Cübbeli : Hapiste STV Seyrediyorum Rüyamda Gülen'i Gördüm

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
cubbelitahliye.jpg

Kamuoyunun ‘Cüppeli Ahmet’ olarak bildiği Ahmet Mahmut Ünlü , Karagümrük Çetesi’ne yapılan operasyondan sonra ‘fuhuş’ iddiasıyla tutuklanmıştı. ‘Fuhuş’ iddiasını da reddeden Cüppeli, “Ben zina yapmadım.
İslami ölçüden sapmadım” diyor. Poliste kendisine ‘Seni rezil edeceğiz’ denildiğini söyleyen Cüppeli’ye göre halk iddialara inanmadı. Cüppeli, “Eskiden sevenlerim vardı, şimdi fanatiklerim oldu. İtibarım da cemaatim de kat kat büyüdü” diyor.

Samanyolu TV izliyor
Cüppeli Ahmet Hoca sağlık sorunundan dolayı Metris’te revirde kalıyor.
Kalbine stent takılı. Behçet ve şeker hastalıklarından raporlu. Yoğun ziyaretçisi var. CHP , MHP milletvekilleri gelmiş. AKP’den gelen milletvekili yok.
Siyasi görüş olarak her kesimden ziyarete gelenler olmuş. Solcular, Alevilerden de gelenler olmuş. 28 Şubat sürecinde de cezaevinde yattığı için demir parmaklıkların yabancısı değil. Dini ritüellerini burada da sürdürüyor.
Günde 2 saat tarikat dersini ihmal etmiyor. Binlerce mektup gelmiş.

Hayranları neler yazmış, neler? Yemeden içmeden kesilenler, tatilini iptal edenler… Vaaz veremiyor, ama her hafta 30 sayfayı bulan mektup yazıyor.
Radyoda ‘mektuplu vaaz’ okunuyor. Hoca, cezaevinde 7 aydır ağzına et ve ürünlerini sürmemiş. “Helal” olup olmadığından, kesim şartlarından şüphe duyuyor. 28 Şubat döneminde de cezaevinin etlerini yememiş.
Cüppeli, daha önce “Saman TV” dediği “Dansöz izleyin daha iyi” diye dizilerini eleştirdiği Samanyolu TV’yi izlemeye başlamış: “Haberleri oradan izliyorum. Mahkemeleri, ÖYM’leri en fazla onlar veriyor.” Cüppeli, İsmail Ağa Cemaati lideri olan Mahmut Efendi’ye çok düşkün.
“En çok o mübareği özledim” diyor. Cemaatle sohbet etmeyi, TV programlarına çıkmayı sabırsızlıkla beklediği izlenimini de aldım. Tahliye olursa mutlaka TV’lerde yer alacak.
Bu sene Umre’ye gidememiş. Mekke ve Medine’nin gözünde tüttüğünü anlatıyor. Eşinin, şeker hastalığına uygun yaptığı zeytinyağlı yemekleri de özlemiş.

Gülen’i rüyamda gördüm

Cüppeli Ahmet Hoca’nın Fethullah Gülen grubuyla arasının iyi olmadığı bilinir. Cüppelinin cezaevine girişinden cemaati sorumlu tuttuğu, hatta Kamer Genç’e “Bana komplo kurdular” dediği basına yansımıştı. Cüppeli ile Fethullah Gülen ve camiayı da konuştuk. İşte Cüppeli Ahmet Hoca’nın Fethullah Gülen’le ilgili görüşleri:

“Fethullah Hoca grubu nezih bir cemaat.
Hocaefendi’ye saygı duyarım. Mahmut Efendi de kendisini sever, sayar, laf söyletmez. Bunun şahidiyim. Hocaefendi’nin kanunsuz işlere razı olacağını düşünemem. Bu işi onlara konduramam. Belli ki birileri bizi birbirimize düşürmek istedi. Biz bu oyuna gelmedik. Ben ‘Cemaat bana komplo kurdu’ demedim.”

Cüppeli, Fethullah Gülen’i geçtiğimiz günlerde rüyasında görmüş. “Rüyada bana bildirilir, benim rüyam çıkar” diyen Hoca, “Kendisini çok iyi gördüm. Bana dua ediyordu. Üzüldüğünü söylüyordu” dedi.

‘İçeri girdim, itibarım 1500 arttı’

Cüppeli, “fuhuş” iddialarını “faso fiso” olarak niteliyor. Üstüne basa basa, “Başımdan birkaç nikâh geçti ama İslam’a aykırı bir şey yapmadım, zina yapmadım” diyor. Karagümrük çetesiyle ilgisi olmadığını, Ergenekon’u bilmediğini de söylüyor.

‘Organize’de gözaltındayken, “Seni Türkiye’ye rezil edeceğiz” dediklerini aktaran Cüppeli, “Bana büyük, karma bir komplo var ama anlayamadım” diyor. Cüppeli’ye göre halk kendisine yönelik suçlamaları kabul etmedi.
Bunun en büyük ispatı olarak halkın ilgisini gösteriyor. Tutuklandıktan sonra itibarını da cemaat sayısını da arttırdığını söylüyor. “7 ayda yeni cemaatler edindim.

