Canım özlüyor

ba00

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm, kardeşlerim. Benim içinde uzun zamandan beri, bir geçmiş zamanın ruhu yaşıyor daha.
Demek istediğim: Çocukken anne ve baba kuran kurslarını gönderirdi ve güzel dinimizi öğrenirdik.

Bir zaman yatılı olarak giderdim. Ama 1 sene dolmadan kaldırmışlardı.
Ondan sonra hep okuldan sonra gider akşama eve geri dönerdim.

Kaç sene geçmiş, herkes olgunlaşmış, işe gider, evlenmiş ve çocukları olmuş.

Ben bunu özledim, bir birlikle olmayı, beraber namaz kılmayı, oturup okumayı.

Bazıları cami de bir kurs okursa, ben camda oturup, dinlerim ve bende onlarla birlikte oturup okumayı hayal ediyorum.

Yurtdışında kuran kursları sadece çocuklar olduğu için ve diğer kursları sadece kızlara olduğu için, öyle yapayalnız ibadet yapıp hayalle devam yaşıyorum.

Bir amcamın kızı aynı ben gibi Almanya'da yaşıyor. İstanbul'a hocalık okuluna gidecekmiş.
Biliyorum kıskançlık bizim dinimize uymaz. Ama çok sevindim. Bende istedim. Ama ne yazık ki erkeklere ben Almanya'da karşılaşmadım ondan sonra.

26 yaşındayım, çalışıyorum, ama bu duygu içimde var. Hatta Türkiye'de bile okumak bile aklıma geldi ama bu işler kolay değilmiş.

Böyle bir duygu yaşadınız mı hiç? Hoca ile beraber oturup, onun karşısında Kuran-ı Kerim okuyarak, beraber namaz kılmak vs?

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Ve aleyküm es selam kardeşim ;ben yurt dışında değilim fakat ülkemde gurbetteyim memleketimde 2 yıl öncesine kadar bende gidiyordum Kur'an kurslarına,cemaat sohbetlerine, hocam ile Kur'an okuyup cemaat halinde namazlarımızı eda edebiliyorduk.Şimdi bulunduğum şehirde imkanlarım kısıtlı yapamıyorum ve tıpkı senin gibi her güzel olan ve bizleri Allah cc daha da yaklaştıracak olan vesilelerimize hasretle gıpta ediyorum.Duamız en kısa zamanda sizlerinde bizlerinde bu hayır dileklerimize Rabbül aleminin izni ile kavuşmaktır selam ve Allah cc rahmeti ile yine Allah cc emanet olun.........

Üst Alt