çok zor durumdayım

çicek85

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
S.a hocam ben nişanlıyım nişanlımı çok seviyorum lakin işe güce dalınca aramızdaki eski muhabbetimiz yok. Tekrar eski muhabbete dönmemiz için hangi duaları okumalıyım? Onun çevresini begenmiyorum nefsine ve ahlakına sahip olması için içkiden zinadan uzak durması için ne okumalıyım? Hayırlı bir eş olması için neler okumalıyım hocam. Nolur yardım edin allaha emanet OLUN

duaa..duaa..duaa..duaa..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam.. kardesim Siz derdi kendi kendinize kendi kafanizda olusturup hem kendinizi hem de sevdiginizi ..
boşuna üzüyorsunuz !
Ben de ayni nişanlınız gibiyim işe güce dalınca dünyayi unutuyorum.. yemeyi, icmeyi bile unutuyorum.. bu Fitrat meselesi.. ozel, kisisel lutfen almayin...demek ki hirsli biri..
Onu gercekten seviyorsaniz ona yardim etmek istiyorsaniz ilk once onun sevdigi, ilgi alanlarini kesfedin bu konularda konusun..onun ile muhabbet edin.. ve ortada guzel, guvenilir Gonul koprulleri kurunca onun cevresi ve gidisati icin endiseli oldugunuzu anlattin..
Allah islah etsin hidayet versin..
ama baktiniz nefsine ve ahlakına sahip olamiyan, içkiden zinadan uzak duramiyor Kardesim Siz ondan uzak durun.. boyle bir insan ile gelecek kurulmasi..yarin cocuklarinin babasi. cocuklara ornek olup yetistirecek bir insan degil ise.. bence siz bu evlilik olayini bir kez daha dusunun derim...
Allah hakkinizda HAYIRLI olanini versin..

Sevgi Muhabbet İçin Okunacak Dua
Niyet:Allahım ......(sevdiğin kişinin adı) ile olan dostuk bağlarımızı kıyamete kadar koru diye niyet edilir ve Ya Veddud ,Ya Allah
Ya kadir ya Allah ya rahman ya Allah ya rahim ya Allah ya Kerim Ya Allah
bunu en az 100 kere okuyun ins.Allah'ın Esma-ül Hüsna'sında geçen isimlerdendir. Okudugunuz kişiilerle olan ilişkileriniz dostluk bağlarınız kuvvetlenecek..Allah-in izni ile
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun...

Ç

çiçek86

Kayıtsız
Misafir
Allah sizden razı olsun. nişanlım çok iyi biri. kendisi 34 yaşında olgun bir insan içki zinada gibi ayakları yok elhamdülillah. lakin çevresindeki arkadaşlarında var. korkum bundan kaynaklanıyor. birde cumasını aksatıyor işe dalınca dünya işine bu kadar dalıp işi gücü unutması hoş degil. ondan endişe duyuyorum. dinine düşkün biri olsun istiyorum. rabbim bize hayırlı eşler versin.

çaresiz :(

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
gönülsızım bu duayı ben de okuycam eski nişanlım olmadan yapamıyorum :( rabbim inşallah kabul eder onu bana yine verir allah kimseyi sevdiğinden ayırmasın :(

Üst Alt