İtibarım 1500 arttı. Ben tahliye olamadım diye hastalananlar olmuş. Annemin cenazesine 60 bin kişi katıldı.” Cüppeli’nin bir de beddua ettikleri var.
Onları da açıklıyor: “Annem durumuma çok üzülmüştü. Bu zulme alet olanları annemin katili olarak görüyorum. Komplo kuranlara, bilerek tertip edenlere çok beddua ediyorum.”

‘Cennette bile cüppeli olmak istiyorum’

Cüppeli yıllardır sakalı ve cüppesiyle göz önünde. Cezaevinde de kılık ve kıyafetini değiştirmemiş. Bu cüppeyi ne zaman çıkarmayı düşündüğünü sordum. “Hiçbir zaman” demesini bekliyordum ama Cüppeli daha ötesini söyledi. “Cüppe benimle mezara gidecek. Hatta cennette bile cüppeli olmak istiyorum.”

‘Her şey Jet Ski ile başladı’

Cüppeli’yi kamuoyunda daha geniş kitleye tanıtan Jet-Ski’li görüntülerdi. Hoca, “Her şey Jet Ski ile başladı” derken o görüntülerin kendisini itibarsızlaşmak için kullanıldığını, işin arkasında ABD , İsrail ya da İran’ın olabileceğini söylüyor. Cüppeli’ye göre Çeçenistan, Doğu Türkistan sorunlarına el atması, dinler arası diyaloga karşı çıkması, İranŞia’sına karşı olması kendisini hedef haline getirdi.
Jet-Ski olayından sonra TV programlarına çıkması çok dikkat çekmiş

radikal

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Cüppeli Fethullah Gülen’i geçtiğimiz günlerde rüyasında görmüş. “Rüyada bana bildirilir benim rüyam çıkar” diyen Hoca “Kendisini çok iyi gördüm. Bana dua ediyordu. Üzüldüğünü söylüyordu” dedi.

Allah RAZI olsun Hocam nekadar guzel manidar SIR icinde SIRLI bir ruya...Hayırdır inşallah!Rabbim Hayirlara cevirsin...
nefsim ile savaştayim bana güç ver. Lâ Havle Velâ Kuvvete illa billah!
Hocam size bir çıkiş ,Kaçış,ucuş..birlik beraberlik mi goruluyor...Ves'selam
Allah cc. yar ve yardimciniz olsun..
sırıtık.:,

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Rüya bu, senin elinde olmayan bir şey, hayal edemediğimiz, aklımıza getiremediğimiz nice rüyalar görüyoruz, kiminde endişe, kiminde korku, kiminde sevinç ve neşe, kiminde hüzün ve ağlayış vs...
Cübbeli de, Fethullah Hocaefendi'yi görmüş kendisine dua ediyormuş ve üzülüyormuş...
Rüya bu gel de engelle... Ne mümkün...
Tabi ki Cübbeli de, yarınlarda gördüğü bu rüyanın nereye havi olduğunu anlayacak, öğrenecek ya da anlamayacak ve öğrenemeyecektir...
Ama, nereden bakarsanız bakınız bu rüya Cübbeli'ye herhalde bir ders verecektir...
Takdir edersiniz ki rüyalar bizlere de bir takım dersler vermektedir...
Cübbeli der ki itibarım arttı. Cezaevi öyle bir yer gerçekten...
28 Şubat'tan mahkum olan gazetecileri kimler tanırdı ki, cezaevine düştüklerinde televizyonlar, gazeteler, radyolar bangır bangır gazetecileri verdiler de verdiler... İyi mi adamlar çıktı da bir de büyük bir şov yaptılar...
Hayırlısı bakalım...
Cübbeli'nin aleyhinde Amerika, İran falan neden olsun ben anlamadım...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Gülen'den Cübbeli'yi hıçkırıklara boğan hediye

gulenvecubbeli.jpg

Fethullah Gülen ve Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Ünlü arasında soğuk rüzgârlar estiği iddiaları tartışılırken ABD'den gelen sürpriz bir hediye Cübbeli Ahmet Hoca'ya duygusal anlar yaşattı.
Fethullah Gülen, cezaevindeki Cübbeli Hoca'ya iki imzalı kitabını gönderdi. Gülen, kitapların ilk sayfasına "Mübarek hocamız Ahmet Efendi Hazretleri" diye başlayan övgü dolu sözler yazdı.

ABD'DEN İKİ KİTAP GELDİ
Fethullah Gülen ve Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Ünlü arasında soğuk rüzgârlar estiği iddiaları tartışılırken ABD'den sürpriz bir hediye geldi. Gülen, Metris Cezaevi'ndeki Cübbeli Ahmet Hoca'ya "El-Kulubu'd-Dari'a" ve "Beyan" adlı iki kitabını gönderdi. Fethullah Gülen, gönderdiği kitaplarının ilk sayfalarına el yazısıyla notlar yazıp imzasını da attı.
Gülen, yazdığı notlarda Cübbeli Ahmet Hoca'dan, "Mübarek ve mümtaz hocamız Ahmet Efendi Hazretleri" gibi övgü dolu sözler kullanıyor.

