Duanın kabulu

bayramtsc

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
1
Arkadaşlar beni çok kaale almayın delinin tekiyim soruma cevap verseniz, şimdi ben 3 yıldır dua ediyorum , 3 yıldır hemen hemen aynı şeyi istiyorum sadece + dualar geldi , yakışıklılık , 5 gündür su içmeyen bir adamın suya olan isteği gibi , çünkü hayatımda 1 tane bile kız arkadaşım olmamıştır lanet olsun , şuanda patlama yaşamak istiyorum , Allah ta duamı kabul edip geri çekiyor , kabul ediyor geri çekiyor , bi geliyo bi gidiyo , sanki elektrik kablosunda sorun var sürekli gidip geliyo gibi , şimdi ben müslümanların çok yanlış bir yaşam sürdüğünü fark ettim , hep kahrolası , başı beladan kurtulmayan , her anı zehir gibi yaşayan bir insandır müslüman , bence hadislerin çoğu yalan , eğer doğru olsaydı , peygamberimizde (s.a.v) yakışıklı değil , zeki değil , çok kötü bir hayat yaşayan bir insan olurdu . Ama tam tersi , diyorum ki bizler çok saçma müslümanız , adam gibi yaptığımız bi namaz oruç var . Onun dışında rezalet bi hayat yaşıyoruz . Benim sormak istediğim şey Allah'ın şuanda olan birşeyi değiştirmeye gücü var mı , mesela burnum güzel değil ve çenem , bunları güzelleştirebilir mi , olan birşeyi değiştirebilir mi ? ?
 

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Mesajlar
6,663
sen islamı öğrenip anlamamışsın ki. Senin bildiğini sandığın islam kulaktan dolma. Sen islamı çevrenden duyduğunla sınırlı sanıyorsun. İlk işin islamı doğru şekilde öğrenmek olsun. Kendi kendini ateşe atma!
 

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Mesajlar
19,459


Merhaba kardesim sizi fazla kaale alacak degilim Allah hidayet versin...

'sanki elektrik kablosunda sorun var sürekli gidip geliyo gibi "
aynen sizin imaniniz. Allah cc ile olan baginiz,inanciniz, teslimiyettiniz gibi...
Ebu Hureyre(r.a.),Hz.Peygamber(s.a.v.)’in şöyle buyurduğunu söylemiştir:
”Allah Teala:”Ben,kulumun bana olan zannının yanındayım,Beni andığında/hatırladığında,Ben onun yanındayımdır.
Beni içerisinde anarsa/hatırlarsa,Ben de onu içerimde anarım.Eğer Bana bir karış yaklaşırsa,Ben ona bir kol yaklaşırım.
Eğer Bana bir kol yaklaşırsa,Ben ona bir kulaç yaklaşırım.Eğer bana yürüyerek gelirse,Ben ona koşarak gelirim.”buyurmaktadır.”

"'mesela burnum güzel değil ve çenem bunları güzelleştirebilir mi olan birşeyi değiştirebilir mi ? ?"

Tabi kardesim degistirebilir cenenizi ve burnunuzu begenmiyorsaniz bu resimdeki garibe verin gece gunduz sukr etsin siz bu yeni halinizi belki daha cok begenirsiniz...

kendi Yüzümü incelerken burnumun, gözlerimin, ağzımın nasıl da yerli yerince olduğunu ve ne kadar bana özel durduğunu farkettim.
Yüz nakli olan kişiyi gördünüz mü? O genci gördükten sonra günlerce gitmedi gözümün önünden. Başka birinin, hatta ölmüş birinin yüzüyle yaşamak tuhaf bir duygu olsa gerek.

İğreti kondurulmuş bir yüzle geçirmek ömrü… Üzüntüler, sevinçler için yeteri kadar kullanamamak mimikleri… İğreti yüzünüzün sizi her an terkedebileceği korkusuyla yaşamak…
Burun Cene, estetik ameliyat olan Bulent Ersoya bakin..
kim Allah tan baska her seyi yerli yerinde en mukemmel Yaratabilir..
Kardesim Dikkat edin..Sukr edilmeyen nimetler elinizden alinir da bu sozlerinizi hatirlarsiniz..

Şükretmek şükretmeyi becerebilmek büyük bir erdem bana göre..
Dünyada insana herşeyden lezzet aldıran ahireti adınada güzel geri dönüşümleri olacak şükür ..
Rabbim her anında şükrü unutmayanlardan eylesin hepimizi..
 

