama kokusu yoktu. Çok vesvese aldığımdan dolayı özellikle böyle güzel bir günde ne yapacağımı şaşırdım, daha dün gusül almıştım tekrardan su harcamak istemiyorum israf olacak ama vesvese yüzünden de namazımdan olursam diye korkuyorum ne yapmam gerekiyor? Ya cünüpsem ya küfre girersem imanım sarsılır diye korkuyorum namazdan sonra...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam, geceniz mübarek olsun. Değerli kardeşim sorunun tespitini ve ne olduğunu ancak kendin bilirsin. Bir başkası tarifle bunu bilemez, ancak seninde dediğin gibi meni, vedi, mezi birçok yerde özellikleri itibarı ile tarif ediliyor onları dikkatlice oku, bunlar insana ömür boyu lazım bilgilerdir. Şunu belirtelim, şehvet olmadan gelen sıvı meni değildir gusül gerektirmez. Çok fazla şüphe ediyorsan emin olamıyorsan gusül alır rahatlarsın, bunu bu kadar dert etmene gerek yok. Fazladan Su harcasan ne olur, kaç paralık su harcanır. Zaten vucudun temizse mecbur kalırsan 2 litre ile bile gusül alırsın avcunu ıslatır her yerini ovalarsın olur biter. Sen bunlarla uğraşma, gir banyoya güzelce gusülünü al, sıkıntın geçsin. Hiç israf falan olmaz. Bir şeyden şüphe ediyorsan en kısa yoldan şüpheni nasıl gideriyorsan onu yap böylece boşuna vesvese yapmamış olursun. Vesselam

tevekkulyolcusu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Aleykümselam, geceniz mübarek olsun. Değerli kardeşim sorunun tespitini ve ne olduğunu ancak kendin bilirsin. Bir başkası tarifle bunu bilemez, ancak seninde dediğin gibi meni, vedi, mezi birçok yerde özellikleri itibarı ile tarif ediliyor onları dikkatlice oku, bunlar insana ömür boyu lazım bilgilerdir. Şunu belirtelim, şehvet olmadan gelen sıvı meni değildir gusül gerektirmez. Çok fazla şüphe ediyorsan emin olamıyorsan gusül alır rahatlarsın, bunu bu kadar dert etmene gerek yok. Fazladan Su harcasan ne olur, kaç paralık su harcanır. Zaten vucudun temizse mecbur kalırsan 2 litre ile bile gusül alırsın avcunu ıslatır her yerini ovalarsın olur biter. Sen bunlarla uğraşma, gir banyoya güzelce gusülünü al, sıkıntın geçsin. Hiç israf falan olmaz. Bir şeyden şüphe ediyorsan en kısa yoldan şüpheni nasıl gideriyorsan onu yap böylece boşuna vesvese yapmamış olursun. Vesselam
Bugün en azından kokusu olmadığından dolayı cünüp olmadığımı düşünerek tüm namazlarımı kılmaya çalıştım, inşallah kabul olmuştur. Vesvese gerçekten pis bir şey elimden geldikçe kurtulmaya çalışıyorum, gusül almak bir türlü içimden gelmedi çünkü internetteki tarif edilenlere göre meni olmaması gerekiyordu. Namazlarımı kılarken vesvese aklımdaydı ama takmadan devam ettim, inşallah kurtulurum bu vesveselerden.

Üst Alt