YUSUF PEYGAMBER BENZETMESİ
Cübbeli'nin cezaevine girişini Yusuf Peygamber'in zindana atılmasına benzeten Gülen, en yakın zamanda serbest kalmasını ve 'halkı uyandırma va doğru yola çevirme' hizmetine dönmesi için de dua ediyor.

'CEMAAT İFTİRALARA İNANMADI'
Metris Cezaevi'nde yatan Cübbeli Ahmet Hoca, kendisine getirilen hediyenin ardından yaşadığı mutluluğu ise bir yazı yazarak anlattı:

"Rüyamda muhterem Hocaefendi Hazretleri'nin bana dua ettiğini görmüştüm. Ben size içeri girdiğim günden beri muhterem Fethullah Hocaefendi'nin nezih cemaatinin bana atılan iftiralardan beri olduğunu bildirmiştim.
İşte 5 Eylül Çarşamba günü Muhterem Hoca'mızın hediye gönderdiği iki eserinin üzerine hatt-ı destiyle kaydetmiş bulunduğu şu iki ithaf yazısı bunun en bariz şahidi olmuştur."

"ÇOK DUYGULANDIM, HIÇKIRIKLARLA AĞLADIM"
Cübbeli Ahmet Hoca, hediyeleri getiren Gülen'in "talebesi"yle cezaevinde yaptığı sohbete ilişkin ise şunları yazdı: "Talebesi, sohbet sırasında Hocaefendi'nin benimle ilgili haberleri izlerken gözyaşlarını tutamadığını ve 'Bunca yıl dinimize hizmet etmiş, müşarun bilbenan (parmakla gösterilen) bir Hocaefendi'nin şahsında tekrar İslam'a darbe indirilmek isteniyor.
Bu iftiraları asla kabul etmem ve inanmam, kurtuluşu için dua ediyorum' dediğini nakletti.
Bu fakir kardeşiniz muhterem Hocamızın tazim ifade eden medhiyelerine asla layık biri değilim.
Okuyunca çok mahcup oldum, ama "Fazilet ehlini ancak fazilet ehli tanır" kaidesince değerli Hocamız kendisine münasip bir üslup kullanmıştır.
Hizmet ettiğim camianın bazı hocaları kıskançlık yüzünden bana bu zulmü reva görürken muhterem Hocaefendi'nin bana şefkatle yaklaşması beni çok duygulandırmış ve şu yazıyı yazarken hıçkırıklara boğmuştur."

"BAĞIŞLAMANIZ DİLEĞİYLE"
"Sizin geniş ilminize göre olmasa da kutsal üzüntünüzü hafifletir ümidiyle sunuyorum. Cüret ve cesaret sayarsanız bağışlamanızı dileyerek."

"YUSUF PEYGAMBER GİBİ"
"Her zaman Sünnî duygu ve düşüncenin sesi soluğu olmasını bilmiş, aydınlık ruh, Yusuf Peygamber yolunda (zindana giren), Yusuf Peygamber gibi çilesini çeken, İslam'a sadakat ve sabır abidesi, kutlu ve seçkin Ahmet Efendi Hazretleri'nin en yakın zamanda mübarek irşad (halkı uyandırma ve doğru yola çağırma) vazifesine dönmesini Allah'tan dilerim."
HABERTÜRK

mmt1

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Bir rüyayla nasılda çözdü olayı,uzaylı bunlar: ) Fethullah Gülen amerakan vari bir yaşantının sahibi,çok rahat,hiç tasası yok...Yaşantısından her şey belli.
Cübbeli,herkesi güldüren,çok konuşan,vahdeti vücutçulardan,mezardan yardım isteyen,cima esnasında kadınların şeyhlerini düşünmesini tavsiye eden biri,beni sadece güldürür,alim değildir.Rüya da medet bekleyenler...

Bu forum çok garip her şey rüya üzerine kurulu.İnsanımız çok uyuyor,buna binaen de rüya görüyor.Rüya islamın temel aldığı bir yöntem değildir.Çok fazla önemsiyorsunuz.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bir rüyayla nasılda çözdü olayı,uzaylı bunlar: ) Fethullah Gülen amerakan vari bir yaşantının sahibi,çok rahat,hiç tasası yok...Yaşantısından her şey belli.
Cübbeli,herkesi güldüren,çok konuşan,vahdeti vücutçulardan,mezardan yardım isteyen,cima esnasında kadınların şeyhlerini düşünmesini tavsiye eden biri,beni sadece güldürür,alim değildir.Rüya da medet bekleyenler...

Bu forum çok garip her şey rüya üzerine kurulu.İnsanımız çok uyuyor,buna binaen de rüya görüyor.Rüya islamın temel aldığı bir yöntem değildir.Çok fazla önemsiyorsunuz.

