Düğün masrafları bütçemizi zorluyor ailemle aram bozuldu

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm sevgili tozduman kardeşim;''Hayat şartları beni zorluyor sa benim pskolojim mi bozuk oluyor ''
Bu cümlen ile aslında halini özetlemişsin yazın ne kadar detaylı olsa da özet bu bir cümlede...Tuğçecim içinde bulunduğun durum çok kolay değil ama sen kendinde zorlaştırıyorsun senin gibi imanlı kardeşime hatırlatmam gerekenler şunlar;öncelikle GÜÇ YETİREMEYECEĞİN ŞEYLER İÇİN KENDİNE EVHAM YAPMA, YARINA GARANTİMİZ YOK AYRICA KULUN PLANININ ÜSTÜNDE ALLAH CC PLANLARI VAR HAYIRLISINI İSTE VE İŞLERİNİ ALLAH CC EMANET EDEREK HAREKET ET SONRA ARDINA BAKMA VE GELECEĞİNİN NASIL OLMASI GEREKTİĞİ HAKKINDA BU ŞEKİLDE KENDİNE ZULÜM ETME.......
Seni zorlayan yine sensin bırak rahat ol bu kadar her şeyi sen yönlendiremezsin bu imkansız ve kendinden imkansızı isterken zulüm etmiş oluyorsun.Allah cc ahirette ''verdiğim cana niye bu kadar zulüm ettin ben varken benden istemek varken neden kendi gücün yetmeyeni de sırtına gönlüne yüklendin'' derse ne yapacaksın?Kaldı ki etrafındaki insanlarında sorumluluklarını yerine getirmeleri için müsade et annen anneliğini ,baban babalığını ve görevlerini yerine getirsinler.Onların sorumluluklarını üzerine alma zaten, baş edemezsin hayatımızda onlar paylaşmak birlik ile bütün olarak sorunlarla mücadele etmek için var üzerine düşeni yap ama fazlası için başkalarına ait alanların sorumluluğunu yüklenmeye kalkma ....Elhamdülillah hayattalar Rabbim uzun ve sağlıklı ömür nasip etsin onlara ...Eğer ki hayatta olmasalar idi o zaman yüklenmek zorunda kalırdın ve bizde anlardık ama şuan sen sadece yuvanın tatlılıkla huzurla kurulması için dua ile Allah cc sığın gelecek için endişe etme Rabbim'in rızık kapısı tek değil,Rahmeti de sonsuz eeee sen neyin telaşını güdüyorsun. Şu zor zamanın da bir de kendin böyle evhamlarla hayatını daha da zor hale getirme Allah cc emanet et işlerini ferahla,bak nasıl yoluna giriyor....Ayrıca annen ile olanlara çok sevindim inşallah daha da iyi olur.Selametle Allah cc emanetsin tuğçecim Allah var dert yok.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam haklısın ablacigim. Bende olan bitenden sonra farkettim herşeyi. Sorunlar sıkıntılar büyük, kötü değilmiş. Ne kadar az stres o kadar kolay çözüm. Birikimler patlıyor sonra.
Yani stresden o kadar çok yıpratmisim ki kendimi bana ağır gelen sıkıntılar değil kendi içimde kendimi bu kadar sıkmammış.
Şimdi anlıyorum herşeyin bi yolu bir çözümü var.
Stres ne kadar kötü birşey.
Insanin bakış açısından huzuruna kadar alıyor. Allah razı olsun telkinlerin için uyacagim abla. Çok teşekkür ederim Allah razı olsun ablacigim. Allah hepimize Ahirette ve dünyada iyi hal nasip etsin inşallah.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam benim güzel kardeşim,

Annenle iyi olmanıza gerçekten çok sevindim ...
Bazen içimizde kırgınlıklar, kızgınlıklar olsa bile affetmemiz gerekiyor sevdiklerimizi, bir süre sonra o da çok pişman olur söylediklerine ama ne yapacaksın sonuçta annen...

Başta da söylediğim gibi; o bir anne evladının kötülüğünü asla istemez! sen de anne olunca daha da iyi anlayacaksın bu duyguyu kardeşim...
Bak ne güzel, sen adım attın kazanan yine sen oldun! Allah katında da, kul yanında da!...gerisini boşver Allah büyüktür.....

İş konusuna gelince ben kendimden bir örnek vericem yine sana...Ben evlenmeden önce muhasebeciydim bir ara işten ayrılınca kış aylarındaydı abartmıyorum tam üç ay boyunca iş aradım, girmediğim, başvurmadığım şirket kalmadı! yok yok yok! içimde yine de bir umut kırıntısı duruyordu daha fazla dayanamadım bir tekstille paketlemeci olmak için anlaştım. Normalde neden başvurmadım tekstile? toza karşı alerjim var dayanamıyorum onun için...

Her neyse ben tekstil firmasıyla anlaştım ama bir yandan kulağım telefonda rüyamda gördüm abimden haber bekliyorum...Bu abim kim mi? biz daha önce başka bir şehirde yaşarken tanıdığımız bir marketçi abim vardı.
Burada denizli de muhasebeci bir arkadaşı varmış onu arattırıp, numarasını aldık ondan haber gelecek diye umutlanıyorum...

