• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Cennete isteğim gerçekleşecek mi?

Abdullah2018

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamınaleyküm bir sorum olacaktı izninizle. Cennete isteğim gerçekleşecek mi? Ben Sinema okulunu başarıyla bitirdim ve bu işe aşığım. Nasip olur Cennete girebilirsem orada bile Dünya hayatlarını anlatan filmler yapmak istiyorum. Ancak Dünya hayatlarında dramlar da var ve Cennete ise üzüntü kavramı yok. Sizce Cennette isteğim gerçekleşecek mi, gerçekleşme olasığı nedir? Lütfen sorum çok saçma gelmesin sizlere kardeşlerim. Allah razı olsun şimdiden sizlerden..

Intruder

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
ve aleyküm selam kardeşim..

Biz çocukken bakkaldan şeker alabilmeyi çok isteriz değil mi ? Peki büyüdüğümüzde kutularca şeker alabilecekken bize onu aldırmayan şey nedir ? Yetişkin olmak veya yaşımızın kemale ermesi deriz değil mi ? Bizim dünyadayken imanımız kemal mertebesinde değildir yani hala çocuk hükmündedir.. Her şeyi yapmak isteriz.. Ama imanımız (burada veya öldükten sonra) kemale erdiğinde ise bu gibi istekler aklımızın ucundan bile geçmez. Yapabilecek imkanımız olsa bile yapmayız.. Aynen şeker alabilme imkanımız olduğu halde şeker alıp da yemediğimiz gibi.

Tabi ki aklına her ne istek geldiyse onu yapma özgürlüğün olacaktır.. Asıl soru o isteğin aklına gelip gelmeyeceğidir.. Aklına gelmeyecek bir şeyin olup olmayacağını sorgulamak ise başka bir sorudur.. Yani önce o şeyin aklına gelebilmesi lazım ki gelmeyeceğine garanti verebilirim.. Eğer geldiyse de olacağına garanti verebilirim..

Âlemlerin Rabbi olan Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz! Tekvir 29

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
"İsteğim gerçekleşecek mi?" :) :)
Senin istediğin Cennet'te noktadan daha küçük bir şeydir...
Cennet hayal ettiğin gibi bir yer değil. Hayal ettiğin cennet güzelliğinin milyarda biri belki de biri de değil...
Sen İslam üzere olmaya çalış takma kafanı bu gibi şeylere...

Üst Alt