Hay Allah iyiliginizi versin beni sabah sabah tebessum ettirdiniz.. iyi ki geldiniz iyiki Varsiniz yoksa biz nasil tebessum eder eglenirdik...sırıtık.:,
Masallah Size.. acaba,ogrenciniz olabilirmiyim.. Yaa Cin gibi bir insansiniz.. bir ayaginiz Amerikada burada komsumsunuz diger ayaginiz Cubbeli Hocanin mekaninda hapistesiniz...sırıtık.:,
Siz ne mubarek bir Veli insansiniz.. kimin komedyen kimin Alim kimin rahatlik icinde yasadigini nefis gozu ile gorebiliyorsunuz..:)
O zaman Adnan Oktar icin ne diyeceksiniz merak ediyorum.. hii :.dost.Masallah insallah beni ne kadar Seviyorsunuz...:tamam:.

bir insani yargilamadan once dikkat edin !!Cenabi Allah Sizi O buyuk sozleriniz ile imtihan etmesin..
Ahh Gurbett Huzunlu Gurbet...Kusu Altin kafese koymuslar Ahh Vatanimm demis..
Eveet benim de yasantim Fethullah hocadan az degil.. Hamd olsun evim 10 odali Villa tipi ve her odasinda Koruyuculugunu yaptigim kimsesiz cocuklar ile dolu..ve yabanci uyruklu bebeklikten aldigim evladligimin calisma, oyun ve ibadet odasini da yaptik...
burada Soz Sahibi olmak istiyorsaniz malesef Mevki ,makam ve cebiniz dolgun olmali ki her yerde Turk ve islami okullar, vakiflar, mescidler, musliman mezarliklar satin alip muslimanlara vakf edebilesiniz..
burasi materyalism ulkesi din degil dolarlari konusturuyorlar..
Bizde Savasin uslubu ve teknigi ile oynuyoruz..
Cocuklarimizi okutuyor, egitiyor basa getirtmeye calisiyoruz..hy..

Rüya islamın temel aldığı bir yöntem değildir.Çok fazla önemsiyorsunuz...aynen katiliyorum.. her ruya illa bir mesaj ,irsad, haber veriyor diye bir kaide yoktur..
kendim bir cok sayida kimsesiz cocuga koruyucu annelik yapar iken ayni zaman da insan ve ruh sagligiuzerinde egitim doktorami yapmis ve psikolojik danismanlik yapmaktayim.. yani anliyacaginiz o ruyalarin bir cogu gunluk olaylarin bilinc alti ezilen ruhlarin bir arayis bir Cikis KAPISI simgesidir..

Hz Mevlana "Ne Arıyorsan Kendinde Ara Senin canın içinde bir can var o canı ara!
Beden dağının içinde mücevher var o mücevherin madenini ara! A yürüyüp giden sufi gücün yeterse ara;
Ama dışarıda değil aradığını kendinde ara. "demistir..

Yaşamımız da karşılaştığımız her şey İç Dünyamıza AYNALIK görevi yapmaktadır...
Bu Bizim kabullenemediğimiz kendimizden bile sakladığımız Hallerimizin Seyridir...Bizden bizedir olan..
rüyalar ayni zaman da ruhsal durumumuz hakkında bize önemli bilgiler verir.. bu kardeslerimiz ile Asr suresindeki gibi HAKKI salih amel ve Sabri tavsiye ederiz...
yoksa Cikisi, yanlis cozumlerde bulabilenler olabilir..

burada batıda rüya analizini tedavi amaçlı olarak kullanıyoruz..
Bunun için de rüyaların dilini bilmek gerekiyor. Rüyayı gorenin ruh hali ve bilinc altı duygu ve endişelerini iyi değerlendirmek gerekiyor.. iste butun bunlarin toplami adi altinda ruya tabirleri yapiliyor..
ahh kardesim ah.. bizim birbirimizden daha cook ogrenecegimiz bilgiler var...
Selamet ile Hayra Kalin...
kgüll..,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bir Bilgenin iki farkli oglu varmis biri Fethullah digerine de Cubbeli Hoca derlermis...sırıtık.:,
Bir Gun Bilge Cubbeli hoca adindaki ogluna iki tane yün çilesi vermiş ve akşama kadar bunları birbirine vurmasını istemiş.
Evlat akşama kadar bunları birbirine vurmuş.
Vurdukça yünlerin içindeki toz toprak temizlenmiş,
yünler parlamış, daha da güzelleşmiş.

İkinci gün bilge kişi Cubbeli hoca adindaki ogluna
bir yün çilesi, bir tane de toprak çömlek vermiş ve
ayni şekilde birbirine vurdurmuş.
Yün yine güzelleşmiş,
çömlekte ise bir değişiklik olmamış.

