Aynı karakterli insanların evlenmesi

maksat

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
:selamunaleykum;
Acaba aynı karakterli insanlar(erkek-kadın) evlenebilirler mi? Birlikte ola bilirler mi? Ayet ve hadislerde bu hakkında ne denmektedir,neye işaret etmektedir?harikaa
Allah razı olsun!!!

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
:selamunaleykum;
Acaba aynı karakterli insanlar(erkek-kadın) evlenebilirler mi? Birlikte ola bilirler mi? Ayet ve hadislerde bu hakkında ne denmektedir,neye işaret etmektedir?harikaa
Allah razı olsun!!!

Merhaba, islamda önemli olan denklik konusudur. Tıklayın==> https://www.islamiforumlar.net/islamda-aile-hayati/1595-evlilikte-denklik-kufuv.html

Ayrıca islamda aile hayatı ve evlilikle ilgili bölümü de inceleyin. tıklayın==> https://www.islamiforumlar.net/islamda-aile-hayati/

maksat

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Maalesef cevabımı bulamadım.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
;vealeykumselam:
Allah isterse nasip, kismet olursa evlenebilirler...brrvo
lakin evlenirlerse anlaşabilir mi?sırıtık.:,
mutlu olduğumuz her şeyin bir ucu da başka insanlara bağlı diyenlerdensiniz yani?aassd..
çokk kommikk

Herkesin kendine özgü bir karakteri ve ozeligi ,farkliligi vardır...Ayet ve hadislerde buna ne dedigini bilmiyorum
ama evren dillinde Ruh ikizi, dava idealist arkadasi,Sevdigim insan, benim benzerim denir herhalde...
dfrt..

Pir Sultan Abdal hakkında bir kitap okumuşdum Pir Osmanlı akınlarına iştirak etmek için Rumeli tarafına gider ve orada Kalenderi tekkesinde kalır Kalenderi dervişlerine bir soru sorar Büyük Pir: Sizin kardeşliğini ne kadar gerçekdir?
Derviş eline bıçak alır ve kendi kolunu azıcık keser kanamaya başlyınca diğer dervişlerin kollarındanda kan gelmeye başlar
ve cevap verir işte bu kadar kardeşiz!
Evliliğin bu veya buna yakın şekilde olması gerekir!!!

ama Mutlaka evlenin. Anlaşırsanız mutlu olursunuz, anlaşamazsanız filozof olursunuz ...
Size muhatap olabilen, zihninizi açan, fikrinizi zenginleştiren,Dininizi, dunyanizi, ahirettinizi koruyan biriyle evlenirseniz
sadece filozof değil evliya bile olabilirsiniz...Allahu Alem...dayi;.:

maksat

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun!!!
Bilgilerilerinize memnunıyetimi bildirmek istedim

Üst Alt