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Mesajlar
9,321
Arkadaşlar beni çok kaale almayın delinin tekiyim

***

Benim sormak istediğim şey Allah'ın şuanda olan birşeyi değiştirmeye gücü var mı , mesela burnum güzel değil ve çenem , bunları güzelleştirebilir mi , olan birşeyi değiştirebilir mi ? ?
Tanıştığımıza memnun oldum kardeşim,:.dost. bende pek akıllı sayılmam

senin sormak istediğin şeye gelince, ona hiç şüphe yoktur, isterse seni kurbağaya bile çevirir gece gündüz ciyaklatır, pardon vırak vırak vıraklatır,
sanırım bursada oturuyorsun, bak nedicem, boşbir vaktin olursa, cebine bir ayna alıp bursa çevre yoluna çık, yolun ortasından yürü ve yürümeye devam et, yolun ortasından yürümeye cesaretin yoksa kenardan yürü, yürürken nezamanki bir kütleme duydun ozaman cebinden aynayı çıkart suratına bak işte ozaman yüce allah'ın, suratını, burnunu değiştirdiğini görürsün, şaka değil ciddi diyorum bence bu yöntemi bi denedeneyince hem şüpelerindende kurtulmuş olursun, hemide gittiğin yerde birçok kız arkadaş bulursunsırıtık.:,
 

pringler

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
4
hiç şüphe yok ki Allah ın güçü herşeye yeter ergenlik döneminde bene oyleydim ama eminim senin kadar değil bunu şu şekilde düşünerek hallede bilirsin kötü yanlarını değil güzel bulduğun yanlarını bakarak veya şuanki haline şükrederek içten ama kız arkadaş olarakda hayırlısını dile evli biri olarak emin ol çirkin eşim olsaydıda hayırlı olsaydı lafdan anlasaydı bir günümde kavgasız geçseydi diye dua edersin
 
K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Cenabı Allahtan diliyorum o beynini en kısa zamanda değiştirsin. Neyin kafası bu her azana şükredecek dil yokmu sende, seni kusursuz yaratan rabbim elbetteki sana danışmaz burnunu vs organlarını değiştirirken seni noksansız yaradana tevekkül et nefes alıyorsun bir gün hepsini geri iade edeceksin. inna lillahi ve inna ileyhi raciun.
 
C

Cobain

Kayıtsız
Misafir
Tabiki durup dururken düzelmesini bekleyemezsin. Kudreti vardır elbet ama bunu yapması mucize olur. Allah sana ancak dışını güzelleştirmek için vesile yaratabilir. Estetik operasyon için ona lazım olan paraya ulaşman için kapı aralayabilir. Bu arada yanlış yerlerdesin şu an maddiyatla uğraşıyorsun.. Kişilerin isteklerinin olması her zaman iyi sonuçlanmaz allah bunu bilir ve ettiğimiz dualar allaha iletilir ve hepsi kabul edilir. aslında allah bizim için hayırlıyı daha iyi bilir. Benim de yıllardır istediğim bişi var olmuyor ama ben vardır bi nedeni zaman gelince olur diyorum. olanda daima hayır vardır. Haline bakıp şükretmelisin. Nice ölümcül hastalığı olan ya da meşakkatli tedavi sürecleri olan hastalıklar var. Kolu bacağı olmayan insanlar. Tastamım diye şükret. İçini güzelleştir. Senin güzel içini gören biri çıkar dış görünüşün bir önemi kalmaz. Allah doğru yolu kalbine göstersin..
 
K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Bence sen bi akıl doktoruna git demişsin ya deliyim diye. Deliden daha ziyade şeytansin sen.
 
K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Şuna emin ol yeni bir burnun olsa bile bundan da memnun olacak mısın. Bu sefer başka başka şeyler isteyeceksin. Çünkü insanoğlu nefsinin garantisini veremez. Bak estetik yaptıranlar sonradan başka başka yerlerini yaptırıyor. Çok mutsuzlar. O yüzden Allah'a şükret ve mutlu olmaya çalış. Ama bunu gerçekten yap yapmacık değil. O zaman herkes sende ki bu özgüvenin vermiş olduğu mutlulukla sana yaklaşır.
 

