Çok yorgunum, kırgınım ve tükendim

birsen

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
İmtihanlarım artık çok yordu beni. Bi hayli kırgınım ve tükendim... Hiç konuşasım yok dışarı çıkasım yok. Toparlayamıyorum bunlarda geçer diyemiyorum. Bu vakite kadar hep güçlü durmaya çalıştım. İnsanların yanında hep gülmeye mutlu olmaya çalıştım. Ama artık pes ediyorum. İmkanım olsa giderdim buralardan ama o da mümkün değil ki. Tükendim, çok tükendim.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Kuranı Kerımı hatım et kardeşim, Yenılenır tazelenırsın.
Allah şifa versın..

hayalet

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Bende aynı durumdayım. Şu an 6 ya da 7. ayım eve kapanık bir şekilde ara sıra dışarı çıksam da dışarıda hiç bir şey ilgimi çekmiyor. Güvenim yok yani insanların sahte gülücüklerine katlanmak işime gelmiyor. Rabbime de ağlaya ağlaya yalvardım ama düzelmedi durumum. Rabbim Cuma yüzü suyu hürmetine Şaafi ismi ile şifa verir inşAllah.

Çicey

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm kardeşlerim sizi öyle iyi anlıyorum ki. Ben de sizin gibi aynı duygularla harap, bitaptım. Çok şükür atlattım iyileştim Rabbim size de şifa versin inşallah. İlk zamanlar yüzüme yapma bir gülümsemeyle üzerini kapamaya çalıştım, çalıştıkça daha da dibe battım duygusal olarak. Artık kalabalık ortamlarda bile gözyaşlarıma hakim olamaz hale gelmiştim. Duyguları bastırdıkça daha fazla dışarı fışkırıyordu engelleyemez hale gelmiştim. İçimi dökmem gerektiğini farkettim herkese de anlatamıyorsun ki eski dostluklar arkadaşlıklar kalmadı ne yazık ki. Küçük bir tatil verdim kendime bir iki gün. Herkesten ailemde dahil herşeyden uzağa gittim kapattım kendimi. Bütün sorunlarımla, dertlerimle yüzleştim, kendimi eleştirdim ağladım ağladım ağladım... Kendimi iyice tüketene kadar. Sonra hayatımdaki olumsuzlukları, yanlışları vede olumluları doğruları çıkardım. Doğrulara, olumlulara tutundum. Hayatımdaki güzellikleri gördükçe keşfettikçe şükretmeye başladım hayata daha olumlu bakmaya başladım. Bunları daha da geliştirmek için neler yapabilirim diye düşündüm, yollar aradım, çabalamaya başladım. Hep dua ederdim ettikçe rahatlar huzur bulurdum. Şimdi çok şükür namaz kılmaya başladım öyle hafifledim ki. Olumsuzlukları bir bir çıkardım hayatımdan çılaramadıklarımı ise öyle kabul ettim bunlar hepimizin sınavı sabır,sebat,iman Rabbimin izniyle her zorluğu yeneriz. Bir kaç arkadaşım var ailem var onlarla daha daha çok vakit geçirmeye başladım. Benim size nacizane tavsiyem kapatmayın kendinizi önce içinizi iyice bir dökün sonra kendinizi dışarı çıkarın. Ailenizle arkadaşlarınızla size mutluluk veren ne ise ona tutunun gezin olabildiğince doğayla bütünleşin.

Okuyun bol bol dualar edin içiniz sıkıldıkça, işinize sarılın, insanlara elinizden geldiğince yardım edin. Kardeşlerim hepimiz olaylar, yerler kişiler farklı olsa da bir sınavın içindeyiz Rabbim bizleri sevdiklerimizle sınamasın. Rabbim hiç kimseye taşıyamayacağından ağır yük vermezmiş. Hepsinin üstesinden geliriz pes etmeyelim. Ben çok şükür iyileştim inanıyorum ki sizler de iyileşeceksiniz.
Okuyun Kuranı Kerim'i anlamını özümseyerek, gösterdiği yolda giderek, daha iyi bir insan gerçek bir müslüman oldukça önünüz aydınlanacak göreceksiniz. Bu gece sizin içinde dua edicem. Hayırlı geceler...

Üst Alt