Bir dileğim var Allah rızası için yardım edin

Nazlı Yürek

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum gönul ehli mümin kardeşlerim.Rabbimden buyuk bır dılegim var.2 yldr birini çok seviyorum. Benımle goruşmek ısteyen çok kışı var ama ben onunla evlenmek ısityorum. Hep dua ediyurum.dılegm için etkılı bir dua ya da ne yapmalym lutfen yardmcı olun.Allah rızası içın.Rabbim hepimızı doğru yol uzere eylesın.Allahın selamı uzerinize olsun.yardmınzı bekliyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum kardesim...
"Bir dileğim var Allah rızası için yardım edin " Tabiki ederiz.. Sizin icin Hakkinizda en HAYIRLISI olmasi icin Dua edecegiz ins..Allah izin verirse...
Bu Sabah forumda bir arkadas yazmis birini Kendimize aşik etmek icin hani bu medyumculuk sittelerinde olan aşk dualarini okumamiz dogru degil!! diye

Ben de Cevap yazdim Tabiki degil..;
Dua ederken daima hayırlısını istemek gerekir. Nitekim kul kendi hakkında neyin hayır neyin şer olduğunu bilemez. Çünkü insan zahire göre hareket eder.
Allah cc.Kulun hakkında en hayırlı olanı bilir ona göre verir. Sizin; hem karşı taraf hem kendi hakkınızda ısrarla istediğiniz
bir şey neticede belki sizin için büyük bir imtihan olabilir.
Nitekim duanın kabul olmasının en önemli şartlarından birisi de ısrarla istemektir.
Cenab-ı Hak’tan Sevdigimizi isterken elbette ısrarla istemeliyiz fakat ısrarla kendi açımızdan gördüğümüz ve bizim için hayır gibi gözükeni değil
hakkımızda hayır olanı istemeliyiz. Görünüş itibarıyla bizim için hayır gözüken hakikat itibarıyla şer olabilir.

Unutulmaması gereken diğer önemli mevzu ise; sevdiğiniz kisi hakkında onun da size aşık olması için ettiğiniz aşık olma duası
onun hukukuna müdahale hükmüne geçebilir .
Çünkü dua etmek kişinin kaderini etkileyen ya da değiştiren etkenlerden bir tanesidir.
Cenab-ı Hak kul hakkından şehitleri dahi sorumlu tutmuştur. Kul hakkı kullarının birbirlerine karşı yaptıkları çok büyük bir zulümdür.

Netice olarak; sevmek aşık olmak elbette günah değildir. "Sevmek kabiliyeti" Allah'ın kullarına ihsan ettiği hislerden bir histir.
Fakat kulun unutmaması gereken husus; asıl sevilmeye layık olan "bize sevmeyi ve bütün sevdiklerimizi ihsan eden Rabbimiz" olduğudur.
İnsanın fıtratında karşı cinse muhakkak bir meyil vardır. Fıtrî olan bu meylin neticesinde muhabbet oluşabilir.
Böyle bir durumda aşık etme duası yapılması caiz değildir!!! yapmak yerine önce hayır duada bulunup karşı tarafla konuşulup
karşı tarafın da fikri alındıktan sonra mesele uygun bir dille izah edilmeli ve İslam dininin uygun gördüğü şekilde en kısa zamanda evlenilmelidir.
Böyle bir imkân yoksa kişi iffetini muhafaza etmelidir.
Allah’a emanet olunuz.

sena

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
aleykum selam... kardeşim ben seni o kadar iyi anlıyorum ki herşeyi Allah bilir ne kadar ağlasak sızlasakda faydasız sabret ve bence içinden geldiği gibi dua et içten ve samimi ol ve dualarını Allah rızası için yap...

Üst Alt