çiçeğin; Allah! Allah! diye zikrettiğini duydum.

süreyya58

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Bir gün Üftâde, talebeleriyle kıra çıkmıştı. Talebeler hocalarına takdim etmek üzere, çiçeklerden demet yaparak huzura getirdiler. Herkesin çiçeğini kabul eden Üftâde, Azîz Mahmûd Hüdâînin getirdiği kırık saplı bir çiçeği görünce; Evlâdım! Bütün arkadaşların demet demet çiçek getirdikleri hâlde sen niçin kırık saplı bir çiçek getirdin? diye sordu.
Hüdâî de; Efendim, zât-ı âlinize ne takdim etsem azdır. Fakat hangi çiçeği koparmak için eğilsem, o çiçeğin; Allah! Allah! diye zikrettiğini duydum. Ancak, bu gördüğünüz sapı kınlmış çiçeğin zikredemediğini görünce, onu size getirdim. Kusurumu bağışlamanızı istirham ederimdedi.
Bu cevap, Üftâde hazretlerinin çok hoşuna gitti ve Azîz Mahmûd Hüdâîye hayır duâlarda bulundu.

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Rabbim bizlere o yüce zatlarin ahlagından nasib eylesin inş.
çok güzeldi Allah razı olsun sürreya kardeşim emeğine sağlık..

süreyya58

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
amin Allah sizlerden de razı olsun canım...

Hope

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Henüz mübareğin yanına ziyarete gitmemiş arkadaşlar varsa şiddetle:)gitmelerini tavsiye ederim....O insanlarda nasıl bir "hal" varsa gerek Aziz Mahmud Hüdai'nin kabrinde gerek Eyüp Sultanda gerek diğer Allah dostlarının kabirlerinde insanın gözleri doluyor o "hal" yüzyıllar geçmesine rağmen hala gönüllere dokunabiliyor.Buna hayran olmamak imkansız...

Üst Alt