Üçüncü gün bilge kişi evladına iki tane toprak çömlek vermiş.
Daha ilk vuruşta çömlekler parçalanınca
bilge kişi evladını çağırmış ve bundan ne ders çıkardığını sormuş.
Çocuk bir şey anlamadığını söyleyince bilge kişi anlatmış:

İlk günkü yün çileleri iki anlayışlı, mülayim insanı temsil ediyordu.
Hem birbirini kırmadılar, hem de birbirlerine çaptıkça olgunlaştılar, arındılar.

İkinci gün sert adamla anlayışlı adamı temsil ediyordu.
Sert yumuşak olana çarptıkça, yumuşak olan ortamı dengeledi, yumuşattı.
İkisi de bu işten zarar görmeden sıyrıldılar...sırıtık.:,

Üçüncü gün ise iki sert adam birbiriyle çatıştı ve ikisi de kırıldı.
Üstelik de ortalık toz toprak içinde kaldı....

alkis:;:

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Kişi Söylediği Kelamla Kendini Biçtiğini Bilse İdi,
Çok Susup Az Konuşurdu...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
:tamam:. haklısın gönül sızım,
yumuşak ve anlayışlı olmak herzaman iyidir, fakat bir kötü tarafı insanın içini acıtması, nasıl dersen şöyle ki; kimseyi kırmayalım yumaşak olalım dedikçe, olumsuzlukları hep kendi içinize atıyor ve onları kamufle ediyorsunuz. Bir süre sonra bazı bünyelerde mesela bende:D sinirsel etki yaratıyor. Bu etkiyi azaltmak için anlayış, hoşgörü karşılıklı olsun. Tek taraflı bekleyiş olmaz. Bir laf var insanlara karşı sert olmak iyi değildir ancak bazen de hak edene hakettiğini vereceksin. Ne yapalım benimde tarzım böyle. Bazı durumlarda ödün veremiyor, yumuşak olamıyorum. Allah c.c hata ve kusurlarımızı bağışlasın

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
:tamam:. haklısın gönül sızım,
yumuşak ve anlayışlı olmak herzaman iyidir, fakat bir kötü tarafı insanın içini acıtması, nasıl dersen şöyle ki; kimseyi kırmayalım yumaşak olalım dedikçe, olumsuzlukları hep kendi içinize atıyor ve onları kamufle ediyorsunuz. Bir süre sonra bazı bünyelerde mesela bende:D sinirsel etki yaratıyor. Bu etkiyi azaltmak için anlayış, hoşgörü karşılıklı olsun. Tek taraflı bekleyiş olmaz. Evime gelip de evimi beyenmeyen bir de, sarfedilen emekleri harcanan zamanları bilmeden etmeden ahkam kesenlere anlayışlı olamıyorum işte ne yapayımxxzzl.. Bir laf var insanlara karşı sert olmak iyi değildir ancak bazen de hak edene hakettiğini vereceksin. Ne yapalım benimde tarzım böyle. Bazı durumlarda ödün veremiyor, yumuşak olamıyorum. Allah c.c hata ve kusurlarımızı bağışlasın

İkinci gün sert adamla anlayışlı adamı temsil ediyordu.
Sert yumuşak olana çarptıkça yumuşak olan ortamı dengeledi yumuşattı.
İkisi de bu işten zarar görmeden sıyrıldılar...:.dost.

Üçüncü gün ise iki sert adam birbiriyle çatıştı ve ikisi de kırıldı.
Üstelik de ortalık toz toprak içinde kaldı....VE DAGILDILAR...dfrt..cddvb..:

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
taşlar kafama geliyor anlıyorum da can çıkmayınca huy çıkmıyor işte:bilmemm:. herzaman senin gibi yün nerden bulucazsırıtık.:,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
taşlar kafama geliyor anlıyorum da can çıkmayınca huy çıkmıyor işte:bilmemm:. herzaman senin gibi yün nerden bulucazsırıtık.:,

Baskanim Bizi bize KIRDIRMAK icin ugrasanlar var..
Biz birbirimiz ile ugrasirken onlar hepimizi katl etmek iman dan islamdan uzaklastirmak icin bize Oyunlar oynamaktadirlar...
Olaya Nefis penceresinden degil iman Gozu ile bakalim insallah..
Allah şer odaklarının fitnesinden tüm İslam alemini muhafaza buyursun...Bu da benim Cuma gunu Duam olsun...
Hucurat 10. “Şüphesiz müminler birbiri ile kardeştirler; öyle ise dargın olan kardeşlerinizin arasını düzeltin;"
acilangul1

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Baskanim Bizi bize KIRDIRMAK icin ugrasanlar var..
Biz birbirimiz ile ugrasirken onlar hepimizi katl etmek iman dan islamdan uzaklastirmak icin bize Oyunlar oynamaktadirlar...
Olaya Nefis penceresinden degil iman Gozu ile bakalim insallah..
Allah şer odaklarının fitnesinden tüm İslam alemini muhafaza buyursun...Bu da benim Cuma gunu Duam olsun...
Hucurat 10. “Şüphesiz müminler birbiri ile kardeştirler; öyle ise dargın olan kardeşlerinizin arasını düzeltin;"
acilangul1