Dinyolunda

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
32
Her dua elbette kabul olmaya bilir. Ancak ne olursa olsun bu günümüze ve halimize sürekli şükür etmemiz lazım.
 

Virus303

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
14
S.a. lanet olmasın hey man diye mi başlamalıyım adamım. Her neyse seni anlıyorum ve kaale alıyorum. Sana bi hikaye anlatayım da oku. Hz. isa ve bir yahidi seyahat ederler. Hz. isa gittiği beldedeki hastalara bir şeyler okur ve iyileştirir ve bazı beldelerde ise ölü olanı diriltir. Tabi ki Hak izni ile. Yahudi meraklanır ve sorar. Aklından bu işten bol para kazanmak yatmaktadır. Der ki ya isa sen tüm bu işleri yaparken bir şeyler okuyorsun o her neyse bana öğretirmisin. Israr sonuç verir ve isa a.s. yahudiye ismi azam'ı öğretir. Bu duruma pek bi sevinen yahudi ölülere okur diriltemez. Hastalara okur iyileştiremez.isa a.s. gider ve derki sen peygamber olamassın çünkü bana yalan söyledin. Eğer sen doğru olanı bana öğretse idin ben okuduğumda ölüler dirilir hastalar iyileşirdi. isa a.s. ise ona döner ve derki ey gafil sende ismi azam var lakin sana birde isa'nın boğazından gerek.

Yani senin burnun da ağzınıda bir ismi azam aşkına değiştirir seni yok iken var eden yaradan da daha önce dediğim gibi sana isa nın boğazı gerek. Hemen nasıl olacak o iş dediğini duyar gibiyim.yatsı namazını kıl secdedeyken samimi olarak bi tövbe et. Sonrada kibarca ben geldim efendim diye seslen. Her şeyi bıraktım sana geldim.Benide kabul et de. Isa ile tanıştırır o zaman seni yaradan.Birde okundumu tövbenin üstüne meal kuran şifreli mesajlar gelecektir sana inan. Senin bahsettin Allah koskoca evreni yaratacak senin ufak burnunda sıkıntı yaşamayacak meraklanma. Usulunce teslim et kendini yaradanına gerisine karışma çok konuşma selametle

Ne mi diyorum önce diz çöküp seni yaradana eyvallah çekeceksin.sonrada muradına ereceksin.
İslam olmak kendinle barışmaktır. Kendiyle barışan nasıl mutsuz olabilir ki. Bence sen kendi ruh halini yansıtmışsın. Teslim ol Rabinne bir yatsı namazı ile kurtul.
 
K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Kardeş allah insani yarattı senin burnun nedirki doktora allah nasip etti sana derman olsun diye aklını kullan şeytani düşünme derdi veren allah derman da verir canı verdi insana geri de alıyor her şeyin bir karşılığı var yani allah de yeter sana
 
H

Hidayet_notları

Kayıtsız
Misafir
Allah her hastalık için ve özür için bir çözüm yolu yaratır. Bu burnu olmayan adam protez bir burun takar. Ayağı olmayan protez ayak takar.Eli olmayan protez el takar. Allah her hastalığa bir çözüm yolu yaratır.Mesala silikondan suni burun yapılabilir. Ama dinin açık delilleri olmaması gerekir. Bu nedenle sana suni burunu kendi yapıp veremez. Çünkü Allah'ın varlığının açık delilleri olmamalıdır. Tabi bunu Allah'ın iman verdiği kişiler anlar. Çünkü hakkı batıldan ayıran iman edendir. Allah'ın güç yetiremeyeceği bir şey yoktur. Onun emri bir şeyin olmasını dilediğinde yalnızca "ol" demesi ile olur. Bir islami forum için çok sakıncalı bir konu. Müslüman kişiler hem dünya hem ahiret için saadete ermiş kişilerdir. Tabiki Allah'ın iman verdiği kişi olmak gerekir.
 

Forumdaüyekişi

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
8
Evliya uygun görürse Allah izin verirse,mezarda ölmüş kemik olan kişiyi mezarından canlandırıp kaldırarak keramet gösterir. Aklımda kaldığı şekilde Hz.İbrahim a.s ile Allah arasında geçen bir olayı özetleyerek anlatayım. Hz.İbrahim bir kuşu alıyor öldürüyor ve her bir parçasını bir dağa bırakıyor. Allah'ın emri ile kuş canlanıp Hz.İbrahim a.s'ın yanına geliyor.Hz.İbrahim a.s bu şekilde yeniden dirilişe dair mutmain oluyor. 36/YASİN(82):"O'nun emri bir şeyi(n olmasını) dileyince ona sadece "Ol" demektir.O da hemen oluverir."
 

