Büyü yaparak evlilik engellenebilir mi?

nurlusima

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
kısmet kapama büyüsü ile evlilik engellenebilir mi evlilik büyüsü var mı büyünün olumsuz etkisi

Hayirli akşamlar sorum büyüyle ilgili. Bir kişiye kismet kapama büyüsü yapilip evlenmesi engellenebilir mi? Büyünün insan hayatinin önemli aşamalarinda olumsuz etkisi var midir? Yani ben evlenecektim de büyü bunu engelledi, bu bana sacma geliyor. Bu konuda bilgilerinizi paylasmanizi rica ediyorum.

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Büyü vardır, büyü ile bir çok kötülüklere sebep verme ihtimali de vardır. Bu sadece bir ihtimaldir. Her yapılan büyü amacına ulaşır diye bir kesinlik olamaz. Ancak Allah c.c izin verirse olur. Onunda bir çok hikmetleri olabilir. Büyüden, büyücüden, bunların şerrinden Allah'a sığınmak ondan yardım istemek lazım.
Büyüden şüphelenenler, korkanlar ve her türlü şerden korunmak isteyenler, Peygamberimizin uyguladığı ve tavsiye ettiği gibi Felak ve Nas Sureleriyle birlikte, Ayet-el Kürsi'yi okusunlar.

https://www.islamiforumlar.net/serbest-kursu/24535-kismetim-bagli.html

ozkn

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
büyü ve sihir

kısmet kapama büyüsü ile evlilik engellenebilir mi evlilik büyüsü var mı büyünün olumsuz etkisi

Hayirli akşamlar sorum büyüyle ilgili. Bir kişiye kismet kapama büyüsü yapilip evlenmesi engellenebilir mi? Büyünün insan hayatinin önemli aşamalarinda olumsuz etkisi var midir? Yani ben evlenecektim de büyü bunu engelledi, bu bana sacma geliyor. Bu konuda bilgilerinizi paylasmanizi rica ediyorum.

Zehir var mıdır? yani zehir içersek bize zarar verir mi etkiler mi? Allah Tealanın yaratmasıyla etkiler ve ölümüne sebep olabilir.

Büyü ve sihir var mıdır? Evet vardır. Nasıl ki zehir insanı öldürmeye sebeptir, büyü ve sihir de aynı değerdedir. Hani aynı şekilde biri ölüyorken diğeri niye ölmüyor? Zehir de olsa büyü ve sihir de olsa Allah Teala sebebi geçersiz hale getirdiğinde hiç bir etkisi olmaz. Hani öldürmeyen Allah öldürmez diyorlar ya aynen öyle.

Yalnız büyü ve sihir yapmak çook büyük günahtır. Büyü ve sihir yapmak için Allah Tealanın ayetlerini pisliğin içine atanlar mı ararsın... Adet kanıyla ayet yazanları mı ararsın. Bunlar direk küfürdür zaten.

Üst Alt