Hadi bakalım bugün de öğrendiğimiz cümle bu olsun

doğrusu şuan da yumuşadım, pamuk gibi oldumbrrvo hatta fırça yememe sebep olan malum yazıyı bile uçurdum gittiii!
Fakat bir saat sonrasına aynı durumda olacağıma söz veremem:( bende biraz saman alevi durumları var. O arada alev sönene kadar yanan yanıyor işte:)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah hepimizi ıslah etsin, kalplerimize muhabbet,hürmet,hasyet ve imanla doldursun.
fetanetimizi artırsın.yaradani da yaratılanı da Allah’ın razı olacağı bicimde sevmeyi nasip etsin...
varligimizi tüm yaratılmışlara hoşgörü ve hüsnü zanla doldursun.kardeslerimizin vakıf olmadıgımız hallerinden günahlarını almaktan
iftiradan sui zandan hepimizi esirgesin.
Kul HAKKINA girmekten korusun..istikamet insanı olmayı nasip etsin.âmin…

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör

bir avuc yahudi 7 milyarlik dunyayi yönetebiliyorlarsa bunda bir acaiplik yok mu?
Siz bilmezsiniz ben hic kimsenin papaganligini, propagandaligini, avukatligini yapmiyorum .. sadece yasadigim ulkedeki gercekleri yaziyorum..
Burada artik her adim basinda Turk okullari, islami okullar ve Bizim cocuklarimiz da Oxford ve Harvard University yollari acildi ise buna vesile olanlar vardir demek ki..

Hayber Savaşıni unutmayin kardesim..
Peygamber efendimizin 628 senesinde Hayber Kalesinin fethiyle netîcelenen zaferi. Hayber, Peygamber efendimiz devrinde, Yahûdîlerin toplandığı bir merkezdi.
Peygamber efendimiz Medîne’ye hicret ettiğinde, orada bulunan çeşitli Yahûdî kabîleleriyle antlaşma yapmışlardı.
Antlaşmaya göre Müslümanlarla sulh içinde yaşayacaklardı. Ancak Benî Nâdir adlı Yahûdî kabîlesi, antlaşmayı bozarak Peygamberimize sûikast tertiplediler..
O Dava ve Sûikastler halen devam ediyor..vakıf olmadıgımız hal ve davranislar ve musliman kardeslerimizi yargilamaktan Allah`a siginin..
Selametle .. Hayra kalin.

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Bir cemeatin önderi mesabesindesiniz, alim ve bilgilisiniz, özelinizi umuma (genel) tasiyorsunuz...
Neresinden tutayim bilmem ki...

Simdi de bir kitap hadisesi var... Kafaya "dank!" etmis ki biri birisi icin duygulanmis agliyor...
Ehl-i ilim sahibi biri evvelden nasil konusacagini bilmeli degil mi?
Kalp gözlerinin acik oldugu ifade edilen yerlerde kalp gözleri kapali oldugu gibi gören gözler de kapali gibi...

mmt1

Kurallara Uymadı
Üyemiz

Hay Allah iyiliginizi versin beni sabah sabah tebessum ettirdiniz.. iyi ki geldiniz iyiki Varsiniz yoksa biz nasil tebessum eder eglenirdik...sırıtık.:,
Masallah Size.. acaba,ogrenciniz olabilirmiyim.. Yaa Cin gibi bir insansiniz.. bir ayaginiz Amerikada burada komsumsunuz diger ayaginiz Cubbeli Hocanin mekaninda hapistesiniz...sırıtık.:,
Siz ne mubarek bir Veli insansiniz.. kimin komedyen kimin Alim kimin rahatlik icinde yasadigini nefis gozu ile gorebiliyorsunuz..:)
O zaman Adnan Oktar icin ne diyeceksiniz merak ediyorum.. hii :.dost.Masallah insallah beni ne kadar Seviyorsunuz...:tamam:.

bir insani yargilamadan once dikkat edin !!Cenabi Allah Sizi O buyuk sozleriniz ile imtihan etmesin..
Ahh Gurbett Huzunlu Gurbet...Kusu Altin kafese koymuslar Ahh Vatanimm demis..
Eveet benim de yasantim Fethullah hocadan az degil.. Hamd olsun evim 10 odali Villa tipi ve her odasinda Koruyuculugunu yaptigim kimsesiz cocuklar ile dolu..ve yabanci uyruklu bebeklikten aldigim evladligimin calisma, oyun ve ibadet odasini da yaptik...
burada Soz Sahibi olmak istiyorsaniz malesef Mevki ,makam ve cebiniz dolgun olmali ki her yerde Turk ve islami okullar, vakiflar, mescidler, musliman mezarliklar satin alip muslimanlara vakf edebilesiniz..
burasi materyalism ulkesi din degil dolarlari konusturuyorlar..
Bizde Savasin uslubu ve teknigi ile oynuyoruz..
Cocuklarimizi okutuyor, egitiyor basa getirtmeye calisiyoruz..hy..

