• DUYURU : RAMAZAN AYI sonuna kadar Rüya yorumları kısıtlı sayıda ve kısıtlı zamanlarda yapılacaktır. Mübarek zaman dilimlerinde ibadet ve zikirlere ağırlık verelim!

Beladan şerden korunma duası

Muvatta

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
331
Beladan şerden korunma Duası, Bela ve musîbetlerin defi için dua, Kalkan gibi koruyan dua,Tehlikeli insanlardan KORUNMA duası, İnsanı zırh gibi koruyan dua, Koruyucu dualar nelerdir, Bela ve Musibetten Korunmak İçin Okunacak Dua, sabah akşam okunacak koruma duası hangisidir.
Bu duayı sabah ve akşam üçer defa okumamız tavsiye edilmektedir. Allah'ın izniyle yerden, gökten gelebilecek her türlü ani belalardan koruyacaktır.

Okunuşu: Bismillahillezî lâ yedurru mea’smihî şey’ün fi’l-ardı velâ fi’s-semâ’ ve hüve’s-semîu’l-alîm.

Anlamı: İsmini zikredince yerde ve gökte hiçbir şeyin zarar veremeyeceği Allah’ın isminden yardım talep eder, onunla korunurum. O her şeyi işitir ve bilir


Hz. Osman’dan (r.a.) rivayet edildiğine göre Resûlullah Efendimiz şöyle buyurdu:
“Kim akşamleyin üç defa derse, sabaha kadar ona ânî bir belâ isâbet etmez. Kim de bunu sabah üç kere okursa, akşama kadar ona ânî bir belâ isâbet etmez.” (Ebû Dâvûd Edeb 101/5088; Tirmizî, Deavât 13)
Okunuşu: “Bismillahillezî lâ yedurru mea’smihî şey’ün fi’l-ardı velâ fi’s-semâ’ ve hüve’s-semîu’l-alîm.”
Anlamı: İsmini zikredince yerde ve gökte hiçbir şeyin zarar veremeyeceği Allah’ın isminden yardım talep eder, onunla korunurum. O her şeyi işitir ve bilir.
 
Üst Alt