Annemin iyice umudu kayboldu bu abin seni tanımıyor, bakalım aklına gelip te sana iş bulacak mı diye...
Sürekli olmayan moralimi bozuyor, neyse, siz ne derseniz deyin o abi bana iş bulacak dedim, tekstile gitmeden sabah rüyamda ondan telefon geldiğini gördüm...Akşamüstü tekstilciyle anlaştım eve dönerken bir telefon arayan "o" abi...

Abi de, serbest muhasebecinin yanında çalışıyor defter tuttukları bir şirketin eleman aradığını duymuş beraber gittik ve işe başladım...
Sana da buradan anlatmak istediğim ne olursa olsun, hangi şehire gidersen git gelecek kaygısını bir kere içinden çıkar! rabbim herkesin ekmek kapısını ayırmıştır, elbet buldurur hayırlı bir yer...
İlla ki tekstilde çalışmayabilirsin, başka bir sektörde çalışırsın vardır mutlaka elinden gelen başka bir iş, onları geliştirirsin kardeşim, dert etme bu kadar..

Sen ailenle güzelce otur, konuş düğünün eksiklerini, fazlalıklarını, gerisi rabbimin hikmeti o nu en iyi Rabbim bilir...

Selametle kardeşim, güzel haberlerini beklemekteyim...:)

Güzel haberlerini bekliyorum...cfbrvo

tozduman

Moderatör
Moderatör
Inşallah emos kardeşim Allah razı olsun dualarimdasin

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selâmün Aleyküm :)
Çok şiddetli günlerden sonra :) sakinleşti hersey. Yine bu dönemde insan güçlü olmalı ne kadar zayifmisim yazdıklarıma bakınca Estağfurullah çektim içimden.
Telkinlerinizi unutmamak için de hepsini not aldım . Bir sürü çözüm soylemissiniz ama kafam yerimde değildi. İdrak edememisim.
Şimdi daha iyiyim kendimi güçlü hissediyorum.
Bu olaydan sonra Nisanlim yalova da olacak düğün dedi. Biz istanbuldayiz. Annem.şu anda beni zorluyor istanbulda olsun diye. Nişanlimin ailesi yalova da .
Ben içinden cikamadigim durumları Allahi vekil ederim nişanlima bırakırım benden daha iyi kararlar verir.
Bakalım bayramda yalova ya düğün yeri bakmaya gideceğiz.
Yeni bir kaos cikmamasi için annemi bu fikre alıştırmaya çalışıyorum. Hayirli yerde olsun isterse bahçe de olsun. Nasılsa düğün bizim değil büyüklerin düğünü Onlar evleniyor !
Onların hayali.
Biz maketiz :)
Bu durumda nişanlim la ben Ailelerin isteklerini yerine getirmeye orta yolu bulmaya çalışıyoruz. Allah hayirlisini nasip etsin. Benim hayirlisini istemekten başka çarem yok. Kimseyi memnun edemiyoruz. Hayirlisi olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selâmün Aleyküm :)
Çok şiddetli günlerden sonra :) sakinleşti hersey. Yine bu dönemde insan güçlü olmalı ne kadar zayifmisim yazdıklarıma bakınca Estağfurullah çektim içimden.
Telkinlerinizi unutmamak için de hepsini not aldım . Bir sürü çözüm soylemissiniz ama kafam yerimde değildi. İdrak edememisim.
Şimdi daha iyiyim kendimi güçlü hissediyorum.
Bu olaydan sonra Nisanlim yalova da olacak düğün dedi. Biz istanbuldayiz. Annem.şu anda beni zorluyor istanbulda olsun diye. Nişanlimin ailesi yalova da .
Ben içinden cikamadigim durumları Allahi vekil ederim nişanlima bırakırım benden daha iyi kararlar verir.
Bakalım bayramda yalova ya düğün yeri bakmaya gideceğiz.
Yeni bir kaos cikmamasi için annemi bu fikre alıştırmaya çalışıyorum. Hayirli yerde olsun isterse bahçe de olsun. Nasılsa düğün bizim değil büyüklerin düğünü Onlar evleniyor !
Onların hayali.
Biz maketiz :)
Bu durumda nişanlim la ben Ailelerin isteklerini yerine getirmeye orta yolu bulmaya çalışıyoruz. Allah hayirlisini nasip etsin. Benim hayirlisini istemekten başka çarem yok. Kimseyi memnun edemiyoruz. Hayirlisi olsun.

Ve Aleykümselam, Parayı veren düdüğü çalar, diğerleri sadece oynar diyecektim ki, aklıma geldi Ya Hu, parayı veren düdüğü çalar sözü gönül ülkesinde geçerliliğini kaybeder..

Neyse Biz niyetlerimizi sağlam tutalım. Amellerimizi niyetlerimiz doğrultusunda yapalım ve Her şeyin sahibinden hakkımızda hayırlısını isteyelim. Zaten yapabileceğimiz başka bir şey de yoktur.
HER ŞEY OLACAĞINA VARIR

Üst Alt