Rüya islamın temel aldığı bir yöntem değildir.Çok fazla önemsiyorsunuz...aynen katiliyorum.. her ruya illa bir mesaj ,irsad, haber veriyor diye bir kaide yoktur..
kendim bir cok sayida kimsesiz cocuga koruyucu annelik yapar iken ayni zaman da insan ve ruh sagligiuzerinde egitim doktorami yapmis ve psikolojik danismanlik yapmaktayim.. yani anliyacaginiz o ruyalarin bir cogu gunluk olaylarin bilinc alti ezilen ruhlarin bir arayis bir Cikis KAPISI simgesidir..

Hz Mevlana "Ne Arıyorsan Kendinde Ara Senin canın içinde bir can var o canı ara!
Beden dağının içinde mücevher var o mücevherin madenini ara! A yürüyüp giden sufi gücün yeterse ara;
Ama dışarıda değil aradığını kendinde ara. "demistir..

Yaşamımız da karşılaştığımız her şey İç Dünyamıza AYNALIK görevi yapmaktadır...
Bu Bizim kabullenemediğimiz kendimizden bile sakladığımız Hallerimizin Seyridir...Bizden bizedir olan..
rüyalar ayni zaman da ruhsal durumumuz hakkında bize önemli bilgiler verir.. bu kardeslerimiz ile Asr suresindeki gibi HAKKI salih amel ve Sabri tavsiye ederiz...
yoksa Cikisi, yanlis cozumlerde bulabilenler olabilir..

burada batıda rüya analizini tedavi amaçlı olarak kullanıyoruz..
Bunun için de rüyaların dilini bilmek gerekiyor. Rüyayı gorenin ruh hali ve bilinc altı duygu ve endişelerini iyi değerlendirmek gerekiyor.. iste butun bunlarin toplami adi altinda ruya tabirleri yapiliyor..
ahh kardesim ah.. bizim birbirimizden daha cook ogrenecegimiz bilgiler var...
Selamet ile Hayra Kalin...
kgüll..,

Hoş bulduk...

Sizi eğlendirmeye gelmedim ki,ben gittiğim her yere iyiliği emr,kötülüğü men maksatlı giderim.Eğlenmek,eğlendirmek,soytarılık yapmak benim asli görevim değildir.

Öğrencim...Sanal ortam olmasaydı size öğretmenlik ederdim,zor bir iş değil,işim öğretmenlik zaten.

İnsan cin gibi olur mu? Sormak gerek cinler nasıl varlıklar,insani özellikle cinni nitelikler karşılaştırıldığında ne gibi ortak paydalar ortaya çıkar.Bunu sinirle söylemiyorum,bilgi maksatlı...

Yani bu ismi geçen hoca sıfatlı kişiler,benim hocam değiller.Ben kendi fikri ve irademle bu şahısları hoca diye tanımlamıyorum.Hani hocadan kasıt;imam,halife...Bu iki şahısta da islami manada bu nitelikler yok...Cemaatinden olan şahsa sorarsan elbetteki bana karşı duracak,dediklerimi çürütmeye çalışacak...Millet rüya ile amel ediyor...Daha dün cübbeli,yapılan operasyon için "beni fethullahçılar içeri tıktırdı kabilinden konuşmadı mı?
Şimdi "ortak payda" arayışında...Gücü yetmeyince yapacak bir işi de yok tabi...ALLAH'ın hidayeti bu ikiliye olsun.

Adnan Hoca diye bilinen şahıs hakkındaki düşüncelerim; Kadınlarla bu kadar yakın iletişimde olan,oynayan,zıplayan,dans eden,müzik dinleyen birisi Peygamberimizi örnek alıyor mudur? Alamaz,ben de örnek almam...Ciddiyetten uzak,islamın yanından geçmeyenlerle benim işim olmaz.Yeterli sanırım...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum Hos geldiniz Hocam Sizi her gordugum de ne hikmet ise yüreğimde iman ,Din kardesligini hissederim!!

"Sizi eğlendirmeye gelmedim kiben gittiğim her yere iyiliği emrkötülüğü men maksatlı giderim.Eğlenmek eğlendirmek soytarılık yapmak benim asli görevim değildir"

aynen Allah RAZI olsun.. ama eglendirdiniz yerine KIZDIRDINIZ kelimesini kullanmam..
cunku bir Din kardesim beni asla KIZDIRAMAZ.. Muminler anca kardestir...
ben de gittiğim her yere iyiliği emr kötülüğü men maksatlı giderim..
yoksa bu kadar isimin icinde beyhude seyler icin ugrasmaya ne vaktim var nede ben musaittim..
mesela surda bir kac yazim bitsin artik Cocuk Vakfina giderim ordan proteste ve ordan Ogle namazi icin camiye ve Tefsir halkamiz var.. oraya yetismeliyim..
Biz de Su An Sabah bunu da soyliyeyim...
Madem ki Bilginiz ilim ve irfaniniz var Buyrun Formumuzda bize yardimci olun..ne tevvafuk Benim de meslek dallima Cocuklar giriyor.. ama Sizin kadar sansli degilim.. Benim cocuklarim fiziksel, duygusal ve cinsel Taciz edilmis cocuk ruh ve sagligi ve kimsessiz cocuklarin koruyucu Annesiyim Hamd olsun...
O yuzden bazen calistigim mekanin ACI duygu ve enerjisi beni de etkilemekte..

