Bende İçimi Dökeyim Artık Dedim..

VicdanSızısı

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allah'ın rahmeti ve bereketi üstünüze olsun kardeşlerim..
Aranızda yeniyim sitenizdende çok fazla faydalandım benim hayatım çok karışık bir hayattı zevksiz ve renksizdi bir zamanlar ama artık değil..
Ben 4 ay oldu galiba daha fazlada olabilir..
4 Ay öncesi çok berbat ve karışık bir yaşamdı şöyle ki, bizleri yoktan var eden rızkımızı bolca veren rabbimiz ALLAH'tan bi haber yaşayıp gidiyorduk taki bir gece evin en üst katta teras katında oturup yağan yağmuru izleyinceye dek..
O yağmur değiştirdi hayatımı, gökten düşen damlalara baktıkça aklıma deli sorular geldi, sordum kendime böyle muazzam bir düzeni kuran rabbimiz bizi yoktan var eden rabbimizi araştırmak istedim..
Şirk, Kul Hakkı gibi günahları asla işlemedim o berbat yaşandımda rabbim nasip etmesin inşallah..

Ama ufak tefek günahlarımda oldu hani, rabbimi araştırdım konuyu ele alarak 30 yaşına kadar ne yaptım ise yatırdım masaya tarttım, tarttım olmadı bi türlü çıkamadım işin içinden internet üzerinden burası gibi siteleri araştırdım okudum, araştırdıklarım ise ölümden sonraki hayat okudukça tüylerim diken diken gibi oldu ama şunuda okudum..
Kim kötülük işler veya nefsine zulmedip sonra Allah'tan bağışlanma dilerse Allah'ı bağışlayıcı ve merhamet edici olarak bulur...

Ayetleri okudum okudukça içim kıpır kıpır oldu, içimden demek halen umut ve ümit var deyip gece 02 sıraları idi kalkıp abdest aldım, yaşantım şöyle idi düşünün abdest bile almayı beceremez biri idim namazı nerden bilebilirdim ama böyle yetiştik ufaktan suçumuz öğrenmemek. Kağıda yazım nasıl abdest alınır diye, okudum aldım abdestimi, 2 rekat namaz kıldım o günlerde namaz sureleri ile de aram yoktu, bilmiyordum gerçekten büyük bir pişmanlıkla 2 rekat namaz kılıp tevbe ettim o namaz ve tevbe sonrası içimde öyle mutluluk vardı ki hiç bir kelimeye sığmaz..

Yere basıyorum yürüyorum önceki ağırlık yoktu bedenimde çok rahattım o gece çokta güzel bir rüya gördüm rüya şöyle idi..
Bir camideyiz 9 kişi cemaat ben önlerinde namaz kıldırıyordum çok mutlu etmişti beni o dua..
Artık dünyanın gerçekten hiç bir değeri kalmadı gözümde mala mülke tamahkar biri idim önceleri, rabbimde veriyordu hani şükürler olsun..
Şuan ne mal ne mülk sevgisi kaldı..
Abdest namaz hepsini öğrendim..
17 yıllık namaz borcum vardı eda etmeye başladım 2870 rekatı kıldım şimdiden..

Rabbim'in yolundan başka yollara sapmış kardeşlerime bir kaç sözüm olacak..
Dünya zannettiğiniz kadar değerli değil..
Dünyevi zevklere kanıp gerçek mutluluk anlatılmaz mutluluk rabbinizin yolundan ayrı düşmeyin o yoldan ayrı düşenlerin sonu malum şeytanın ademoğullarının gitmesini istediği yer yakıtı taşlar ve insanlar olan yer..!

Binlerce şükürler olsun rabbime bugünleri yaşattı bana..
Son sözüm huzu gerçekten rabbimizin huzurunda..
Açın ellerinizi dua edin bakın rahatlığa mutluluğa vakit namazlarını beklemeyin dönün kıbleye niyet ettim allah rızası için 2 veya 12 rekat namaz kılmaya deyin..
Deyinki rabbiniz sizi dost edindiği kullarından eylesin..
Ömrüm yettiği yere kadar rabbime dost olmak için çalışacağım..

Ufak bir bilgi..
Ben tevbe etmeden önce öyle bir insandım ki..
Azcık ters bi laf söyleyeni darp ederdim sabredemezdim..
Ama şuan öyle biri oldum ki......
Birisi çıksa ağır laf söylese seni Allah'a havale ediyorum o seni bildiği gibi yapar deyip geçiyorum onlarda şaşırıyor ne oldu buna diye :D
Gerçekten tevbe ettikten sonra vakit namazlarına başlayıp kazaları eda etmeye başladıktan sonra hayatım çok renkli ve zevkli olmaya başladı..
Sürekli Söylediğim Ağzımdan düşürmediğim sözler çok mutlu ediyor beni..

Ben şahitlik ederimki..
Allah'tan başka ilah yoktur Hz Muhammed Mustafa (s.a.v) onun kulu ve elçisidir..
Allah'ın sen doğurmadım doğrulmadım,eşin benzerin ortağın yoktur hiç bir şey hiç kimse sana denk değildir..
Allah'ım yerlerin ve göklerin rabbi sensin senden başka ilah yoktur sen övülmeye layıksın..
Allah'ım sen bizleri yediren içiren öğreten rızkımızı verensin sana güçlük sana zorluk yok sen istersen herşey olur istemezsen bir yaprak bile kımıldamaz..
Allah'ım Sen tüm noksan ve eksik sıfatlardan uzaksın münezzehsin..
Sallalahu aleyhi ve sellem..
Bu sözleri sürekli söylerim eskiden benim gittiğim o karanlık yolda olan kardeşlerimede tavsiye ederim..
Diyor ve huzurun doruğuna çıkıyorum..
Azrail gelmeden dönün..!
Ha şunuda ekliym ilk başlarda şeytan çok fena üzerinize geliyor..
Asla taviz vermeyin...!

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
V e aleyküm selam kardeşim ne güzel yüzümüzü kalbimizi ferahlatan güldüren haberler ile geldin sefalar getirdin:)Kendimi gördüm sende, ne hoş gelişmeler farkındalıklar bir kula verilen değil mi? Bunlar sen bu yolda azimli olursan sen Allah cc yöneldiğin onu bildiğin için oda seni hiç ummadığın güzelliklerle mükafatlandıracak sevindirecektir. Rabbim iman ve ibadetlerini kabul eylesin bizleri de duanda unutmaman duası ile Allah cc emanet olun.acilangul1acilangul1acilangul1

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm "Vicdansızısı" nickli kardeşim,

Ben burada bir çok yazı okuyorum, her insanın yazdıkları bende farklı duygu oluşturuyor! Senin bu yazdıklarına sanki bana Allah'tan bir müjde gelmiş gibi sevindim ve umutlandım...

Allah ebedi namaz ehli müminlerden eylesin hepimizi...
Allah razı olsun, buna benzer deneyimlerini yazarsan sevinirim...

VicdanSızısı

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Sağolun kardeşlerim allah cümlemizden razı olsun yolundan ayrı düşürmesin..!

birsen

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
yazıyı okurken çok mutlu oldum ve duygulandım ? Allah sizi cennetine koyar inşallah daima doğru yol üzerine oluruz hepimiz inşallah :)

Üst Alt