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Mesajlar
19,459


Merhaba kardesim sizi fazla kaale alacak degilim Allah hidayet versin...

'sanki elektrik kablosunda sorun var sürekli gidip geliyo gibi "
aynen sizin imaniniz. Allah cc ile olan baginiz,inanciniz, teslimiyettiniz gibi...
Ebu Hureyre(r.a.),Hz.Peygamber(s.a.v.)’in şöyle buyurduğunu söylemiştir:
”Allah Teala:”Ben,kulumun bana olan zannının yanındayım,Beni andığında/hatırladığında,Ben onun yanındayımdır.
Beni içerisinde anarsa/hatırlarsa,Ben de onu içerimde anarım.Eğer Bana bir karış yaklaşırsa,Ben ona bir kol yaklaşırım.
Eğer Bana bir kol yaklaşırsa,Ben ona bir kulaç yaklaşırım.Eğer bana yürüyerek gelirse,Ben ona koşarak gelirim.”buyurmaktadır.”

"'mesela burnum güzel değil ve çenem bunları güzelleştirebilir mi olan birşeyi değiştirebilir mi ? ?"

Tabi kardesim degistirebilir cenenizi ve burnunuzu begenmiyorsaniz bu resimdeki garibe verin gece gunduz sukr etsin siz bu yeni halinizi belki daha cok begenirsiniz...

kendi Yüzümü incelerken burnumun, gözlerimin, ağzımın nasıl da yerli yerince olduğunu ve ne kadar bana özel durduğunu farkettim.
Yüz nakli olan kişiyi gördünüz mü? O genci gördükten sonra günlerce gitmedi gözümün önünden. Başka birinin, hatta ölmüş birinin yüzüyle yaşamak tuhaf bir duygu olsa gerek.

İğreti kondurulmuş bir yüzle geçirmek ömrü… Üzüntüler, sevinçler için yeteri kadar kullanamamak mimikleri… İğreti yüzünüzün sizi her an terkedebileceği korkusuyla yaşamak…
Burun Cene, estetik ameliyat olan Bulent Ersoya bakin..
kim Allah tan baska her seyi yerli yerinde en mukemmel Yaratabilir..
Kardesim Dikkat edin..Sukr edilmeyen nimetler elinizden alinir da bu sozlerinizi hatirlarsiniz..

Şükretmek şükretmeyi becerebilmek büyük bir erdem bana göre..
Dünyada insana herşeyden lezzet aldıran ahireti adınada güzel geri dönüşümleri olacak şükür ..
Rabbim her anında şükrü unutmayanlardan eylesin hepimizi..
selamın aleyküm başkanım lütfen bu (burnu olmayan adam) resmini cekitmenizi rica ediyorum benim ve insanlar psikolojisi bozuluyor..evet zamanında bu resmi ben eklemiştim..ama simdi etrafımızda o kadar maneviyat ve moralimizi bozan seyler, resimler var ki huzursuz oluyorum.. burası Islami bir forum insanlara huzur vermeli.. Mekân her zaman bulunur da huzur veren insan ve mekan her zaman bulunmaz...bulunamaz..
 

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Mesajlar
6,663
Aleykümselam Gönül sızım çok doğru. Ben resmi başka bir resimle değiştirdim ancak googlenin kayıt yaptığı bazı yerlerde yeni resmin gözükmesi uzun zaman alabilir. Konuya baktığınızda o resmin olmadığını görürsünüz zaten.👳‍♂️(y)
 

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Mesajlar
19,459
Aleykümselam Gönül sızım çok doğru. Başka birşeyle değiştirdim resmi ancak googlenin kayıt yaptığı bazı yerlerde yeni resmin gözükmesi zaman alabilir👳‍♂️(y)
Ve Aleykümselam evet Yine Gurbette yağmurlu bir bahar günü, yine içimde bir mücadele, iyilik ve ile kötünün mücadelesi..
Alemlerin Rabbi’ne kavuşuncaya kadar devam edecek bir mücadele Bir arayış, bir susayış, bir özlem, hasret artik sadece huzuru arıyorum gören var mı ?
 
Üst Alt