Birlekteligimi sonlandirayim mi?

K

Kangsta38

Kayıtsız
Misafir
Selamün aleyküm

benim bir kız arkadaşım var (yakında nisanlanicaz, ailelerimizi haberdar etmek istiyoruz).

Şöyle bir sorun var:

Kız arkadaşımin aile ferdi bu cuma nisanlanicak. Kız arkadaşım tırnaklarını bilerek uzatiyor sahte tırnak yapistirip "güzel" görünmesi için.

Islamiyet ve hadislere göre de: Kadın, erkek herkes için bilerek tırnağını uzatmak mekruhtur. Tırnak uzatmak kadın için süs alameti sayılmaz (Buhârî, libâs 63). Buna göre kadın erkek herkes, İslâm fıtratı üzere hareket etmeli ve gayrimüslimlerin âdetlerine özenmemelidirler. Tırnağı uzatmanın en üst sınırı kırk gündür.

Ayrıca, efendimizin bir hadisi "Kim bir kavme (topluluğa) benzerse o onlardandır."

Kız arkadasimin bilmeniz gereken huylarindan bir tanesi de, kafasina koydugunu yapmaktir. Kendisi müslüman lakin islama olan hassasiyeti (kâfirlere benzememe) ve bilgisi fazla yok. Ve benim korkum, anne olduğunda çocuklarımin ilk hocası olmasıdır. Ve çocuklarımı avrupa-i leştirmesinden korkuyorum. Ahirette evlatlarımin yakama yapışıp "sen neden Müslüman olmayan insanlara özenmemize müsade ettin, bak kâfirler ile haşr olduk" demelerinden korkmamdir. Kafirlere benzemekten korkan bir anne isterim ki cocuklarimi ona göre eğitsin. Bu konu hakkında kendisini bilgilendirdim ama fayda etmedi. Bildiğini okuyacak gibi görünüyor. Benim aklımdan geçen, eğer tırnaklarını kesmez ise ondan ayrılmam dir.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi beyan edip yardımcı olursanız sevinirim.

DipNot: Bana, "sen neden ailenin haberi olmadan öyle birini seçtin" gibi suçlamalara ihtiyacım yok. Öyle cümleler şuan için Kimseyi a noktasından b noktasına ulaştırmaz. Yalnizca yardım istediğim konuya cevap verirseniz sevinirim.

Selametle
Kangsta38

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim, fikir almak için her ikinizi de tanıyan kişilere sorman gerekir. Buradan sizleri tanımadan böyle hassas konularda fikir beyanı bana göre hatalı olur. Vesselam

Üst Alt