Cin konusu mecazi olarak yazmistim cunku bir anda hem hapiste hem amerikada yasiyan iki insanin ruh hallini, ve kalbindeki niyettini anlayip yazacak kadar masallah feraset sahibisiniz.. Ben ise Vakif olmadigim seylerde hukum vermemeye Kul Hakkina girmemeye calisiyorum..
Zaten gunahlarim dag kadar altinda ezilirken bir de baskasinin vebalini yuklenmiyeyim diyorum..
Cin konusunda..Google amcaya veya bir Alim bulup sorun Soran sorulandan daha iyi bilendir..
Ben sadece Ehli oldugum konularda emin olarak konusmayi tercih ederim..
o hoca dediginiz kisiler de benim de hiic Hoocam olmadilar sadece Din kardeslerim dir..her kes kendi capinda bir sekilde islama hizmet vermeye calisiyorsa
ben bunu sorgulamaya HAKKIM yok sanirim..
Cunku Ben sadece bir gunahkar muhacirim.. acizim.. kendi nefsimi bile hakim olamaz iken bir baskasinin haal ve davranisini yadirgiyamam...her seyin ozunu anca Rabbim bilir.. ben nerden bileyim kardesim?
kardesim dun, bugun ne dediler, cemaatleri kim onuda bilmem..
biz kisiilerin sadece amel,icraat ve yaptiklarini gorebiliyoruz kalplerdeki niyetti degil...

o ruyayi ilk BASIN da okudugumda Cubbeli Hocanin icinde bulundugu durum onu boyle bir birlik, beraberlige goturecegini bilecek kadar
insan ve insan ruh haal ve davranislarini hamd olsun biliyoruz..
insallah birlik olup islama hizmet vermekte de beraber olurlar..

ben cemaatlesmeye, ayriliga, farkliliga bolunmeye karsiyim..
Biz burada BATI da azinliktayiz.. ama guzel bir sey var o cemaat bu cemaat o millet bu millet yok sadece MUSLIMAN var...
heopimiz muslimaniz boyle olmak zorundayiz yoksa Yahudiler bize nefes aldirtmaz..
burada Amerikali degil isen nefes bile almaya HAKKIN yok!! seklinde dusunen fanatik yahudi ve amerikalilar vardir..
marketlerde eskiden sirf kadin musliman tesseturlu diye bize hic bir sey satmazlardi, vermezlerdi bizi insan yerine koymazlardi..
ama simdi oyle mi her yerde muslimanlarin kendi alis veris merkezlerimiz var.. yani birlik ,beraberlik ummetcilik zihniyetti vardir..
iste siz ve benim yasadigim farkli mekanlarda olusumuz olaylara da farkli bir bakis acimiz oldugunu anlamaniz gerekli...

Adnan Oktar Allah onu islah etsin hidayet versin daha ne diyeyim Selamet ile kardesim.. Selamet ile...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayber Savaşıni unutmayin kardesim..
Peygamber efendimizin 628 senesinde Hayber Kalesinin fethiyle netîcelenen zaferi. Hayber Peygamber efendimiz devrinde Yahûdîlerin toplandığı bir merkezdi.
Peygamber efendimiz Medîne’ye hicret ettiğinde orada bulunan çeşitli Yahûdî kabîleleriyle antlaşma yapmışlardı.
Antlaşmaya göre Müslümanlarla sulh içinde yaşayacaklardı. Ancak Benî Nâdir adlı Yahûdî kabîlesi antlaşmayı bozarak Peygamberimize sûikast tertiplediler..
O Dava ve Sûikastler halen devam ediyor..
En sevgiliye alemlerin efendisine yapılan bu saldırı onun döneminde de Ebu cehiller tarafından yapılıyordu.
Hak batıl ve tevhid ile şirkin mücadelesi devam edecek ve ediyor..Ya Resullulah..
Selametle .. Hayra kalin.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Cübbeli Ahmet Hoca tahliye oldu

cubbelitahliye.jpg

Bir yıldır tutuklu bulunan Ahmet Mahmut Ünlü (Cübbeli Ahmet hoca) tahliye edildi.
cubbeli hocamız ve tüm sevenleri için hayırlı olmasını dilerim..Onu seviyorum veya sevmiyorum meselesi degil..
Masum bir insanin icerde HAKSIZ yere tutulmasina sahsen üzülüyordum..
ins. Hapiste geçirdiği günleri Allah günahlarına kefaret kılsın.Onun adına ve sevenleri adına sevindim.
...

Üst Alt